Kalastamine välismaal

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Aafrikamaiguliselt Lapimaalt tagasi. Oli vaatamata kuumalainele üsna kalarikas ja tore reis. Matkata sai palju ja uneaega oli vähe, kuid kõik mehed said endale uusi rekordeid omajagu. Pundis olime meie Kimmoga lennukatega ja 3 landimeest kes järjest rohkem hakkasid oma püügivahendites kahtlema :D

Kui see aasta otsustasin et ühtegi putukat kaasa ei seo siis see nüüd tundub igati õige otsus, nimelt ühe harjuse vabastamisel kukkus kuivade putukate karp taskust välja ja triivis karmist kärestikust alla... niiet nüüd on mul palju sidumistööd vaja ette võtta. Õnneks see kõik juhtus alles eelviimasel tundrapäeval niiet elu ei jäänud seisma!
Videomaterjali on kõvasti, eks lähitulevikus üritan midagi kokku panna. Mõni pilt siis sissejuhatuseks:
lp1.JPG
lp2.JPG
lp3.JPG
lp4.JPG
lp5.JPG
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Birgit »

Käisin minagi lapimaal, kuumus küpsetas samamoodi kui kodus, lund oli minimaalselt alles. Poole ajast olime kõrgemal mägedes kus õnneks natukene lahedam, öösel napilt 7-8 kraadi ja päeval 20-25 vahel, äikest ja tuult lisaks. See-eest olid veed väga soojaks läinud, järvedes ehk 17-18 ringis. See kõik tähendas, et päevase püügi võis kohe unustada, kuiva putukaga sai vaid forelle, paalia eelistas sügavamalt ujuvaid nümfe. Teise poole puhkasime mägedest natukene allpool asuvatel aladel, seis sama kui mägedes. Kala oli kõige aktiivsem öösel, suuremad isendis istusid voolus.
100% harjusevaba reis ;)
Selle aasta paaliamagnetid on pildil, kerele lisasin juurde päris korraliku koguse tina.
IMG_1579n.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Harjuse ning haugipüügi eest Lapimaal olen ma juba Birgiti ja Sepa käest "nahutada" saanud aga mis teha, vahepeal peab rahulikumalt võtma ja iga päev ei jaksa üle mägede ronida paaliloikude äärde 8-) Väike video kuidas vererõhuprobleemidega sõbrale käkki keerata: https://youtu.be/IedBU5x4y-w

Ja ülevaade söögimenüüst Lapimaal. Millisest kausist sööksid sina:

Harjus
k1.jpg
Forell
k2.jpg
Paalia
k3.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Eks see vingumine on ikka naljaga, et 1000+km kaugusele limatuube püüdma 8-)
Haugi lõhejõest olen palju kordi söönud ja väga puhta maitsega liha. Ilmselgelt teeksin ise valiku - ennem haug, kui harjus.
Oma üllatusputukas oli siuke
a2.jpg
Tagumine on minestamise ääre peal, kuigi kereks on see body yarn. Kõik püühackled sai liimiga pandud.
Praegu ei tunne endas veel jõudu, et klippide ja piltidega tõsisemalt tegeleda, üks söögipilt ja ilma iseloomustav. 8-)
a3.jpg
a4.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Tavaliselt üle 5 mintsa videosid ei hakka üldse vaatamagi, aga kuna endal huvi samasuguste matkade vastu iga aastaga kasvab siis vaatasin otsast lõpuni ära. Räägi sellest telgist lähemalt, millega tegu?
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Jõudsin ka video kokkupanemisega lõpule, videosse sai kõik mis Sepa videost puudu jäi: haugid, harjused, veri, higi, pisarad ja rohkelt alkoholi! :lol:

https://youtu.be/czAEEqn3biU
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Peale väikest tüdimust ja asjaolude kokkulangemist sai paar aastat põhja norra asemel rootsis tuterdatud. No krt, pole sttagi parem, ikka kalad väiksed ja vähe ja vahest palav ja paha ja siis veel vahest külm ja paha. Eelmise aasta reisi ühte pupalaadset putukat sai eespool näidatud, mis mul töötas. Teine, mis töötas stabiilselt ja eriti räimi ei korjanud oli selle pildi kuulpea
j30.jpg
ja tema väikevend samuti aga väga aeglaselt sai sellega püüda ja kuulpea oli efektiivsem ja viskasin probleemivabalt seda #5 klassiga.
Kolmas putukas oli montana #10/B830 ja töötas ainult chartreuse kurk, oli ka oranzi ja kollasega aga nendega sain ainult paar tigedat kinnise suuga nügimist. Mul olid kõik raskustamata seotud ja 8na näpupeale võtsin sisse ja töötas. Kõik said otsa. Täiesti arusaamatu, et mida see montana imiteerima peaks. Arvatavasti näeb lihtsalt söödav välja.
Eks mis värskemad muljed, ju ikka realiseeruvad putukatena ka järgmise aasta tundrakarpi. Arvatavasti "valede" ballastputukate kaasaveost ei saa loobuda 8-) Ma põhja-norra seniste kogemuste baasil panustaks eelkõige oranzile ja sellega kombinatsioonidele aga annab vist chartreuse laadsele kah võimaluse.
Seda ei tea, kas varase hooaja sees leiab aega ja võimalust ära käia aga juulilõpu-augustialguse lups on kokku lepitud ja teisel päeval peaks avanema umbes selline vaade.
parkkipaikkajavvri.jpg
ZiiN kirjutas: 30.08.2018, 10:22 kõik mis Sepa videost puudu jäi: haugid, harjused, veri, higi, pisarad ja rohkelt alkoholi!
Ma kahtlustan, et sellelt maastikult leian enamuse nendest komponentidest 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas tarvo »

Reisist küll juba jupp aega möödas, aga sain ka osa selle aasta põhja-Norra gorbushade invasioonist. Esimesed ajasid suu naerule, mustmiljonit nähes võttis juba kõhedaks.
IMG_1293.jpg
IMG_1289.jpg
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Mari on gorbushal väga maitsev aga kuidas liha on?
Vasta