Uudised sidumispingist.....

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Soomes on merest lõhepüük 4 augustist keelatud . Limiidid täis , jõgedes võib veel püüda. Tahaks siia ühe "killu " veel lisada , aga olgu noh........
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

........jätkub......

Ikka ja jälle on kuulda , kuidas kutsutakse üles säilitama meie loodust ürgilmelisena. ( viimane kord jäi silma selline üleskutse Sindi paisuga seoses) Miks ei võiks siis kasutada kalapüügil neid samuseid ürgseid kalapüügivahendeid ? ..... Ei saa , pidavat röövpüüki soodustama ja levitama...... Minul oleks väga lihtne küsimus: Kumb see nüüd loll on ,kas see , kes seda röövpüügi soodustamise juttu ajab , või röövpüüdja , kes valib püügiriistaks ahingu? Tänapäeva röövpüük toimub ikka võrkude ja elektriga , teised püügivahendid on kõik köömes nende kõrval.
Sama lugu on ka jahipidamises . Vibu ei saa jahirelvaks lubada , kuna siis hakkavat massiliselt levima salaküttimine. No missugune salakütt vahetaks optilise sihikuga karabiini vibu vastu? :lol: :lol: :lol: :lol: Või ongi häda selles , et vibuga ei mahu džiibiaknast laskma?

Lõppude lõpuks jõuab ikka välja selle juurde , et ükski püügivahend ei soodusta , ega vähenda seda röövpüüki . Kõik on ikka kinni selle inimese mõtlemises , kes ühe või teise püügivahendi kätte võtab.



........jätkub........
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Kui minul oleks salaküttimise mõtted siis mina küll vahetaks sihikuga karabiini vibu vastu. Keeluajal pauku teha on väga riskantne, pauku on kuulda mittme km-i peale ja ega vibusihik alvem ei ole.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Või et pauku on kuulda..... Kunagi , kui aega on , mine kuhugi metsa paugutama ..... Võid isegi nädal aega paugutada , enne kui keegi vaatama tuleb. Ja lisaks paugule on asja juures määravad laskekaugus , täpsus , käsitlemise mugavus , kiirus...... Neid mehi , kes on võimelised vibuga küttima , leiab vabariigi pealt ehk mõned.....

Ja alati , kui juttu on nendest ürgsetest vahenditest jääb mulje , et nende kasutamine oleks kuidagi suvaline. Ei oleks ju , nende kohta kehtiks samamoodi eeskirjad , kus ja mida ja kui palju jne,jne.........
MarkoK
Postitusi: 10
Liitunud: 27.08.2012, 11:25

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas MarkoK »

Karabiinile saab ju summuti otsa kruvida, see on kindlasti odavam kui vibu soetada. Mina arvan, et salakütt tahab kindlapeale minna ja ei viitsi vibuga jännata - laskeulatus on väike, nooled maksavad palju ja neid pole aega pärast metsast otsima minna.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

September hakkab läbi saama , aga läti harjusevõistlusest ei ole midagi kuulda :o Kas jääb ära sel aastal või ? . Reinise leheküljel mingi jutt käib selle ümber , aga aru ei saa , milles asi. On keegi midagi kuulnud?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

:lol: :lol: :lol: Lugesin täna Delfi uudiseid...... Ajakirjanikel on tööd ikka nii palju , et edastavad kaks uudist ühe kirjutisega ......
Nimelt Teele Viira jagas autogramme kusagil uue soenguga...... Krt , sain naerda nii , et silmad märjad. Ei tea , kas nad vähemalt ise saavad aru , et diagnoos tuleks sellisele uudisele ja selle kirjutajale panna.... :lol: :lol: :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Oh Selja , Selja........


Aga huvitav on asja juures , et kutseliste kalurite poolt sõna võtnud mees teab täpselt, et:

1) Mis mürki kasutati . :shock:
2) Üpris täpne kirjeldus , kuidas kasutati :shock:
3) Seda , et harrastuskalamehed tuleb jõe ääres nüüd ja igavesti ära ajada. :shock:
4)Seda , et harrastuskalamehed on välja püüdnud 15 tonni kala :lol: :lol: :lol: ( ajas vist enda saaginumritega segi)
5) Noja muidugi kiidulaul , kuidas kutselised hoolivad kaladest ja kotkastest jne...jne..

Ja üks tähelepanek veel. See pull toimub juba mitmendal sügisel , juhtub erinevaid asju , kutselised kalurid on nii head ja tublid ja hoolivad . Harrastuskalamehed aga pätid ja looduse rüvetajad , kellele tuleb Seljal kohe keeld peale panna. Ja seda " igasügist tsirkust" vahendab üks ja see sama ajaleht.

Huvitav , kes seda jõge solkis? :roll: :roll: :roll:
Mikk

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas Mikk »

Andriga 100% nõus. Mida jutt, harrastuskalastajad on välja püüdnud 15 tonni kala. Kui iga lõhe kaaluks 10kg!! Siis 100 lõhet on tonn,seega harrastajad on välja püüdnud 1500-da 10kg -st lõhet:P Seda olukorras kui jõe ääres käid, pole keegi kuulnud ja näinud, et üldse kala saadakse:):) Oinakari seal toimetuses....võtan rahusteid .Vabandust!
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Üks huvitav asi veel......

Sinna on mõni päev tagasi , kui ma ühe sõbraga vesteldes nagu muuseas küsisin , et sügis juba nii kaugel , aga " Karepa pasunapoiss" ikka veel vait?

Krt , ära sõnusin vist......
Vasta