PUTUKAD 2017

Vasta
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas kalalt »

Ega ma ei mõelnudki, et kui wooly selge, lased niikui varrukast paaritatud sulgedega lõheputukaid...pigem võtsin wooly näiteks sellepärast, et saaks putukasidumist lihvida, töövõtteid harjutada ja ka mis pole vähem tähtis, usun, et saab oma putukad ujuma ja ka kala kätte. No arusaadav, et edasi läheb muidugi uuesti valusaks...a see magus ju, kui võitu saad ;)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas T.H »

Vot sellega päri mis päri! Ja õrnalt veiksi tegemistega kursis olles, siis vollid polegi talle enam ületamatu ettevõtmine.Nüüd ongi see uus magus avastamine käsil.
veiks
Postitusi: 43
Liitunud: 09.07.2014, 00:02
Asukoht: vilaski küla

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas veiks »

Tore kui keegi viitsib ka nö algajatega mässata. WBsi oma jagu seotud küll ja püüavad päris hästi ( suured tänud TH ),aga muud märjad putukad ikka hoopis teine maailm. Mis puutub materjali,siis püüan leida alternatiive,kui on miskit puudu. Vähemalt seni kui on selli aeg.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Või seoks ikkagi neid...
Manused
Foto0002.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas ZiiN »

T.H näitas ilusa valge tiivaga putuka pilti, pole nagu enne selliseid väga kasutanud aga võtsin täna spetsiaalselt karbist ja panin otsa... no kuramus töötab :D

Esimene kala:
fly1.jpg
putukas 10+ kala hiljem
fly2.jpg
Nüüd küsimus kes teostab garantiiremonti? ma ei mäleta kas on Birgiti käest saadud või Andri :lol:

Kalapüügist kirjutan homme, tänase kuupäeva jutte niikuinii ei usu keegi...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas AndriPro »

Black Ghost erinevates variantides.... :roll: No ei tea ... võtab Ziinil suu vesiseks? :lol:
Manused
Foto0009.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas sepaonu »

Seda miku 10+ kala juttu eilse kuupäevaga ei saa ju uskuda 8-)
Aga tag on ka esimese kala pildil juba lahti.
Putukate purunemist pole võimalik vältida aga selge on see, et kõik traadiribid ja keermed on peaaegu purunematud võrreldes tinselilaadsete materjalidega. Ovaaltinsel on omale ebakindel materjal, mingi käsitööniidiga olen asendanud selle, panen ka topelt seda, kui tundub, et keeret võiks palju näha olla putukas.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas AndriPro »

Eks see ovaaltinsel on nagu on , mõne putuka peal kestab mõne pealt kaob kohe. Olen traadiga putukaid küllalt sidunud , kestavad ovaaltinselist ikka kõvasti paremini.Nt. lõheputukal keerad 2 traati kokku veel. Aga nende traatide juures on hädaks selle "õige" tooniga traadi leidmine.Praegu on tagavaras veidi head vasktraati , seda hoian suviste uppuvate jaoks nagu silmatera.... iga cm on arvel.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas sepaonu »

Selle putuka ümber olen nüüd keerutanud paar aastat, saba, kurgu ja tiiva muutmised midagi pole andnud. Kurksaba punased või oranzid või üks nendest või mõlemad, sisulist vahet pole, kõige rohkem seon mõlemad punased.
Usu ja ilmaküsimused on kere ja pea. Esimene pimestavvalgest pehmemaks, kollakamaks, pastellimaks, segud, kuni sädet täis slf-ni. Peaga on sama lugu nagu kuuliga, mh, punane, tra, no vaata ilma, sellepärast ei närigi, musta pea ilm janiiedasijaniitagasi 8-)Kõige rohkem must pea aga ikka vahest teisi värve vahelduseks.
Kalalt tulles oli toimunud järsk külmenemine, ehk minnes oli 17C ja tulles 15C Sookured röögivad.
a1.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas AndriPro »

Sepale mõned nipid .... no ikka selleks , et asi segasem oleks. Pea... no must on kõikvõimalikesse oludesse .Kui putukal on punane pea , siis vesi peab olema selgem kui pudelivärska. Roheline pea mõnel üksikul vihmase ilma putukal .Igasugu teistvärvi pead sobivad liitsidele , wollydele.....ja muudele viguritele .Tippet.... klassikalistes uppuvates on jah puhas tippet sabas ... mõnel ka kurgu all. Kalalkäimise putukatel solgi see tippet ära , talvel , kevadel teal , gadwall, suvel võib mallard.Või veel parem on lihtsalt sule fiibrid.Konkreetselt sellel putukal prooviksin 3-kordset kurguhäklit . 1 keerd oranži , 2 keerdu musta , 1 keerd teal.Ja tiivale katteks mingit parti, või läbisegi mingi pardiga.Uppuva putuka tiib on paras poole saba peale ... toimib paremini. Kui ei saanud piisavalt segaseks võib veel juurde kirjutada :lol:
Vasta