Putukad 2019

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Putukad 2019

Postitus Postitas sepaonu »

Mis sellelt uuelt aastalt ikka oodata, tahaks ainult puhata ja mängida. 8-)
Mõne putuka võiks teistmoodi siduda
d14.jpg
d16.jpg
ja mõne siukese, mida proovind pole
d20.jpg
eks õunte pealt pärast vaatab, kas seob juurde või mitte.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas sepaonu »

Novat, ma olen siin kollase foobia ravil ja selle asemel, et mõni lohutav sõna öelda narritakse 8-)
Ma ootasin ka, et keegi ütleks, et kaua seda kevadist salatit peab näitama siis, kas iseseisvalt üles ei leia vä, a sttagi, vaikus.
Ausalt öeldes ei mäleta, kas ma rotti sidund üldse olen, täiesti kindlalt püüdnud küll pole sellega, tegelt vist pole sidund ka, ma jäin praegu mõttesse, et oli vist sabamaterjali taga see värk. Ma olen see aasta, me oleme ju juttudega juba 19-s, mõelnud, et peaks mõned lüngad ära täitma, et mida pole üldse proovinud ja nagu ikka kummitab ka paar luulut, et mida võiks katsetada. Et vat seda piaks ja vat seda piaks ja kokkuvõttes muidugi saab nii, nagu jõuab ja läheb.
Need tagurpidi sorakate kaelused faasaniga mul muideks dubbingloopiga pandud ühe korraga, BG-l valge hanefiiber, natuke harjutada, saab mängumaad juurde. Liiga palju väga kohevaid ei tee, ennem peaks härradele vees pakkuma, et kas kõlbab üldse.
No on kollast sees, on
d26.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Rusty rat....Otsisin karbid läbi....pole enam.Miks siis? Ega muud põhjust polegi kui et kõikidega nagunii püüda ei jõua.Mõni aeg tagasi sai neid rat-i versioone seotud ja püütud ,polnud häda midagi.
Sepp , kui juba kollase ravi , siis tee ikka korralik ravi ....Parmahne Belle , Cassin , Last Chance , Fergusun , Brandreth....suletiivalisi ja karvatiivalisi ... mõnel muuda tiiva värvi . Toimivad kõik. Ise kollase ravi ei vaja ,on neid seotud sadades vast juba.
Seon praegu musti .... mustast veel mustemaid .... ja päris musti.
Manused
Foto0001.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Veel lisaks kollase ravile....Mickey Finn-i kõrvale võiks siduda Colonel Batesi kevadtalveks... vahet pole kas suletiivaline või bucktailtiivaline...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Neid tagurpidi konksuga tinapäid olen ka sidunud paaril aastal. Plaan oli kasutada tulvavete ajal ja suvel sügavamate võrendike peal. Iseenesest püüdsid , aga loobusin kui hakkasin kasutama uppuvaid putukaid tinaraskusega kehas.Või kui tõsist uppujat putukat vaja siis Shumakovi toru ja tagurpidi karbikonks sappa. Need tagurpidi tinapead toimivad hästi kerides , sobivad nagu rohkem spinnameestele kes hirmsasti tahavad putukaga püüda , aga lendõnge ei julge kätte võtta.Katsetamiseks ja mängimiseks oli muidugi põnev teema....
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas sepaonu »

Nagu paljudel juhtudel ikka, siis ma sain tõuke volframhantli kasutuseks juhusest
http://www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f ... 3456#p3456
ja on kevadel olnud stabiilselt mul karbis sarnase versioonina ja toob ka kala päiksega.
Koos selle juhusega hakkasin ka pärlmutrit rohkem kasutama ja mina sellele alla ei kirjuta, et
oioioi, forellile fläsa küll ei tohi panna. Umbes sama palju julgen teda panna, kui hõbedast ovaaltinselit.
Ma teen ka suht vähe sileda flossiga keresi ja osa ribist ka upub keresse mingitel juhtudel.
Eksentrikvolframid on võrreldes hantlitega laiema kaaluskaalaga, neid saab peaaegu samapalju
variante, nagu tavalist ümmargust volframit või vaske ja volfram pole midagi hullemat, kui vask+tina
Kõvasti raskustatud putuka kasutamiseks peab olema ka selline püügimaa, mis
õigustaks seda pommiviskamisvaevlemist.
d27.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas sepaonu »

