PUTUKAD 2016

Vasta
Uitaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02.02.2016, 11:36

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Uitaja »

Tegelikult mulle ikka mõjub see, et kui T.H. kirjutab Kalastajas, et vot see putukas peaks karbis olema. Ma leian, et meie kalastus ajakirjades üldse on liiga vähe lennukateemalisi artikleid, kuigi Ralf justkui on lennukamees ju ka. See et hiljuti tekkis putuka karbi rubriik, mis hõlmab eesti oludes püüdvaid putukaid on ikka väga tore. Siin siis minu Hares Ear katsetus. Konks #12
Manused
DSC_0216 (2).JPG
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Arvatavasti püügitulemusi see ei mõjuta, a jalad(need faasani fiibri tipud) saad rohkem külje peale või allapoole, kuhu soovid, kui näppudega venitad need allapoole sellel hetkel, kui thoraksi katte(faasani fiibrite pundi) üle tood.Kui alus on natuke nigel saanud ja need jalad väga sõjakalt turritavad, siis aitab ka see, kui venitad näppudega allapoole ja teed ühe või kaks niidikeerdu, et olge nüüd ilusti nii, nagu ma tahan.
Konksusilma ees mingid materjali jupid on väga paha asi. Ma olin pikalt lohakas ja tegin sedasama, et ei hoolinud sellest. No lõpuks tüütas ära kalal urgitsemine, hakkasin korralikumaks ja pööran rohkem tähelepanu, et konksusilmad oleks alati puhtad sidumise lõppedes. Kui mingi fiibrijupike siiski on jäänud, siis kõige lihtsam on sellest lahti saada kuuma nõelaga. Mul on küll mingi nanovidin, batteritoitega minitraadipõleti, a ennem seda oli tavaline nõel mähisega hambaorgi külge seotud, tulemasinaga ots kuumaks, pistad konksusilma, kõik jupikesed kaovad imeväel, pole kalal olles mingit jama. Kõige parem on muidugi nii siduda, et ongi ilus puhas konksusilm, a kui juhtub, siis saab ära parandada.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas mast »

Teises jutuajamises läks teema natuke arusaadava õpetamise peale.. kiidan siinkohal sepaonu viimast postitust. selline peaks õpetus algajale alati välja nägema, selge ja arusaadav.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Staffan on norra lendõngitsejate hulgas sihke koloriitne kuju, tal on iga asja kohta oma arvamus, nii heitmise, kalapüügi, kui ka putukasidumise koha pealt.Mõtlesin, et jagan teiega mõned sidumise asjad.
Kasutab näiteks dubbinguvaha asemel suusamääret
https://youtu.be/06sGWtaQGFI?t=54
kasutab maakana paberinäpitsat petitjani näpitsa asemel ja võtab peale jänesemaski ka zonkeriribade küljest pikemat jänesekarva
https://youtu.be/06sGWtaQGFI?t=145
Kasutab nymphide thoraksite katte juure ja mujal ka uv-pläga ja laki asemel kuumapüstoliliimipulgast lõigatud jupikest väga maakalikul moel
https://youtu.be/bSqpaSe9lVI?t=182
https://youtu.be/ohHKzZ2P1Mw?t=169
Kes vaadates imestab, kui kergelt niit pooleks läheb, siis see ongi eriline niit, selle kahekiulise niidi nimi on serafil, õmblusniit. Mina kasutan niidi poolitamist suht palju, mul lemmik utc70, normaalne poolitada ja gsp niidid samasugused, ilmselt veel neid lihtsalt poolitatavaid.

Sidusin RC softhackleid ja muidugi oli vaja üks ajupeer ka juurde teha 8-)
r1.jpg
r2.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

RC st on asi sepale omaselt natuke eemaldunud,natuke nagu PR i lisatud ja veel midagi vaevu hoomatavat aga tulemus pole sugugi paha.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Käib tasapisi projekt, et mis värve uppuvaid asju võiks tundra vaalakõhujärves pilduda, arvan, et mõtetut ballasti tuleb mittevähe karpidesse. 8-) , igasugu uitmõtteid ja ajupeerusi on liiga palju, ainuke reaalne tugi on orjenteerumine toimivates landivärvikombinatsioonides, a mida need kollid samasugust värvi putukatest arvavad, saab kunagi teada ainult ühel moel. Siukestes värvides lant püüaks järveduraselle küll, #8 peale seotud
pa1.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Sel aastal hakkab süsteem toimima nii , et lähen jõe äärde , proovin , kala võtab .... siis teised ridvad ja nöörid ja putukad ... ja harjutama.
Manused
wet #8, lõhekonksud #6
wet #8, lõhekonksud #6
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

cdc-d kuivale väga panna ei taha enam, paneme märjale siis, ma arvan, et K175#14 juures võib juba stiliseerida, kala otsigu ise thoraksi proportsioone, jalgu ja kilpe,lugegu roosa traadi keerde 8-) , jänes ja cdc korraga poolitatud niiti pandud
cd1.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas mast »

Katsetasin ka keviku sidumist. Algul tegin sulega aga nööriga oli lihtsam ja vähemalt minu silmale tundub parem ka. Kui järgmine kord kevikud kooruvad eks siis proovin kuidas kala silmale tundub.

TMC112Y#13 konks
peenike must dubbing kereks kogu sääre pikkuses
üks keerd pisikest musta kanasulge 2-3 millimeetrit silmast tagapool
kahekorra sirge kiuga peenike poly yarn tiivaks
kevik.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

Mast , tee samasugune asi ka kiiresti uppuvana , keha dubbingu alla 3-4 keerdu tina. Kui kevikuid parasjagu näha pole , või kuu on valepidi taevas , või mõnes sügavamas võrendikus on sellega hea sellele suuremale kalale vastu nina koputada ;)
Vasta