Kalalkäigud.

Vasta
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas villu »

Juba mõnda aega tagasi sai mõeldud tenkarast. Nüüd siis lõpuks sai ostetud esimene tenkararitv, mõned erinevad nöörid ka. Eriliselt nauditav püügiviis minu arvates, putuka iga liigutus täpselt tunnetatav.
Esimesed tenkarakalad ka nüüdseks saadud juba ja see oli lihtsalt hämmastav kui kiiresti ja tõhusalt selline udupeen ritv suutis need suhteliselt suured kalad väsitada ja maandada. Putukaks kebari red tag.
2016-05-05 21.58.04-1600x1600.jpg
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

Villu, mis sa arvad miks ma ei saa putikud oma jalge eest kaugemale. Kas on nöör liiga pikk või milles asi?
Ritv ise on 4.5m pikk. Kui pikk peaks siis see nöör olema
Vaatan et, sul on küllaltki jäik ritv 7:3 ja ritv ise umbes 3.35.
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas villu »

Minu ridva ja nööri kooslus toimib väga hästi. Siiani olen kasutanud ridvast veidi pikemaid uppuvaid koonusnööre, nii nailonist punutud, kui ka pehmest fluorost. Täna peaks jõudma kohale ka üks rull level line'i, saab siis sellega ka proovida.
Mis nööriga üritad? Spets tenkarale mõeldud nöör võiks olla, siis lihtsam. Kuna sul suht pikk ritv, siis ära alguses ridvast pikemat nööri küll pane, pigem lühem.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Tundub,et lõpuks ometi on keegi tenkara olemusele pihta saanud.Väga tubli üritus igatahes,Villu!
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

villu kirjutas:Minu ridva ja nööri kooslus toimib väga hästi. Siiani olen kasutanud ridvast veidi pikemaid uppuvaid koonusnööre, nii nailonist punutud, kui ka pehmest fluorost. Täna peaks jõudma kohale ka üks rull level line'i, saab siis sellega ka proovida.
Mis nööriga üritad? Spets tenkarale mõeldud nöör võiks olla, siis lihtsam. Kuna sul suht pikk ritv, siis ära alguses ridvast pikemat nööri küll pane, pigem lühem.
On spets tenkarale mõeldud nöör. Kaasas olev nöör oli jah peaaegu ritva pikkus aga ei taha kuidagi lennata. Jääb selline tunne, et loobiks nagu vastu tuult. Ostsin ka lisaks punutud nööri(traditional Tenkara line 13 ft (3.96m). Mis ei lenda see ei lenda. Jääb selline tunne nagu lendõng ilma jooksu nöörita.
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas villu »

Vii, ehk õnnestub kunagi kokku saada ja reaalselt proovida, miks sinu ritv ei toimi ja minu oma toimib. Kirja teel raske aru saada, mis seal valesti.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

villu kirjutas:Vii, ehk õnnestub kunagi kokku saada ja reaalselt proovida, miks sinu ritv ei toimi ja minu oma toimib. Kirja teel raske aru saada, mis seal valesti.
Eks kindlasti, kui mitte enne siis jämmil kindlasti näeme. Muide kus kandis elutsed Mina olen Paide vurle.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Vedamised ,kogemused,veel midagi - igatahes tore oli.
Manused
IMG_3032.JPG
IMG_3042.JPG
IMG_3040.JPG
IMG_3035.JPG
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas sepaonu »

Olin valmis päikseplangu ilmaga nullitama aga extra selle ilma jaoks seotud blingblängid tõid täitsa rahuldavalt kalu, pilpaid oli ka omajagu aga kalamoodi kalu ka.
m5.jpg
m9.jpg
m6.jpg
m7.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Sain ka lõpuks jälle kalale, suurt rõõmu pakkus ka selline kala
ks1.jpg
aga kui juba selliseid anti siis mida rohkemat ma veel tahta oleks osanud 8-)
ks2.jpg
Üks meistrimees pidevalt luuras mu järgi ja vägisi tahtis minust veel hullema kokutaja teha
ks3.jpg
Koorumine ka juba täies hoos, oskab äkki keegi öelda mis putukaga tegu? igatahes kalad ei olnud nendest just eriti vaimustuses, kuigi neid oli paksult.
ks4.jpg
Vasta