Putukad 2019

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Ja talvist ämblikuvärki ka #8 , ilma tinata. Ämblikutest on toiminud veel oranži kehaga , põldpüü häkliga ja kollase kehaga hästi heleda pardisule häkliga (ilusa ilmaga)
Manused
Foto0006.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas sepaonu »

Tegelikult on selline tähelepanek, et millalgi pole vaja muud teha, kui softhacklele lisada tina ja siduda suuremale konksule. Muidu on käinud äfelsini värvi slf aga et mitte liiga ühekülgne olla, siis seekord kere oranz floss ja lateral scalega üle
j5.jpg
Sellel putukal kui paneks valgest sulepaarist tiiva, siis oleks tal oma nimi kah, jäi panemata, vasikatiib
j6.jpg
ja vabalt võib ju ka teistmoodi RC-ks nimetada.
Ja et mitte liiga retseptitada, siis ikka üks ajupeer ka
j7.jpg
Akkasin seitsmendal seda prääksu kirjutama, a näe juba 8s, päev jälle millimeeter pikem ja parkimisloale lähemal.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Nüüd sordib väheke hõbe-puna-musti putukaid.Hõbe-puna-must pidi targemate jutu järgi toimima igasuguse vee ja ilmaga .Minul see päris nii ei ole olnud.Toimib küll igal aastaajal , aga ilm oleks hea sihuke sompus ja soe.Ja vesi madal ja selge.Siis on kindla peale minek.Pildil on karbist välja korjatud putukad , mingi pihutäis tuleb juurde siduda.
Manused
Foto0001.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Hõbe-puna-musta baasiks sidumisel on olnud kaks putukat , lõheputukas Red Drummond ja uppuv Peter Ross .Kui vaadata Red Drummondi pilte ja retsepte netiavarustes , siis silma jääb keha esimene pool ... see punane.On punast punase häkliga , on musta punase häkliga .Minul on olnud konkurentsitult parim punane dubbing kehaks ja must häkel peale .Parim tiib on must bucktail , mõni mallardi fiiber peale.Peter Rossi duunimisel kalaputukaks on mängumaa väike , tippet saba ja mallard tiib. Mõlemat olen vahetanud milleks iganes .Missugune see parim on ei oska rossipetsi puhul öelda.Ainuke mida võib öelda on see , et tippet saba fänn ma ei ole.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Hõbe-puna-musta niisugused "suure töö tegijad" on lihtsad . Saba punane , keha hõbe , kurguhäkel must ,tiib mõni punane karv ja must....
Manused
Foto0005.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Must gnat on sihuke "varuputukas". Kala togib mingit striimerit või uppuvat korra , võib - olla teise korra veel ja rohkem ei võta .Siis on aidanud hulgim kordi kas ämblik või see gnat lipsu otsa ja saab selle tuima kala võtma. Gnat on #8 konksul.
Manused
Foto0009.jpg
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas T.H »

Selliseid raskeid tagurpidi üheharulisi nagu sepaonu hetkel seob pole ma ise katsetanud.Vajadusel olen sidunud tagurpidi kaheharulisi,või kasutanud tagurpidi pööratud konksuga erineva raskusega torusid.Raskemad nümfid olen teinud kahe kuuliga õigetpidi ujuvad.Need on ka abiks olnud siis,kui teatud olukordades on vajalik putukat "sulpsuga"heita,eriti just turba-säinast silmas pidades.Aga katsetada tuleb ikka, ega enne tõde ei selgu.Üks vana pilt kahe kuuliga nümfist http://www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f ... &start=330 üks veel lisaks.
DSC_1000.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas sepaonu »

Ega ma neid pomme liiga palju ka ei seo, pealegi osad on volfram, osad tina, osad vask.
Kuuli taha seotud hackel jääb muidugi hoopis teistmoodi hoidma, natuke konkreetsem tugi, kui dubbingukuul.
Vat seda putuka kaelust saab ju panna igat moodi, onju. Minu eelmise prääksatuse oranzil on dubbingukuul kõigepealt, siis püü ja siis pressid niidiga nii kaua, kuni püüfiibri nurk sulle sobib. Nümfide kaelus on tihti lihtsalt dubbing. Seda võib näpuvahelt panna, dubbingloopiga. poolitatud niidiga, mäkerdada kõvasti vahaga ja siis vinti anda jms
Sellel on pandud poolitatud niidiga, näputäis salatit, näputäis tumedat
j12.jpg
Sellel on tehtud teistmoodi
j8.jpg
Natuke näpin dubbingut samasuunaliseks(tõmbad laiali, asetad kokku, tõmb..) ja siis paned selle tutsaka sinna, kuhu tahad lõdvalt, paar lõdvat keerdu niidiga ümber ja siis vead kokku(nagu mudleri pea või langevarjutehnika) , vaatad, kas rahul oled , paar turvakeerdu, et ikka konkreetselt ja tugevasti kinni oleks, siis vead selle kuuli/konksusilmapoolse dubingu kah taha näppudega, tood niidi ette ja sisuliselt lõpetussõlm. Mulle on hakanud meeldima siuke panek. Haugiputukal on sama tehnika.
Ei tea kas peale kahte normaalset madu võib ikka ühe tagurpidi asja ka toppida ? 8-) Õnneks pole ajupeer vaid tavaline hall kalasöök.
j11.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas T.H »

Niipalju veel,et see sulpsuga kuulub samasse valdkonda kuhu kuuluvad ka heida kaldasse,heida heinakõrrest 20 cm vasakule,tõmba putukat veel aeglasemalt,heida rahulikult ujuvale kalala (näiteks turva puhul)pinnakat järjest ja järjest uuesti ette jne,jne.Ega enne,kui jõeääres seda ei näe või ise ei proovi,siis võib see tõesti üsna jabur tunduda.Tegelikkuses on selles kõiges oma tõde olemas.Ja seda,et kas võib,või ei või ,minukäest küll küsima ei pea.Vaatan suure huviga nii "õigetpidi",kui teistpidi sidumisi ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Oliiv keha... Targemad ütlevad , et oliivi ei saa putukakarbis olla kunagi palju. Ise arvan , et värv nagu iga teine , kui toimib ,on hästi , kui ei toimi ei ole sellest ka kasu , et karbid seda täis on.Meil on aeg-ajalt päris kõva tegija olnud , seda küll mitte igal pool , aga kus on toiminud , seal on olnud päris tegija kohe. Pildil on karbist korjatud , mis alles jäänud . Pilti vaadates tuleb päris palju juurde siduda.
Manused
Foto0002.jpg
Vasta