Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:D Täna sai nööri vihistatud. 8`6" ridvast sai 8`4" ritv. Jäin rahule. See ritv saab järgmine suvi kõvasti "töötunde" , muidugi pikk talv veel ees , äkki tuleb midagi paremat :roll: Klaasfiibritest peaks järgmisena kokku panema selle plankudest #5 8-jalase Lamiglass-i , et oleks , millega võrrelda.
Manused
PB130068.JPG
PB130068.JPG (67.68 KiB) Vaadatud 9384 korda
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Novot , ma ütlesin , et mul ainult pool virna . 12 tk müüsin /kinkisin ja teist sama palju on alles. Muidugi ei tea , mis kevadel saab , ridvavabrik töötab täie auruga :roll:
Andri, kui ritvasid juba nii palju saab, et kusagil hoiustada pole, siis anna märku. Kui nende hulgas sellist 8 või 9 klassi on ja kätte istub, siis võiks kaupa teha... kui muidugi mõni veebipood allahindlusi ei hakka tegema ja meeltesegaduses midagi juba koju tassinud pole. Viimasel ajal olen täheldanud tõsist haraka sündroomi endal... järjest rohkem neid lendõngendusega seotud vidinaid koju tekib ja kogu aeg "pesakaunistamise" pilguga ringi vaatan.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Jarlo, mina ei julge enam Andrilt midagi paluda sest kõik mis Andri minu heaks on teinud on teinud tasuta.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Andri, nüüd on võimalus jälle mind aidata. Kirjuta, kumbast materjalist lennukas on parem kas süsinik(grafiit) või klaasfiiber.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nojah , kumb on parem . Samamoodi võib küsida , et kus on parem. Ja nagu teada parem on ikka seal , kus meid ei ole. Arvan , et parem on see , kumb meeldib. Kindlasti valiku juures määrab palju kus kalastad ja mis kala. Kõik need ritvadega seotud eelistused on sedavõrd individuaalsed et mingit üldistust pole mõtet tegema hakata. Kui nii väga suurelt , siis süsinikridvad oleks natuke nagu aktiivsemale kalastajale , klaasfiiberridvad rohkem nautijatele .Enda kogemusest võin öelda , et heitmisel pole mingit vahet , küll aga kala kättesaamisel , väsitamisel . Osad väidavad , et klaasfiiberridvad kestavad paremini , taluvad nt. kuulpeade lööke paremini. Ei oska muud öelda , kui et endal on süsinikfiibreid hulgim murtud , ühest bambusest olen jagu saanud , aga klaasfiibreid ei ole veel õnnestunud murda . Küll seegi päev tuleb , kui mõni klaasfiiber murdub... Tänapäeval on seda klaasfiibrit saada imekerget pinnakaritvadele ja parajat jämakat striimeriritvadele , kui vähegi viitsid süveneda leiad ridva nii ühest kui ka teisest materjalist.
Missugust ritva siis valida? Osad ütlevad , et ritv peab ikka kohe meeldima. Minu käest on kah juba mõnijagu ritvu läbi käinud , need mis alles on , ei saa öelda , et nad mulle nii korraga oleks meeldinud. Mõne "käimasaamisega" on ikka päris hulga vaeva nähtud.Mina jõudsin sinna klaasfiiberritvade ja bambuste juurde nähtavasti sellepärast , et mulle on meeldinud lühikesed ridvad , materjalist olenematta. Minu "mängumaa" on ikka see 6-8 jalga ritv.
Muud nagu ei mõistagi korraga öelda.....
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Andri, kirjutasid ju, et Paide jõgedel on lühikest ritva vaja ja fly fishing.ee on mõned lühikesed klaasfiibrid, mujal meie e-poodides on 8 ja pikemad(süsinik) ritvad.
http://www.flyfishing.ee/pood/?Cat=2&SubCat=232 . Mida arvad 5`9" või 6`6" pikkusest ritvadest, kumbad valida ei tea. Süsinik ritvu nii lühikesi ei ole ma meie e-poodides näinud.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kerge ei saa olema 9-jalase pealt üleminek , nii , et 6`6"-ne , aga kaalu seda 7`6" ka igaks juhuks. Iseenesest mulle need culdi fiibrid meeldivad.Ritvadel pole häda midagi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

TFO-l on 7`6 #5 Profa (süsinik) , 170 € , rohkem lühikest ei teagi nii korraga. T.H-l on virn lühikesi , äkki on nõus mõnda ära andma? Ega vastu kevadet enda seisu ka ei tea , palju neid 6-jalaseid võib olla.
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Sagel on Z-Axis 5 klass 7,6", aga selgelt kallim kui TFO. Väga hea ritv on. Ma muidu neist Z-Axistest eriti midagi ei arvanud, aga see on hästi õnnestunud.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vii , ühe plaani võin veel anda. Mul on plaan endale teha üks Lamiglas `i ritv ostetud plankudest , :roll: võin teha ka kaks. Pikkused 6`6"-8`.Ridva hind jääb 180-200€ vahele. Plangud olid 125-145€ + muud vidinad.
Vasta