Tõstaks seda teemat ja prooviks siin fly castingust rääkida kuna teemas
„castingu kaigas" oli küsimus, milliseid ritvasid kasutatakse.
Fly castingus on proovitud lähtuda põhimõttest, et oleks võimalikult lähedane reaalsele kalapüügile, võistelda saab nööride-ritvadega, mida igaüks saab poest osta ja millega saab kalal käia.
Iga ala vajab eraldi ritva-nööri, suures ideaalis võiks ala kohta olla vastavalt ilmaoludele paar ritva ja ports nööre, millega mängida. Võisteldakse igasuguste asjadega, üldiselt ei taha keegi väga suurt raha ridvale kulutada, sest plangutootmine areneb pidevalt, mõnest ridvast kasvad tehnika paranedes välja, mõni lihtsalt ei sobi, mõni nöör vajab teistsugust ritva, jne. Ka reeglid pole kivisse raiutud, neid võidakse muuta. Suured, nimega tootjad, teevad väga häid valmis ritvu aga üldjuhul on need liiga kallid. Odavamad ja keskmise hinnaga tootjad teevad ka häid asju. Häid plangutoorikuid on saada, mõned heitjad teevad ise ritvu, mõni neid ka müüb. Üldjuhul näeb tipus olevate heitjate käes pigem väiketootjate või „custom made“ ritvu.
Forelli kauguse ehk Trout Distance (TD) ala jaoks võib alguses näiteks osta Salmo 7/8 Diamondi ja lõigata 10cm maha, muidu liiga pikk või ehk on juba kodus olemas mõni 9jalane soovitavalt #7-ne ritv. Tegelikult käibki pidev ideaali otsing ja katsetamine, võistlused annavad hea võimaluse kogemuste vahetamiseks, teiste asjade proovimiseks, koos „ideaali“ otsimiseks… Nii nagu kalapüügis, tuleb ka siin lihtsalt leida endale kõige mõnusam, oludele sobivaim „castingu kaigas“

.
Tundub, et Spey aladel on kujunenud kindlamad margid välja aga mulle on veel võõras maailm ehk viitsib Dima sellest kunagi kirjutada.
Fly castingus algas mul teine tegutsemisaasta, tunnen ennast rohelisena aga õnneks on mind väga palju aidanud Dima ja Ranel.
Kelle suurem huvi castingu vastu siis andke endast märku.