Küsimus/vajan abi

Maku
Postitusi: 4
Liitunud: 12.09.2017, 18:44

Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas Maku »

Tere. Käisin eile Sindi paisu lähistel ajaviiteks lanti loopimas ja seal oli ees Juks kes püüdis lendõngega. Suutis mulle sellise pisiku külge panna, et õhtu osa vaatasin õppevideosi ning täna terve päeva ei suutnud muust mõelda :D . Nüüd oleks vaja ka endale osta lendõng ning sooviksingi teie soovitusi/abi.

Parimatega
Maku
Maku
Postitusi: 4
Liitunud: 12.09.2017, 18:44

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas Maku »

Ise vaatasin sellised : https://www.tori.fi/varsinais-suomi/Vis ... ?ca=18&w=3
https://www.tori.fi/pohjois-pohjanmaa/P ... ?ca=18&w=3

Arvasin et äkki vision võiks sobida alustuseks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas AndriPro »

Tahad alustada ? Sellele küsimusele on siin foorumis juba X kordi üritatud vastata.Kui sa kala püüda tahad siis missugust kala ja kus (jõgi , järv või meri ) ? Siis oskab ka vastata . Kui sa lihtsalt alustada tahad , siis pole vahet missugused ridvad ja kui palju sa neid kokku ostad . (mida rohkem seda uhkem).
Maku
Postitusi: 4
Liitunud: 12.09.2017, 18:44

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas Maku »

Tahaks alustada. Käin jõel, järvel. Missugust kala pole alguses vahet.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas AndriPro »

Missugust kala pole vahet.... Kumba ritva ma siis soovitan , kas viidika - särje püüdmise ritva või haugi -lõhepüüdmise ritva?
Maku
Postitusi: 4
Liitunud: 12.09.2017, 18:44

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas Maku »

haugi -lõhepüüdmise ritva
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas AndriPro »

8-10 jalga pikk , 8-9 klass . Kõik ülejäänud on meeldimise teema.
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas ZiiN »

Kui komplektina osta ja Eesti majandust toetada siis: https://e-pood.kalaportaal.ee/lendonge- ... e-komplekt
Kui oled selle soome turu poolega tuttav siis kindlasti leiab sealt ka odavamalt (eriti kasutatuid).

See sinupakutud komplekt https://www.tori.fi/varsinais-suomi/Vis ... ?ca=18&w=3 tundub ka viidika, turva, forellipüügiks täitsa ok aga haugipüügiks jääb 5 klass lahjaks.

Kõige lihtsam mine astu Juksile uuesti seljataha ja nõua vastuseid/koolitust ;) Kindlasti saad! Viimane kord sai isegi seenepirukat :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas sepaonu »

Maku kirjutas: 12.09.2017, 22:12 Arvasin et äkki vision võiks sobida alustuseks.
Ma igaks juhuks räägiks laiemalt, kui lihtsalt esimese lennukatoki ost. Selleks, et aasta läbi lendõngega püüda eestis kõiki kalaliike on vaja umbes kolme tokki. Millised need kolm tokki täpselt igaühel on , on individuaalne teema. Võib olla #4-6-8, #4-7-9, #5-7-8 või misiganes muu kombinatsioon, mis tuleneb veekogudest, putukaeelistustest, kalaliigieelistustest ja isiklikest luuludest. On loomulikult erandeid, mõnel üks tokk kõigi putukate jaoks, mõnel iga putuka jaoks eraldi tokk jne Sobilikkus mingi kala või putuka kohapealt on suht veniv, näiteks pinnakaritv #4-6, streameriritv #6-8, haugi/lõhetokk #7-10 jne Pole õiget tokki, pole valet tokki.
Seda ei tea ju, et kui kaua see lendõnge vaimustus kestab või kui kaugele see areneb, sest üks asi on kõrvalt vaadata, teine asi ise püüda. Praegu selline aastaaeg, et suure osa kalade aktiivsus hakkab tasapisi raugema, jõekas läheb kohe kinni, järgmine kuu valge kala passiivne ja läheb sügavamasse, merikat ja haugi võib püüda kuni jääni. Tokikomplekti ost on kiire, paar päeva ja tokk kodus aga natuke läheb aega ka lendõnge, kui sellisega harjumiseks ja kuigi püüdma saab hakata esimesel päeval, siis kogu lendõngeduses, putukamaailmas, heitmises, ühesõnaga kogu moosis harjumiseks läheb ikka aega. Peale aastalõpupüügi tuleb talv vahepeal, kui tuleb ja siis millalgi algab hooaeg enamusele jõekaga ja putukas talvel selline, et nõuab tokivahemikku #6-8.
Ma alustasin kah septembris ja esimene tokk oli #8.
Paar päeva kellegiga koos kalal käia arendab oluliselt kiiremini, kui iseseisvalt netti, foorumit ja tuubi vaadata, neid võib juurde vaadata aga mitte põhiliseks õpikohaks võtta.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Küsimus/vajan abi

Postitus Postitas Madis »

Ma igaksjuhuks ütlen, et enne lennukat vaja osta endale kahlamispüksid :) Asi väga lihtne, osta mingi enamvähem toimiv komplekt, Vision Zulu või scierra vms. Mine kalale ja kui meeldib siis tead õige varsti mida osta. Päris palju liigub kasutatult ka toimivaid komplekte.
Minu esimene komplekt tuli vale nööriga, 5-6 kaigas ja FW3-4nöör. Sittagi alguses aru ei saanud, jube raske oli heita. Aga näed 2 kuud käisin pea iga päev selle õudusega püüdmas, niiet kui asi meeldib siis vasikavaimustuses olles ei saa sittagi aru, ainult naudid :D
Vasta