Kalalkäigud.

Vasta
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas kalalt »

Khmm....vägagi tuttav tunne.... 8-)
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kimps »

Aga eks tuleb ikka katsetada ja proovida, ega muidu teadmisi tule. Ei saa teha uusi asju vanade teadmistega! Enne seda musta oli üks Lohekas otsas, mis selles kohas on iga ilmaga hästi tööd teinud ja tegi ka seegi kord.
Mikk
Postitusi: 78
Liitunud: 14.12.2016, 08:45

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Sai ka nädalavahetusel see kuu esimest korda lennutamas käidud. Eredaimaks hetkeks olid karumamma jäljed, kes koos pojaga olid ka kevadilma nautimas. Mõned väiksed forellid käisid ka käest läbi. Jõge vahetades sai puht juhuslikult kohtutud TH-ga ,kellega koos sai juttu aetud ja püütud. Tervitused põhjast! Kui Ziin nii edasi jätkab, siis on salvo tehas pankrotis. Viimaseid pilte vaadates tekkis lihtsalt küsimus, et kas see plastik rull mitte kergeks ei jää bambuse jaoks?
IMG_20170312_122519.jpg
mõmm.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Ma ei oska päris teaduslikult vastata kas on liiga kerge, Ridvameistril on selle kohta kindlasti parem seletus :) aga olen sellel ridval enne kasutanud Wychwoodi rulli ja Vision CDC rulli... mis on mõlemad ka väga kerged (55g ja 90g midagi). 3D rulli kaal koos nööriga on 75grammi.
Kui hommikul ritvu kokku panime siis kimps pani alguses enda Greysi kassetika peale ja sellega oli ikka väga balantsist väljas ja kerisime sealt ka nööri 3d rulli peale. Kuna ridvad lühikesed 6 jalased siis käele küll kuidagi tunda ei anna, et liiga kerge oleks. 1 asi mida ma kavatsen teha on see, et kerin rullile veel ühe hunniku backingut peale, sest hetkel jääb päris mitu cm vaba ruumi raami ja nööri vahele. Sellega siis suurendan natuke pooli, et saaks kiiremini nööri peale ja oleks vähem nöörimälu. Kindlasti tuleb sellega mõni gramm kaalu juurde aga ausaltöeldes ma hetkel ei näe probleemi.
Igatahes olen meeldivalt üllatunud kui hästi need "mänguasjad" lahingtingimustes toimisid, sai isegi kalatekitatud sidurikärinat mõned korrad kuuldud :D
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

See 75 gr. rulli kaal on väga hea . 2Wulffi ja Aspecial olid kõige magusamad Orvis Battenkill II ja III rullidega (kaalud 80 ja 85 gr.) Ruumi rulli peal saad vähendada põhjanööriga ... või teine võimalus on printida kitsam rull. Räägi selle printeriga ilusti , äkki prindib mulle ka ühe moodsa rulli. Muidu maakas elab siin nii , et kõik rullid on vanad ja autod on vanad ja vein on vana .... ainult naised on noored.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

AndriPro kirjutas: 15.03.2017, 18:27 Muidu maakas elab siin nii , et kõik rullid on vanad ja autod on vanad ja vein on vana .... ainult naised on noored.
Krt ideaalne variant ju! Vanasti tehti asju paremini ja noored naised usuvad kõike :)
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Ei saanud "head" ilma raisku lasta, käisime kiirel jõetiirul tööpingeid maandamas. Vesi mehiselt tõusnud ja sogane. Ei hellitanud väga suurusi lootusi ja mina tiksusin kuni viimaste heideteni nullipeal aga nagu kalapüügis ikka juhtub, siis 1 heide võib otsustada päeva 8-)

ffs1.JPG
ffs2.JPG
ffs3.JPG
Mikk
Postitusi: 78
Liitunud: 14.12.2016, 08:45

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Sai ka täna püüdmas käidud. Ilm ja vesi olid head. Täna oli ainult veidi teistmoodi päev, otsustasin ,et püüan ainult lõhekaga Ja seda ka tegin. Kokku käis kaldal 10 forelli ning teine sama palju võtte + äraminekuid. Mõned head lõigud jäid püüdmata kuna soo ei kandnud enam ja ei pääsenud jõele ligi. Kuigi päev otsa oli otsas kollane roheline nr 2 konksul lõhekas, rikkus ikka valge WB selle seeria ära. Nimelt nägin ühes kurvis kuidas üks torpeedo lõhekat ründas. Korraks tiriti ka nöör sirgeks. Kala suurus ei julgenud teda 100 % forelliks pidada - ka haugi seal jagub, tahtsin teda lähemalt uurida ja vahetasin lõheka WB vastu (ette panin sügisesest haugipüügist kotti jäänud trossi). Pärast mitmendat heidet oli ikka vaikus, siis pauh ja otsas - aga mitte see ,kes ennast oli varem näidanud. Üks väiksem forell ei lasknud ennast trossist häirida ning võttis wolly ära . Kollane-roheline võitles igatahes endale koha minu putuka karbis auga välja.
IMG_20170320_105315.jpg
IMG_20170320_102508.jpg
IMG_20170320_085410.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Reedeõhtune väike tiir kraaviäärde oli külm ja kõle... igav siiski ei olnud, saaki oli mitmesugust :)
ffof.jpg
lant.jpg
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas tarvo »

käisin ka üle pika aja kalal. kahe päeva saagid:
Manused
SDC10098_.JPG
SDC10102_.JPG
Vasta