Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas T.H »

Meeldiv üllatus,et midagi toimib ka väljaspool fb-ki,kus kõik toimib hetkes ja selle möödudes sealt ka kaob.Ehk siis võimalus ka mingit järjepidavust jälgida.Foorumitega meil teatavasti on nii nagu on.Tulevad ja kaovad,huvi teema vastu kesine,intriigid jne.aga ega kala seetõttu püüdmata jää.Kellel lendõngele käsi antud,see ei murdu.Mina pole kindlasti see mees ,kes mingit püha tõde kuulutaks,või kedagi kuhugile poole suunaks,aga oma arvamus on aastatega kujunenud ja olen alati huviga teiste mõtteid ja kogemusi kuulanud.Seega tore,et seegi foorum veel elus ja ehk leiab mõni lennukaentusiast endas jõuda ja tahtmist oma muredest ja loomulikult ka kordaminekutest siin teada anda.Loeks huviga ja vajadusel julgeks jagada ka enda kogemusi.Igatahes edu kõigile ja toredaid elamusi jõeääres!
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Sellest mitme ridvaga kalalkäimisest veidi...Varem võtsin ridva mingi nööri-liidriga ja trampisin jöe ääres kilomeetreid maha. Viimasel ajal püüan lühemaid lõike , aga paari -kolme erineva komplektiga. Hetkel on kasutuses 3 Coloradot. Üks siis heitepea ja uppuva liidriga 6wt , teine DT 6wt ja kolmas konverteeritud Colorado DT 8wt. Võtan ühe lõigu ette ja käin 3 korda läbi , heitepeaga ja uppuva liidriga rehitsen põhja mööda , DT 6wt-ga püüan tavalise uppuva putukaga või ka pinnakaga ja DT 8wt -ga suuremate putukatega ( torud ja #1 ja suuremad) See annab igal kalalkäimisel mõningase võrdlusmomendi , et mida see kala just hetkel eelistas. Talvisel merekala jahil on ühekäeline , kahekäeline ja spinnaritv( Spinnaritv siis nii landi kui ka putukaga) . Suvel tihtipeale paar erinevat ühekäelist või ühekäeline ja kahekäeline lisaks centrepin.Selline püük tegi lendõnge palju põnevamaks, palju muutus putukates ja nende kasutamises.Kas selline püüdmine just targemaks teeb ei tea , aga kogemusi on tulnud kuhjaga juurde. Pildil siis hetkel käigus olevad 3 Coloradot.
Manused
20240309_154834.jpg
Vasta