Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Ridvakeerutajat küsi Anduri käest (tema ilmselt ka kabutomees). Lisaks meeldib ka talle läbipaistvalt liimida, ehk leiate ühist keelt :lol:
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tamma »

Kas kellelgi Anduri kontakte on?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Maakad lahendavad keerutamise probleemi lihtsalt , üks lüliti , mootor mikrouunilt , see mis taldrikut ringi ajab ja keerleb .... no miks ta ei keerle. Ise ma epoksiite ei kasuta , sedajagu lihtsam ... jääb ainult see eputamise osa. :D
Manused
Foto0001.jpg
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tamma »

Noh see va mikrouuni ostmine ja lammutamine tuleb kulukam kui kohe mootor osta :) lõhkumisrõõmu muidugi rohkem.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Ma tegin häält siin küla peal , et ega kellelgi vana mikrouuni pole...... neid keerutajaid oleks kümneid ehitada saanud.Enamusel otsad andnud uunidel see mootor töötab.
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tamma »

Madis, tänud selle Anduri vihje eest. Sain kontakti ja selgus, et agregaat olemas ja et ühtlasi elab must väga kaugel, nii umbes 412 meetrit linnulennult.
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tamma »

Küsin nõu uppuvate nööride osas, kuna talvine jõekapüük lähenemas suure kiirusega. Ostsin lõhe/haugi/streameri mõtetega Vision Extreme 8#, mille peal Vision VIbe 7/8 nöör, aga isegi polüliidriga tundub mulle, ei saa väga sügavust kätte + ka line control mõttes tundub, et pinnakihis liigub nöör ühtesoodu ja all putukas omas tempos. Seetõttu talvel nö sügavamate aukude kammimiseks mõtlesin, et kas soetada mõni uppuv(am) nöör. Millised on kogemused, mida soovitate (tean, tean, et “it depends”, aga noh, pange mõned variandid, millega positiivne kogemus). Kas sink tip, full sinking, scandi/skagit line? Midagi Riolt, SA-lt, Visionilt (nt Kust), kelleltiganes? Sink 2, 3, 4 või 5? Alternatiiv on, et osta uppuv nöör hoopis Scott Radian #6-le (mis pigem 6,5 klass nii et ka 6/7 nöörid võiks sobida). Või hoopis tina juurde putukale ja go ujuva nööriga? Ühesõnaga, arvake ja soovitage.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Ma olen läinud lihtsamat vastupanu ja kasutan sellistel juhtudel musti liidreid, proovinud ka koos inter ots nööriga. Mäletan, et Airflo extra super fast sink’i liidrit andis põhjast sikutada ja kasutan suhtelistelt vähestel kordadel, muidu on putukas põhjakändudes kinni. Rohkem meeldib interist-fast’ini kasutada aga mu peamised kevadised püügijõed pole ka 3,2 m sügavad :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Minul on välja kujunenud kaks versiooni.... Lõheputukaga vähe pikema heitepeaga nöör +/- 12m , taskus neli erinevat liidrit.Kõige uppuvam on pike and salmon superfast 1,5m.Nööridest sobiks Vibe , GPX,boost.....Uppuva putukaga lühem , agressiivsem heitepea( SBT, outbond ), abiks need samad liidrid.Kuigi uppuvate putukatega ma neid liidreid peaaegu ei kasuta , eelistan tina täis putukaid.Uppuva nööriga on hea toimetada seal kus on ruumi , nt Koiva.Meie nirede peal uppuvaid nööre ei kasuta.Uppuvaid liidreid eelistan heita #7 ja raskemate nööridega . :roll: Niisugune on umbes minu kondikava....
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tamma »

Birgit, Andri, tänud tagasiside eest. Andri, seda veel küsin, et miks lõheputukal pikema heitepeaga nöörid kui uppuva putuka puhul?
Vasta