Castingu kaigas.

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Nonii .... tipp nr.1 on valmis konstrueeritud . Nüüd on küsimus neelu tegemises.....kas teen nii nagu enamus bambustel , või siis teen midagi muud.Heidan mõned õhtud ja vaatan nööri käitumist , siis lähevad rõngad külge. Kui on ridva sees uue tipuga jaksu, on hästi ... kui ei ole ...siis sokutan kellelegi hea striimeriridva kahe (või kolme tipuga) :)
Manused
Nagu näha on uus tipp tublisti jämedam...
Nagu näha on uus tipp tublisti jämedam...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Tipp nr.2 ..... See meeldib mulle rohkem kui esimene.Mässasin kaaludega ja tulemuseks sain , et praegu on ritv hea 17,8 grammi heitepeaga , aga vaja oleks et see "hea" oleks 19,2 grammi.Sai tipule jaksu juurde ja ehk toime jookseb ka rohkem ridva peale.
Manused
Foto0003.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Järgmine moment heitmise ja kaugeleheitmise juures on rõngad.Reeglina on ritvadel rõngaid jalgade arv +1.Kalalkäimiseks hea üldiselt .Ise võtan rõngade arvu vähemaks pea igal ridval , eriti nendel , millega oleks nagu veidi kaugemale vaja heita.Kaugele heitmise ritvadel panen veel suuremad juhtrõngad. Ja päris "kaugelepaugutajatele " suuremaid juhtrõngaid 2 ja just niisuguseid , mis hoiavad ridvast kaugemale.
Manused
Vasakul Scott Back Country juhtrõngas , paremal Kola Salmoni juhtrõngas. Tagumised on uued Kola Salmonile  valitud rõngad.
Vasakul Scott Back Country juhtrõngas , paremal Kola Salmoni juhtrõngas. Tagumised on uued Kola Salmonile valitud rõngad.
Juhtrõnga kõrguste vahe. Uuueks rõngaks valitud rõngas on sama kõrge laua pealt kui praegune Kola Salmoni rõngas ridva pealt.
Juhtrõnga kõrguste vahe. Uuueks rõngaks valitud rõngas on sama kõrge laua pealt kui praegune Kola Salmoni rõngas ridva pealt.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Ritvadega mässamise juures on palju head .... õpid heitmist ja ridva komplekteerimist . Pikapeale saad aru , et ei ole niisugust asja nagu "maitse" vaid on niisugune asi nagu "tase".On ka muid meeldivaid momente ...täna näiteks avastasin , et castingu kaika tegemisel ülejäänud tipp sobib ideaalselt ühele vanale DAM-i ridvale. Seon rõngad ümber ja "ärin" selle ridva T.H-le ühe tubaka ja kolme haugiputuka eest maha. :D
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Niisiis rõngad... Rõngaste suurusel tipust alates olen kasutanud 3 versiooni.
Ülemine versioon kus tipurõngast allapoole rõngad suurenevad on mul nendel ritvadel , millega sisuliselt ei heida . Pikk või ülipikk heitepea , heidad seda heitepead , nöör liigub rõngastes minimaalselt.
Ülevalt teine versioon , tipurõngas ja järgmised 2-3 rõngast ühesuguse läbimõõduga. See on käigus ritvadel , mille põhiliseks nööriks on DT.
Alumine versioon ... suur tipurõngas , kaks järgmist väiksema läbimõõduga kui tipurõngas , edasi jälle suurenevad.See versioon on nn. heitvatel ritvadel , lühike heitepea , palju heitmist , palju strippamist.
Castingu kaikal valin kas teise versiooni või alumise ..... :roll: nähtavasti alumise.
Manused
Vast on arusaadav , millest käib jutt....
Vast on arusaadav , millest käib jutt....
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas T.H »

AndriPro kirjutas: 18.04.2017, 19:55 Ritvadega mässamise juures on palju head .... õpid heitmist ja ridva komplekteerimist . Pikapeale saad aru , et ei ole niisugust asja nagu "maitse" vaid on niisugune asi nagu "tase".On ka muid meeldivaid momente ...täna näiteks avastasin , et castingu kaika tegemisel ülejäänud tipp sobib ideaalselt ühele vanale DAM-i ridvale. Seon rõngad ümber ja "ärin" selle ridva T.H-le ühe tubaka ja kolme haugiputuka eest maha. :D
Sellel kaubal on jumet. Ma ei tea kui hea "maitse" või kui kõva "tase" mul on või pole üldse kumbagi aga mulle istuvad - sobivad päris paljud odavad plangud.DAM-i kõrvale võiks lisada veel nimesid kuni Salmoni välja.Reaalsel püügil on mul vaja teha enamus heiteid veest,kuid ei tohi vajadusel hätta jääda ka ülepea heite puhul.Nii mitmedki odavad plangud võimaldavad seda suurepäraselt.Tegelikult on see pikk ja tänamatu teema ja castingu kaika teemaga ka eriti ei haaku - valin parem hauguputukad ja tubaka välja ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Castingu kaikale sidusin täna suured juhtrõngad külge , tipurõnga keevitasin külge.... järgmisena uuele tipule rõngad külge , päev-paar lakiga möksimist ja siis võib vaikselt testima hakata.Käepideme teema oli ka üleval ... aga seda ei saa ennem otsustada kui ritv koos ja nöör kohal ... vaja on täpset komplekti kaalu.
Manused
Käepideme standardid . Üleval Lauawabriku  Colorado , all  Kola Salmon.
Käepideme standardid . Üleval Lauawabriku Colorado , all Kola Salmon.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Castingu kaika tegemise jäägid (fiibrijupid ja muud tootmisjäägid) leidsid koha täna niisuguse ridva peal.Veel ei ütle , et ridvast asja saab .... homme või ülehomme ütlen.
Manused
Foto0001.jpg
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas T.H »

Sellest ridvast võiks kindlasti asja saada,ta on seda igati väärt ja ilmselt tuleb välja otsida "cuba"kirjaga karbike ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Võiks ikka .... aga oleme realistid.3... :roll: või isegi 4 katset on maakeeli p.....e läinud. Tegemist ei ole hiina plankudega.Mõõdud ei sobi , liim ei võta...Nüüd katsetan ühe targa mehe soovitusi , armatuur alla ja polümeeriga kinni. Aga kui homme hommikul ma selle lahti jaksan tõmmata on mõistus selleks korraks jälle otsas...
Vasta