PUTUKAD 2016

Vasta
veiks
Postitusi: 43
Liitunud: 09.07.2014, 00:02
Asukoht: vilaski küla

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas veiks »

T.H, mis tingimustesse sinu pinnakas mõeldud on?
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Veiks,pinnakatega on mul selline lugu,et kindlasti on mõned putukad ka kindlasse aega ja olustikku - näiteks kevikud,caddised,ühepäevikud ja mõned veel.Suures osas toimetan aga kõhutunde ja kogemuse najal ning jälgin,mis veepeal ja ümbruses toimub.Mingit kindlat valemit on raske luua,sest meie kevaded ja suved erinevad eri aastatel teineteisest nagu öö ja päev.Ühel aastal on aprillis miinused väljas,teisel võib rannas päikest võtta.See lööb ka meie putukate elu sassi.Ühel aastal töötavad putukad ei pruugi järgneval aastal mingit tulemust anda jne.Siis ongi põhiline abi eelnevast kogemusest ja kõhutundest,et mida hetkel tasuks proovida.Konkreetselt sellel putukal ka mingit erilist aega ja olu pole,kui midagi sellises toonis kohevamat lendab,proovin.Üks eripära on.Kui kala käib pinnalt aeg-ajalt lihtsalt nokkimas ja väga võtja pole,siis olen pinnakat veeall vedades tihti häid tulemusi saanud.Veepiiri alt vedamiseks on just sellelaadsed tootod ja caddised olnud minul parimate tulemuste andjad.Näiteks adamsite taolised (neid on veel teisigi)pole sellise püügi puhul eriti toiminud.Nii,et selle putukaga püüan kõigepealt pinnast ja kui midagi erilist pinnas ei toimu saan putukat vahetamata veepiiri aluse kihi läbi kammida.Mitte ei saa aru - kas see jutt tuli pikk ja segane või mitte :shock:
Uitaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02.02.2016, 11:36

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Uitaja »

Birgit võiks nüüd sellest suvisest ahvena püügist rääkida veidi...palun :) Mulle landiga meeldib väga ahvenat püüda suvel. Lennukaga olen proovinud nii järvest kui jöest, tulemusteta.
Mikk
Postitusi: 78
Liitunud: 14.12.2016, 08:45

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Mikk »

Kui kuskil ahvenad sööta ootavad, oleks ise ka huvitatud. Jägala jõest olen mõned kalad saanud, vasalemmast ka. Aga need pigem juhuslikud. Ja söödad, mida nad himustanud on, on veidi teist karva. Aga mõnusa suvise ahvena püügi vastu pole midagi...ehk kohad isegi lähemal kui lõuna regiooni jõed, kust turba suvel võiks proovida.
Risto
Postitusi: 29
Liitunud: 05.01.2014, 21:59

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Risto »

Varasügisel olen mõne korra Kasaril ahvenaparvele peale sattunud. Vot oli siis alles fun püüda, peaaegu iga heitega oli taga. Ahvenaparvest tuli isegi mõni turb otsa. Tegime veel kahe sõbraga võistlus,t, et kes saab kõige rohkem ahvenat. Neil olid õng ja spinna. Ülekaalukalt võitis muidugi woolly. 8-)
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Bloody Mary nymph
Rahulikku jõulupüha !
Rahulikku jõulupüha !
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Spey #3 Dragonfly
IMG_3441.JPG
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

Pühad möödas, teeks ahvenajuttu. Olen proovinud ahvenasse viimastel aastatel natukene süveneda – keeruline on. Vahest haarab kõike, mis liigub, teinekord… ah teate isegi :) Tähelepanekud piirduvad paari kodukandi jõe ja 2-3 karjääri-järvega, mida ja kuidas ahven mujal käitub, ei tea.
Putukatest on sobinud erinevad wolly sarnased aga parimad on olnud streamerid. Putukal võiks olla paar kontrastvärv (kollane-must, punane-must, kollane-punane jne). Keres olen kasutanud hõbedat-kulda aga mu meelest võiks läikivaid asju olla väga vähe, tiivast olen peaaegu kogu läike maha võtnud ehk vaid paar karva krystal flash’i on mõnikord jäänud kasutusse.
Need mu viimasel pildil olevad tuustid on umbes juuni alguspäevadeks mõeldud, kui hakkavad lendama väikesed mustad päevikud (õiget nime ei tea), ahvenale meeldib see veealune pinduma hakkav päevik. Tuuste aetakse karjaga taga ja püük on väga lõbus.
Uuel aastal tahaks ka poppereid proovida.
Parim aeg on olnud ilusad soojad suveõhtud aga väga hiljapeale ei tasu jääda, ilusad sügispäevad aga ka novembri-detsembri soojade ilmadega olen saanud ahvenat.
PS! Viidikakarja juures on alati mõni valveahven platsis :)
Loeks huviga ka teiste kogemusi.
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Kuna olen elupäevad ahvenaid püüdnud ja pean sellest kalast väga lugu,siis ootaksin samuti huviga teiste püüdjate kogemustest pajatusi.
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Ahoi ahvenapüüdjad,kuhu kadunud olete?Peale Birgiti on ju sellega kindlasti tegelenud ka ZiiN,Kimps,Alar,Risto ja arvatavasti veel paljud teisedki.Minupoolt mõningad nendest,mis mulle triibulisi toonud.
IMG_3455.JPG
Vasta