Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ja siin on kokku liimitud tipp - paindega klaasfiiber :oops: Mõtlesin , et võiks olla niisugune nobe pinnaka ritv. Sihin jälle #4 , aga seekord sisetunne ütleb , et selle ridva nöör on #3 Scientificu DT.
Manused
PA300030.JPG
PA300030.JPG (73.03 KiB) Vaadatud 9596 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

On juttu olnud ritvade lakkimisest. Käsitsi , pintsliga ei vaja vist selgitamist... aga kui tahad seda "vabriku" lakkimist , siis on vaja nn. " wrapper" -it. Neid on müügis ka , aga tavaliselt tehakse ise. Mingi 4-20 pööret minutis mootor ja alus . Minul näeb see asi välja just niisugune.....
Manused
PB030039.JPG
PB030039.JPG (69.66 KiB) Vaadatud 9549 korda
PB030037.JPG
PB030037.JPG (75.12 KiB) Vaadatud 9549 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Õhtul sai matemaatikasse süvenetud ja tekkis idee teha väike perfomance- ridvaseeria , noh 3 ritva , pikkusega 9`6" - 10`6" , klassid võiks olla 4-5-6 . :roll: See seeria võiks kanda nime " Wilms" ..... kui kirjalik luba tuleb , siis V-ga. Sealt see pikkade ritvade idee tegelikult alguse sai. 8-)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tüüpiline küsimus on , kas ridvategemisega saab rikkaks ? No muidugi saab....... Igal ajal saab raha ja igasugust raha...... :lol: :lol: :lol:
Manused
PB040041.JPG
PB040041.JPG (103.13 KiB) Vaadatud 9537 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kui bambusritvade tegemine huvitab , siis on vaja niisugust "vigurit" nagu binder....Neid variante on ka enam - vähem sama palju kui meistreid . Mul on see niisugune...
Manused
PB040045.JPG
PB040045.JPG (100.68 KiB) Vaadatud 9530 korda
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

AndriPro kirjutas:Kui bambusritvade tegemine huvitab , siis on vaja niisugust "vigurit" nagu binder....Neid variante on ka enam - vähem sama palju kui meistreid . Mul on see niisugune...
Andri,
natuke nõu- veonööril peab olema auto pingutus, sest plank on ju kooniline, lisaks on plangud eri läbimõõtudega. Klassikaliselt kasutatakse rulliga varustatud raskust, kuid ma tegin vedruga hoova, millel on rull. Parem ja tugevama pingutuse saad siis kui mähkimisniit jookseb vahetult enne veonööri plangu peale.
Niidirulli idee on küll vaimustav, kuid bambuseplangul on kuus liistu, mis kerimisel tsentrifugaalse jõu mõjul hakkavad "kettkaruselli" mängima ja siis ei püsi nad enam niidirullidel. Minu pingil on klassikalised konksud, kuid mugavam on pvc torust need kombineerida.
Edu soovides, Madis
Manused
Uuendustega klassika
Uuendustega klassika
DSCN7588.jpg (78.6 KiB) Vaadatud 9490 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mul on rull mitte kerimiseks , vaid lihtsalt nööri hoidmiseks. Kerin ma käsitsi , nöörist.See annab võimaluse nii tugevasti mähkida , et mähkimisniidi võid ka vabalt puruks tõmmata.
Veel on mul üks väike binder , millel neid konkse või niidirulle polegi . Plank tuleb laua pealt ja läheb laua peale..... Sellega on hea toimetada tippe ja kui vaja remontimisel mõnd juppi teha.

Egas muud , kui väntame.......
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

[quote="AndriPro"]Mul on rull mitte kerimiseks , vaid lihtsalt nööri hoidmiseks. Kerin ma käsitsi , nöörist.See annab võimaluse nii tugevasti mähkida , et mähkimisniidi võid ka vabalt puruks tõmmata.

Käsitsi nöörist tõmmates, ei saa ühtlast mähkimist. Mida ühtlasema pingusega toimub mähkimine, seda lihtsam on saada sirge plank. See pole lihtne, ja iga toiming peb olema absoluudi lähedane.
Sorry, kui pinda käin :oops:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mis pindakäimise jutt..... Nagu sa isegi tead , iga väiksemgi soovitus või vihje on KULLA eest.
Seda käsitsi mähkimist oli juhus näha , sealt saingi mõtte teha see väike lauapealne binder... Olen neli tippu sellega teinud , mulle meeldib , ja need peened tipud püsivad sirgena. See , et plank kõveraks kisub pidi olema hoopis kuumutamise viga ja kui mõnel ridval on nt. tipp kõver , siis lakk maha ja fööniga sirgeks......
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tänaseid toimetusi..... Homme katsun vahtraplangust välja treida rullisadulad. Kust aga saab veel rõngad rullisadulatele , seda ei tea. Poodides nii suure läbimõõduga ei näinud. :( Tuleb vist midagi endal leiutada. Ridvaplankude läbimõõt on 12,midagi . Seega rullisadula läbimõõt saab olema kuskil 20 mm. Kasutuses on paar ritva , millel rull kinnitub rõngaga , need on ennast õigustanud ja lausa meeldima hakanud , siis on ikka kindel tahtmine see rullikinnitus rõngastega teha.
Manused
PB070056.JPG
PB070056.JPG (72.3 KiB) Vaadatud 9458 korda
Vasta