Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:D Kaup on aus olnud , see on õige....... Aga kui see kord saadaks tagasi ? Mitte rulli , vaid "rullimääret". Minul oma elukommete juures tükib seda üle jääma...... :lol:
Manused
PB200090.JPG
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Jah, kahju, et sa selle kesvamärjukese koha pealt pisut "lahja" oled. :D Ega see pole etteheide. Oleks lihtsalt suga koos kord mõne napsu teind. Ja rullimääre sobib küll. Ütlesin, et raha ei taha. Aga vaata kõigepealt rull üle ja proovi. Ja kui kaup tuleb, siis paar sinu putukat kauba peale, ah? :D
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Meelde tuli veel üks lühike .... ja odav.http://mistpool.com/product_info.php?products_id=1630
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See 7-jalane versioon on paras harjutamiseks. Kui 9-jalaselt korraga 6-jalase peale minna, läheb üks suvi õppimiseks :lol: See tähendab , et mitte niivõrd heitmise , kui nööri leidmiseks/õppimiseks.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Vii , ridva pikkus on nüüd üks asi , aga mis klassi nöörile sa ritva tahad. Nt. 6`6" Lamiglas`i plangud on #3. Ja Lamiglasil on see pikkus kõige lühem. Ise tahan endale 7`6" planke , see on #4 . Valmis variandid on veel 7` , #3 ja 8`, #5. Kui nende valmis variantide seest head ei leia , tuleb "aretama " hakata. Nii , et kirjuta oma nägemus , ridva pikkus (täpne) ja mis klassi nöörile.
Ei hakka ju mootoratast tahtes ostma enne kiivrit ja nahkset ülikonda, hakatakse ikke mootorattast enesest.
Akkame sellest lühemast peale. #3 oleks hea küll, paljut seal ujuval putikul vaja ja usun et annetatud pooluppuvat komplekti viskab ka. Juhtub et tuleb #4 ei ole kah propleemi. Kui mootoratas(ritv) valmis eks siis vaatame missugune kiiver(nöör) sobib. Aga võibolla algajana on mu mõttlemine vale, sest siiani olenen valinud tunde järgi ja paistab et küllaltki õigesti kui jämmil leidsid komplekti proovides hea olevat. Sest kui ma nüüd poodi läheks valiksin ritva pikkuse järgi ja kuidas ritv käes tundub. Ah, mis ma ikka siin keerutan asi peaks umbes nii välja nägema
1. ritv on lühike(Kesk-tipppaine)
2. võimalikult lühikeselt välja ulatuv nöör peaks laadima ritva(nii vist öeldakse)
3. et lennutada putuk maksimaalselt kaugele.
Niisugune on minu kui algaja nägemus sellest tulevasest udjakast ja eks ma usun et sul on rohkem võimalus tunnetada kuidas ja kui palju. Usaldan sind ja su kuldseid käsi.
Kui aga minuga jamada ei viitsi võin ka poest osta 5`9" või 6`6" , nagu öeldakse Valik on sinu....... .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vii , pean sinu juttu natuke parandama..... Mootoratas, millest sa räägid, ei ole mitte ritv , vaid nöör. Sain sinu soovist täiesti aru , sul on vaja nööri , mis laeb ridva lühikeselt , st võimalikult lühikese heitepeaga . Nii , ja sellele nöörile on vaja võimalikult lühikest ritva , mis jaksab seda nööri heita. Ridva toimet soovid kesk-tipp , see on reeglina pinnakaritv. Kui kalastad ka rullheitega, või speyheitega on targem valida kogupaindega ritv eriti sel juhul , kui sooviks oli , et ritv oleks maksimaalselt lühike.
Tegelikult on asi päris selge nüüd . Mul on sinu nõudmistele vastavaid ritvu paar - kolm tükki . Tark oleks nendega sinul heita ja öelda , missugune kõige rohkem nagu meele järgi on . Ja muidugi saaksid pildi ka sellest , mida mina üritan selgitada.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Vii-
olen Andriga päri.
Mida lühem on ritv seda paenduvam ta olla saab ja olema peab.
Muidu muutuks ta "kaikaks".
Kuid kas selliselt ridvalt saab nõuda maksimaalselt kaugeid heiteid..., on väga suhteline. See sõltub ju sellest mida Sa makskauguseks pead.
Kindlasti on keskpaendega ridva heitejõud suurem, kui tipupaende puhul (eriti bambusel).
On teada ju üldine reegel, et mida suurem jõgi või veekogu, seda suurema klassi ja pikkusega ritv peaks olema.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Heitekaugust " reguleerin " kah nööriga . Kui lühemat vaja panen 6-jalasele #5 Wulffile 8m heitepeaga nööri , vaja pikemat heidet püüan 14,3 m heitepeaga nööriga.Ja veel lisaks , et lühike heitepea on #5 , pikk #4.
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Lee Wulff püüdis lõhet kolmejalasega,sai kätte ka,hoolimata sellest,et rull vahepeal jõepõhja pudenes :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Wulff püüdis ka hoopis ilma ridvata , ainult rull taskus :shock:

Üks minul proovimata asjadest on see Wulffi TT nöör oma ülipika heitepeaga. :roll: Ei kujuta ette veel , kuidas oleks sellega 6-jalasega püüda. Ja seoses selle Wulffi TT-ga on mõte kõigepealt teha 10-jalane medium toimega ritv ja siis see käima panna sellesama TT-ga. Idee tuli sealt Põltsamaa kandist :) , saaks niisugune spets U-huu jõe komplekt :lol:
Vasta