Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

sepaonu kirjutas:Sul Matu Birgiti telefoni number on olemas ? Mingi konkreetne kellaaeg tuleks kokku leppida, ma veaks kah ennast kohale segaduse tekitamiseks. Mul tööl väike töö täna teha, niiet ma siia enam ei satu, otse töölt tuleks, mul taskus 5030 657
Küll teil ike käib see kiiresti, ma ei saanud oma autojuhti kätte. Oleks tahtnud ka viidikaid nad ju hästi rasvane kala ja kevadel on nad paraja rasvaga aga suveks lähvad liiga. Aga ega ei oleks osanud kuhugi tulla ka
Seppa pane see link kust sa seda ilma vaatad, ma tean, et oled sellest juba enne siin foorumis või oli see fly fising-us kirjutanud.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

see on
http://www.windguru.cz/
aga mul on PRO versioon, mis maksab 20€ aastas, lisab natuke mugavust, omad seadistused, omad punktid, jms, vahet näeb siin
http://www.windguru.cz/ee/help_index.php?sec=pro
sita suusailma saavad mõlemad kasutajad võrdselt :lol:
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Eile suutsime Sepaga Matul pea pulki täis ajada aga lõpptulemusena ütleks, et õhtu jätkudes läksid Matu liigutused ridvaga oluliselt paremaks, peaaegu nagu päris :)
Sai ka proovida Matu uhket ritva erinevate nööridega, platsil tundusid nööridest #7 wf ja dt natukene rasked ehk sobivad vette rullimiseks… hästi läks lendu #5 nöör, kahjuks ei saanud #6 nööri proovida, seega on tunne, et Ziini ja Kimpsi pakutud Vibe 5/6 või misiganes see oli (täpne mõõt uuri järgi) ehk ongi hea. Matu, võta Kimpsi pakkumisest kinni, saad nööri proovida ja portsu õpetussõnu lisaks.
Vii, ära nukrutse, siinkandis on Keila jões suurem enamus dieediks sobivad miniviidikad.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Matu ridvast ... Selle ridvaga saab heita ka #4 DT nööri kui võtad rulli üldse küljest . #5 ja #6 on heidetavad kerge rulliga . Selle eelneva jutuga ei ole ritv kaalus. Kui panna ritv kaalu ilusti on selle ridva nöör # 7 DT (minul SA aircel , sobib ka velocity) Kalal käin ka Varivas wf # 8 - ga (kui veest heidan rohkem ). Matu alles hakkab heitma ja kui käe sisse harjutada "mingi võimalus" ... on see minu arust vale.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Siin on nüüd vist õige koht rääkida ka vastakatest arvamustest , mis foorumis tihtipeale välja tulevad... Räägitakse foorumis , et lendõngitsemine on küllaltki tehniline ja peen ala.... ühelt poolt ja teiselt poolt , et saab hakkama nii ja naa . Minu arvamus on niisugune ... vormelirajal saab vabalt sõita mõne vana žiguliga ... iseasi on palju seda naudib ja mitu ringi päris vormelitest maha jääb. Kalal käies on need näitajad osavus , täpsus , kaugus , oskus valida oludele sobivat jne, jne , jne...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nonii , nüüd siis jutt kuidas mina teeksin...Muidu veel arvatakse , et mis sel vanamehel viga valida ... kekutab oma ridvahunnikuga foorumis.
Matu ritv oli jutuks ... Mina ajaks ta kaalu , valiks nööriks #7 DT ja hakkaks heitmist harjutama , kalal käima . Lipsudeks valiks 0,18 - 0,20 pinnakatele , 0,25 igasugu uppuvale asjale , 0,30 väga rasketele uppuvatele , lõheputukatele . Rohkem ei puutuks mitte midagi. Rahulikult käiks suve ära ... ja sügise ära ... ja kasvõi talve tagast otsa. Järgmine kevad mõtleks , et missugune püük meeldis , missugused kohad meeldisid ... ja vastavalt sellele teeks kõva investeeringu ... ostaks kas pinnaka #7 wf-i või #7-8 speyheiteks sobiva nööri .Ja oleks järgmine aasta ka kalal käidud. Kolmandal aastal jääks mõtlema ... et äkki võiks olla mingi #4-5 või #5-6 ritv , seda ikka toetudes paari eelmise aasta kogemuse peale .
Ritvadest , nööridest ei oleks meie oludes rohkem vaja . Kui palju pesu ja saabaste ja termoste peale kulutad on juba tõesti maitseasi.
Martinson
Postitusi: 15
Liitunud: 18.12.2012, 19:41
Asukoht: Pärnu linn

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Martinson »

Andke nõu! Püüdsin juuksesirgendajatega Rio scandinavia pike nöörile aasa joota, no ei sulakokku. Tulemus on pigem selline kui proovida 200Cdi juures shokolaadi sulatada, tõmbab krimpsu aga mitte ei sula.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Birgit kirjutas: NB! turul on ka sellise plastikuseguga nööre, mis ei sula korralikult.
Tundub, et leidsid ühe sellise üles...
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ZiiN »

uppuvad nöörid või otsad tavaliselt ei sula, mõned imelikud nöörid veel. Siis olen kasutanud loopi tegemiseks sidumist ja aquasure liimiga ületegemist. Ei ole küll nii ilus, kuid on tugev ja täidab oma eesmärgi
loop.jpg
Alati jääb ka võimalus brided loop panna :)
Martinson
Postitusi: 15
Liitunud: 18.12.2012, 19:41
Asukoht: Pärnu linn

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Martinson »

Selge, siis jääb sidumine ja aquasure. Tänan kamraadid
Vasta