T.H kirjutas: 28.12.2018, 15:25 Kui aga siduda karbitäis liiga raskeid,või liiga kergeid putukaid,siis ühel juhul on nad kogu aeg põhjas kinni ja teisel juhul pinnas lennus.
No see kah capsiga kirjutamise jutt.
Suurusjärk peab ikka õige olema. Kui superparas on #8 ja karbis on #6-8-10, siis on kõik korras, järgmine kord vast kah kindlustatud aga kui karbis on 10 asemel 1-2-4, siis saagiks silo ja muidugi vastupidi. Küsida ei saa õigeid numbreid, ise peab targaks saama jõe ääres.
Ainult number ei loe kah üksüheselt, oleneb raskustatusest ja mis sinna peale seotud jms Mul tuleb meelde, et ükskord küsisin semult, et näita mis otsas on, silma järgi 10, oota, mismõttes, otseses, et tal 12 peal kah, ma ütlesin, et mul karbis kuuest väiksemat pole, järgmine kord küsisin, et kle palju sul tina pandud on, ütles niipalju, kui mahtus.
Kui ma selle kätte võtan, siis ma ütleks, et chartreuse yellow tag, a ledlambivalguse klõpsu vaadates küll ei oska öelda, et mis värvi
d28.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

See... peab õige olema......olgu siis suurusjärk , tegumood , värvid , võimisiganes. Oma kogemustest võin öelda , õige on siis kui ei klammerdu mingi "eriti õige" asja külge.Kalavetel on muutujaid liiga palju , et midagi õigeks pidada.... kasvõi seesama suurus .Üks mees peab õigeks 10-sel konksul uppuvat putukat ja saab kala , teine tuleb võtab sealtsamast kala 2-se lõheputukaga. Mõne jõe peal on peetud õigeks värviks mingit värvi , aga suured kalad on saadud hoopis teistvärvi putukaga. Kui trambid mingit 3-4 jõge aastaid saad kala mingisuguse putukaga ei saa ka öelda , et see on nüüd see õige putukas , mõne teise jõe peal pole sellega midagi teha.Isegi ühel ja samal jõel , samal päeval ja ajal saab üks mees kala 2/0 klassikaga , teine 50m ülesvoolu 4-se karvatiivaga.Kuna viimased õige mitu aastat olen põhiliselt tegelenud testimise ja mängimisega jõe ääres on neid näiteid kogunenud kuhjaga.Soovitan teistelegi kõvasti sidumist ja testimist , mängimist.Aeg ajalt saab nii ühte kui ka teist sellega teada.... ja sõpradelegi saab suurt rõõmu pakkuda , nemad saavad ju rohkem kala.
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas T.H »

Et mitte reostada teemat,olen oma pasa siit ära koristanud ja loodan,et putukateema 2019 saab seetõttu uue hingamise.Edu kõigile.
Viimati muutis T.H, 31.12.2018, 11:00, muudetud 2 korda kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Õige püügi sügavus..... Tänane kalalkäimine. Jões vesi minimaalselt tõusnud , veidi sulahägune...No ei ole midagi mõeldagi ju , lipsu otsa tinaga põrnikas ja kala tuleb . Tuligi 20cm , 20cm , 15 cm... Võiks ju rahul olla , täna lihtsalt väiksem kala võtab, küll seda juhtunud.... Aga tahaks suuremat ka , no kasvõi ühte.Abiks oleks uppuv liider , millega pääseks põhja rehitsema , aga liider kahjuks kodus. No siis järgmine versioon . Lipsu otsa kõige kergem 7-8cm-ne striimer , strippamisel , lohistamisel tuleb pinnas , ujutamisel ehk 10-15 cm vees.Heidan vastaskaldasse , lasen veidi ujuda (nöör sirgeks) ja strippama , mõnes kitsamas kohas lohistan....ja ei läinudki rohkem kui pool tundi , olid käes nii mõõdus forell kui mõõdus(läti mõõdus) harjus.Nüüd on ainult küsimus , missugune oleks olnud see "õige" püügisügavus.Pooles vees võttis väike kala , põhja pealt rehitsedes oleks olnud lootust saada suurem , pinnast stripates , lohistades sain suuremad... Kevadel suurema veega sobivad kõik need trikid väga hästi. Ja tavaliselt see kuues mees , kes saab viis või rohkem kala , saab väikseid kalu......Nüüd tuleks see pinnas ujuv striimer veel siduda "õigetesse" värvidesse....
Vasta