PUTUKAD 2017

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas ZiiN »

Päevikuaja alguse puhul sobisid kaladele kõige paremini emergendid, once and away synteetilised versioonid. 1 väiksemal 14? Kamasan trout heavy traditional konksul ja 1 suurel Partridge 12 Caddis/sedge konksul. Prooviks sidusin aga kuna rapiti mõlemad ribadeks siis peab juurde siduma.
em2.jpg
em3.jpg
em1.jpg
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas tamma »

Laupäeval sain esimest ja siiani viimast korda päevikut jahtima. Käisin sellel V tähe pealt jõel, kus paljud juba päevi oli möllanud. Lõppeks see kahjuks sellega, et unustasin oma putukarbi ca 50-60 putukaga kuhugi kaldale. Seega, kui mõni aus ja ilus kalamees selle leiab, siis tänutäheks võid 10% sisust endale jätta, aga ehk ülejäänud tagastad mulle. Karp nägi välja selline http://www.orvis.com/p/wheatley-signature-box/2ah9
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas sepaonu »

Mul tuli meelde, et tarvo kunagi näitas oma versiooni klinkust, kus kere oli miskist salajasest nöörilaadsest värgendusest, peaks tagumine olema
http://www.flyfisher.ee/download/file.p ... &mode=view
ja klinkusi juurde sidudes tegin siukesi kummikeredega, võiks täitsa sobida äkki päevikujärgsesse aega. Kahesulehackled korraga keeratud samas suunas.
j27.jpg
j28.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas tarvo »

vägagi asjalikud. mis nr konks? täna päevikut (enam) ei olnud, aga klinkud läksid kaubaks küll :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas sepaonu »

X-Treme #10
no sama hooga sidusin ka 12-14
Küsiks seda, et mis sul sul suvine konksu suurus on ja räägi üldse klinku konksudest, kuna sa palju püüad nendega. Ma nn väikestmusta sidusin ka põhjapoole aga seda B100 peale ja alla 14 ei taha minna sellega,tegelikult mitte ühegi putukaga ei taha alla 14 minna, kuigi neid hirmujutte küllalt kuulnud, et eieiei, kui 18-20 peal pole, siis kala ei saa.
j29.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas ZiiN »

Mina uskusin ka neid 18-20 hirmujutte... nüüd võin seda legendi täiendada, et "kui seod 18-20 siis kala saad aga mitte suurt" :D tõmmati neid ilma minu erilise abita sirgeks isegi kilo kanti harjuste poolt. Eks on olemas ka tugevamaid konkse...

Kuna emergerid toimisid väga hästi, siis keerutasin pool peotäit juurde.
em6.jpg
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas tarvo »

sepaonu kirjutas: 13.06.2017, 09:13 Küsiks seda, et mis sul sul suvine konksu suurus on ja räägi üldse klinku konksudest, kuna sa palju püüad nendega.
Minul on suvised pinnakad valdavas enamuses #8 konksul. See 'salajane' materjal klinku alakehas on Wapsi Sparkle yarn (Tan), mis on originaalis 3'st kiust kokku punutud, kuid kui kiud lahti harutada, siis saab paraja jämedusega materjalijupi. Asja iva on pigem vastupidavus, kuna yarn on piisavalt tugev, et kala hambad seda ära ei lõhuks (isegi pärast mitmekümnendat kala on putukas kui uus). Pole vaja keha monoga tugevdada nagu dubbinguga keha tehes.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas sepaonu »

Täitsa õigel ajal lobisesin sellest klinkust, olin just bogdani juurest miskit ostmas ja nüüd lisasin selle yarni, oli täitsa olemas, proovime siis. Kui nüüd mingit konksusuuruste puterdust pole, siis #8 on korralikult suur konks, aga nagu sa vist tarvo märkasid, siis mõni maakas kompenseerib konksu suurust hackle suurusega. Tegelikult kah, ma see aasta kompan piire, et kui suur langevarju läbimõõt võiks olla maksimaalselt, mohicanidel päris suur mul, no see natuke teisttüüpi, siis kavatsen veel hirvekerecaddistel ja ühel polykerega kummalisel langevarjud hästi suureks ajada, uurin asja. Äkki on chernobõli caddis kah olemas 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas T.H »

tarvo kirjutas: 13.06.2017, 10:29
sepaonu kirjutas: 13.06.2017, 09:13 Küsiks seda, et mis sul sul suvine konksu suurus on ja räägi üldse klinku konksudest, kuna sa palju püüad nendega.
Minul on suvised pinnakad valdavas enamuses #8 konksul. See 'salajane' materjal klinku alakehas on Wapsi Sparkle yarn (Tan), mis on originaalis 3'st kiust kokku punutud, kuid kui kiud lahti harutada, siis saab paraja jämedusega materjalijupi. Asja iva on pigem vastupidavus, kuna yarn on piisavalt tugev, et kala hambad seda ära ei lõhuks (isegi pärast mitmekümnendat kala on putukas kui uus). Pole vaja keha monoga tugevdada nagu dubbinguga keha tehes.
Kas kõiki dubbinguga seotud kehasid tugevdad monoga ?
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2017

Postitus Postitas tarvo »

T.H kirjutas: 13.06.2017, 22:30 Kas kõiki dubbinguga seotud kehasid tugevdad monoga ?
Ei, kõiki pole monoga üle käinud. Algul sai täiesti ilma tugevdamata, kuid siis sai selgeks, et kalad nokivad dubbingu kiirelt konksu küljest lahti. Siis katsetasingi monoga tugevdamist ja see aitas putukat kestvamaks muuta küll, aga lõpuks saavad nad dubbingu ka mono alt kätte. Siis leidsingi selle yarni ja vähemalt klinkude puhul on probleem minu jaoks lahenduse saanud. Muude putukate puhul on nii ja naa - mõnd katan monoga, mõnd mitte, mõnel käib juba retsepti järgi ovaaltinsel peale jne.
Vasta