Kalalkäigud.
Re: Kalalkäigud.
Sa polnud ainus aga kahjuks nii uhket pilti panna pole. Rõngad olid iga 4 heite järel umbes + tuul selline, et kraavile raske pihta saada. Olin ülimalt õnnelik nende 6 heite üle mis täna maandusid sinna kuhu soovisin kala nägin ka ära niiet päevaga rahul!
Re: Kalalkäigud.
Tänane ilm oli selline eriline jah.Päev otsa prillid peas -kord päikese,kord tuisu pärast.Rõngaste jäätumise pärast erilist muret tundma ei pidanud,sellest vaevast päästab vana hea spey heide.Nöör välja mõõdetud,heidad,astud sammu-heidad,astud veel sammu-heidad jne.jne.jne.
Re: Kalalkäigud.
Nonii, kaua tehtud kaunikene, KKI vastas mu kirjale lõpuks.sepaonu kirjutas:Järgmine kord helista uuesti ja looda õnnele, et tulevad sama toredad prouad ja lendõngitsejana ja seadust lugenud kodanikuna seleta neile asi ära. Lubatud püügivahendid on spinning või lendõng. Spinningu definitsioon ei sisalda kunstputukat. Lendõnge definitsioon sisaldab heitenööri . Kuna definitsioonides ei kasutata läbisegi nööre, kõigil teistel püügivahenditel on õngenöör, mis on piisav alus selleks, et aru saada, et heitenöör on seotud ainult lendõngega.
Vastuseks Teie 28.02.2016 kirjale rikkumised Avijõel teavitame Teid, et Keskkonnainspektsiooni tuvastas 13.02.2016 kontrolli käigus, et kontrollitav isik püüdis Avijõel spinninguga kala. Spinning koosnes rõngastega ridvast ja ridvarullist. Ridvarullile keritud ridvanöör (tamiil) ja õngenöörile oli kinnitatud lisaraskus. Lisaraskusest edasi tammiilist lips, mis oli varustatud kirptirguga ehk kunstpeibutisega ja tirgu otsa paigutas kontrolli hetkel kalamees silikoonist kunstsööta st sääsevastseid, mida ta omakorda veel väiksemateks tükkideks tirgu otsa panekuks tegi.
Seega 13.02.2016 toimunud kontrolli käigus selgitasid inspektorid välja, et kontrolli hetkel püüdis kontrollitav kalapüügieeskirja § 3 lg 2 p 2 tulenevalt spinninguga, mis koosnes rõngastega ridvast, ridvarullist, õngenöörist, lisaraskuse ja peibutustirgust.
Re: Kalalkäigud.
Ega mina seal juures ei olnud, esmase jutu järgi foorumis jäi mulje, et õngitseti kunstsöödaga, ehk ma eeldasin, et nagu nad ikka seal istunud on õngitsedes. Kui nüüd korki polnud ja püügivahend vastas seaduses kirjeldatule, siis ongi kõik õige. Umbes samalaadne probleem võib tekkida ka sealsamas ülesvoolu nymfitades lennukaga, kui indikaatorit kasutad, inspektor ütleb, et sa õngitsed, kuna sul on kork, sina ütled, et ei ole, see on kunstpeibutis. jnejnejne, kuna kõigil püügivahenditel on muljooon variatsiooni ja kõiki neid pole ka kirjeldatud eraldi, näiteks viskekorgiga(sbirulino) püük, mis on midagi spinningu ja lennuka vahepealset, püüa kuivaga, püüa märjaga, püüa minivobleriga jne.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Re: Kalalkäigud.
Täiskuu ajal foorumis karm tampimine käib Käisime ka tampimas... merikat! Värvilisi mune kõigile
Re: Kalalkäigud.
Sai lubatud, et käin see aasta võimalikult palju Eestit avastamas, et siis tulevikuks oleks tarkust kotiga. Senine seis on hunnikus ilusaid pilte ja loodust, aga kalaga vastupidi. Kuid eks õppimine peabki vaevarikas olema.
Re: Kalalkäigud.
Tegin hommikul võileiva kaasa ja läksin kindla plaaniga loodust nautima ja nullitama. Kõrge vee vastu võtsin 8 klassi ridva ja eriti tumeda värvikoodiga liidri... aga see mis lõunast toimuma hakkas rikkus kõik mu nullitamisplaanid, kaladele on ka kevad kohale jõudnud, niiet suu kõrvuni ja ritv lookas õhtuni