Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eelmisele pildile lisaks.... Pikem käepide on 180mm , ritv 8`6" ja lühem on 160mm , ritv 6`6". Ridvaplangud on klaasfiibertoorikutest endal kokku sobitatud ja liimitud . :D Põnev saab olema see nööride vihistamise päev......
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Üks lugu ka klaasfiibri ajastust....http://www.youtube.com/watch?v=ttlp1wgM7go
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kuivalt kokku panduna näeb välja niisugune....... Nüüd tuleb lakkida ja liimida ja.... Äkki peaks käepideme ära peitsima? Seda lepa punast pisut tugevamaks?
Manused
PB080062.JPG
PB080062.JPG (55.01 KiB) Vaadatud 9132 korda
PB080060.JPG
PB080060.JPG (66.28 KiB) Vaadatud 9132 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Lihvisin seda rullisadulat ja meelde tuli üks kena lugu lapsepõlvest.....http://www.youtube.com/watch?v=-M2jSzLB ... re=related
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Hm, ma saan ikka jätkuvalt imestada, sa oled ikka jube kõva meistrimees...pildilt vaadates on küll väga puhas töö.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vaata , see töö puhtus , see tuleb nagu tuleb.... Aga plankude sobitamine,testimine, paika ajamine see on põnev ja seal ei taha järeleandmisi teha , pean saama just selle , mis parasjagu mõttes oli. Sellepärast ei sobigi mulle see valmisplankudest tegemine.Valmisplankude puhul jääbki võimalus otsustada niidi ja rõngaste värvi üle , noh võib-olla veel nipet -näpet..... Bambusega sama lugu . Neid valmismõeldud mõõtude järgi ritvu las teevad need , kellele see sobib.Mulle meeldib asja juures katsetada ja otsustada .Bambus , mille kallal praegu töötan on küll kuulus Dickerson , aga mina otsustasin teha sellest quadro versiooni.Näis...
Ja mõni kord on juba suu lahti "kukkunud". Nt. võtad selle just valmis saanud ridva , ronid püksirihmani Koiva jõkke ja heidad .... 20-25m tuleb nii lihtsa liigutusega , et tõesti suu kukub lahti.
Ritvadele on ette antud neid igasuguseid mõõte. Kus peavad olema rõngad , kus see ja teine vidin. Tegelikult kehtib see vabrikuritvade kohta. Kui teed endale individuaalset ritva (või kellelegi ) peab tasakaal olema täpselt pöidla all , esimene rõngas - paned ridva tüvega vastu rinda ja ulatad nimetissõrmega , sinna kuhu ulatub , seal ongi esimese rõnga koht , jne jne... Muidugi veel , missugusel küljel peavad olema rõngad.Mõtled , et ritv ümmargune ... mis vahet seal on. Aga on vahe ja klaasfiibri puhul ikka väga suur. Bambus tavaliselt 6 kandiline, et mis vahet missugusel küljel . Pane see plank kruustangide vahele ja näed kohe kus rõngad peavad olema.
Putukasidumisehaigus on köömes ridvategemise haiguse kõrval...........
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Krt, jätkuvalt pole midagi öelda.... kergitan kaabut! Väga huvitav oleks neid sinu meitsriteoseid proovida vibutada ja katsuda tunnetada ritvade erinevusi .... eeldan, et kunagi kevadeks on neid juba terve virn valmis meisterdatud ja ühe päevaga ei jõuagi kõiki käest läbi lasta ... :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Terve virn saab siis , kui tuutu oma keldritäie välja tassib... :D
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Noojahhh...olid ikka ajad küll. Parimal päeval oli kodus vist üle saja erineva kepi...Olen siiski suutnud enamusest vabaneda. Alles on ehk 20-25tk, lugend pole. :shock:
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Novot , ma ütlesin , et mul ainult pool virna . 12 tk müüsin /kinkisin ja teist sama palju on alles. Muidugi ei tea , mis kevadel saab , ridvavabrik töötab täie auruga :roll:
Vasta