Putukad 2018

Vasta
riddick
Postitusi: 9
Liitunud: 30.11.2014, 20:15

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas riddick »

ZiiN kirjutas: 22.05.2018, 19:26 Eelmine aasta tegin päris mitu aga rapiti kõik katki... tegin siis juurde emergente.
TD.jpg

Iga õhtu kraadin juba... tundub, et palavik ei ole enam kaugel 8-)
ZiiN mis materjali kasutasid emergeri tegemiseks?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas sepaonu »

Kõige kindlam viis oma materjalidest emergendi tegemine on ujutamine vees, kontroll, et kõik funkab nagu peab. Kodune kraanikausitest on ka hea aga meeles tuleb pidada, et kui sa õhust heidad, siis lööd putuka täitsa kuivaks õhus. Natuke saab kohapeal reguleerida ujuvust tiiva/tuti lühendamisega või ujuvuspläga lisamisega, jõe ääres saab asju vähemaks võtta aga juurde panna ei saa. 8-)
Ziini putukal on polypropyleen tiivaks ja vill, villa heie kereks. Võib ükskõik mida panna kereks, enamus materjale kõlbab aga kui materjal on hea ujumisvõimega, siis tuleb teda ülivähe ka panna. Kui tiiba on natuke vähe ja kere on ujuvast materjalist ja sellega on liialdatud, siis ujub valesti, külili, valepidi jms. Suht lollikindlad materjalid selle putuka keresse on vill, jänes ja sellelaadsed, mis märguvad/imevad vett hästi. Oluline on minu meelest ka tiiva kogus ja kuidas konksule kinnitatud. Mina panen nii
m27.jpg
ja putuka vettekukkudes jääb tutt/tiib pinnale ja kui natuke tõmmata/lohistada, siis upub ära.
Mu meelest on kõige tähtsam see tasakaalus oleks, muud igasugu tuledviled teisejärgulised.
m26.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
riddick
Postitusi: 9
Liitunud: 30.11.2014, 20:15

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas riddick »

sepaonu kirjutas: 26.05.2018, 11:55 Kõige kindlam viis oma materjalidest emergendi tegemine on ujutamine vees, kontroll, et kõik funkab nagu peab. Kodune kraanikausitest on ka hea aga meeles tuleb pidada, et kui sa õhust heidad, siis lööd putuka täitsa kuivaks õhus. Natuke saab kohapeal reguleerida ujuvust tiiva/tuti lühendamisega või ujuvuspläga lisamisega, jõe ääres saab asju vähemaks võtta aga juurde panna ei saa. 8-)
Ziini putukal on polypropyleen tiivaks ja vill, villa heie kereks. Võib ükskõik mida panna kereks, enamus materjale kõlbab aga kui materjal on hea ujumisvõimega, siis tuleb teda ülivähe ka panna. Kui tiiba on natuke vähe ja kere on ujuvast materjalist ja sellega on liialdatud, siis ujub valesti, külili, valepidi jms. Suht lollikindlad materjalid selle putuka keresse on vill, jänes ja sellelaadsed, mis märguvad/imevad vett hästi. Oluline on minu meelest ka tiiva kogus ja kuidas konksule kinnitatud. Mina panen nii
m27.jpg
ja putuka vettekukkudes jääb tutt/tiib pinnale ja kui natuke tõmmata/lohistada, siis upub ära.
Mu meelest on kõige tähtsam see tasakaalus oleks, muud igasugu tuledviled teisejärgulised.
m26.jpg
Tänan kiire vastuse eest.
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas ZiiN »

Sepaonu seletas asja juba peensusteni ära. Nädalavahetusel proovisin nii pruuni kui rohelist, sobisid mõlemad ja kui oli pirtsakas kala siis ei sobinud kumbki :) peab ka proovima seda varianti kus on keere üle villa, see võiks vastupidavust oluliselt suurendada. Tavalise villa kipuvad kalad üsna ruttu ära rappima, samas sidumine nii lihtne, et väga kahju pole karbist uus putukas võtta kui katki läheb.
emg.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas sepaonu »

peaks ükspäev viidikad jões üle lugema
j12.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas ZiiN »

Jaanipäeval oli lõkkematerjalide hulgas üks hirvenahk millest ma ka varem olen väikseid tükke lõiganud. Nüüd siis lõikasin ruutmeetrijagu paremaid palasid küljest ära enne kui tuli otsa pandi. Mind on sellest hirvekarvast tehtud putukad palju kordi õndsaks teinud, niiet võin jagada kui keegi tahab proovida.
paevik45.jpg
paevik2.jpg
paevik1.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas sepaonu »

ZiiN kirjutas: 26.06.2018, 10:18 niiet võin jagada kui keegi tahab
Tahan.
Hirvega muidugi siuke asi, et osad karvad murduvad ja osad jube vähe. Ma ühele kalamehele, kelle vennas jahimees hiiumaal mainisin ka, et sügisel võiks ühe tüki nahka soola panna kuni trehvame. Ma muidugi algaja maaler aga võin proovida värvida ka.
Kirbusitamõõtu olen palju sidunud, sääske üsna palju aga ei viitsi pildistada kogu aeg. Üks suuremat tõugu sääsk ilma hackleta seekord, foamiga pole koonerdatud 8-)
j21.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas sepaonu »

Elu on lihtne meil siin Liivimaal. Natuke kiunud netis, postiga saadetakse, hädapärast kõlbab ju ka õllepurgi ümber nahka keerata 8-)
j23.jpg
Õllest läks muidugi prooviputukas uduseks
j24.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas Madis »

Black Bear 12-10-8.JPG
Mustad karud kohe kohe algavale Koola lõhetripile. Suurused 12-10-8. Suuremaid eelmine aasta ei tahtnud väga, see aasta raudselt tahab 2/0 konksu :lol: :lol: :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2018

Postitus Postitas sepaonu »

Mõned mittekirbusitamõõdus caddised vahepeal seotud, vahepeal tuleb selline tunne peale, et peaks julmalt osad putukad minema viskama, on eelmine ja üleeelmine aasta hoolikalt seotud aga pole täpselt need, mida nagu praegu tahaks ujutada, kas natuke vähe või natuke palju mingit manti või natuke vale värv või pole selle konksu peal jms Ju nad ka praegu püüaksid, püüdsid ju, a igat asja ei taha enam otsa siduda.Ma ei usu, et see jama kunagi lõppeb 8-)
j5.jpg
j9.jpg
j10.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta