Kahlamisvarustus

Vasta
ceemic
Postitusi: 5
Liitunud: 17.12.2013, 15:56
Asukoht: Tartu

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas ceemic »

Kellelgi Airflo kahlamis-saabastega on kogemusi?
http://www.taimen.com/en/ee/product/air ... 335/103747
http://www.taimen.com/en/ee/product/air ... 337/103705
Lisaks vaatasin ka Taimeni omi:
http://www.taimen.com/en/ee/product/tai ... 829/104377
"Master" mudeli jätaks vahele. Praegu on mul Taimen Master vilt-tallaga, ning neil on nõrk koht need kangast nööri aasad.
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas mast »

Kummagagi kogemust pole aga ise ostsin kevadel Visioni Loikka saapad. Mul jalanumber sihuke, et palju valikuid just ei ole. Neil ka nöörist aasad aga pole märgata, et hakkaks katki minema. Ostsin kummi ja neetidega, kõva tee peal kõndides on talla all needid tunda, pehmel pinnal ei ole. Jääl ja muidu libedal pinnal vildist igast küljest parem, lume peal on vilt nagunii täiesti kasutamatu mu meelest. Head kerged saapad eelmistega võrreldes, kuivavad ka kiiremini.
ceemic
Postitusi: 5
Liitunud: 17.12.2013, 15:56
Asukoht: Tartu

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas ceemic »

Tegelikult just ükspäev saigi Loikkad hoopiski tellitud. Võtsin ainult Gummi talla, naastu ei soovinud.
Lähipäevil peaks saapad käes olema.
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas ZiiN »

Mul olemas nii Loikkad kui Hopperid... Kandmise mõttes mõlemal omad head ja vead. Aga vastupidamise mõttes on Loikkad tunduvalt paremini disainitud, välja arvatud üks koht mis annab neil üsna ruttu järgi ja sinna tekib pragu:
loikka.jpg
Niiet kui saad uued saapad võib ennetavalt sinna juba liimitugevduse peale panna. Pikemaaegsed Loikkaomanikud Kimps ja Mart võivad kommenteerida kas kuskilt veel järgi annab.


Aga Hopperid jah... seal ei ole mõtet enam liimi peale raha raisata ja tuleb kasutada odavamat keemiat :D Eks nad ole vett ja vilet saanud omajagu!
hopper.jpg
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas T.H »

Ostsin ka kunagi ühed saapad.Päris hästi kestsid,siis hakkasid lagunema.Peale lappimist kestsid jälle hästi,siis lagunesid päris ära.Ostsin uued,kestsid jälle väga hästi,aga hakkasid samuti lagunema.Lappisin jälle ära ja kestsid jälle tublisti aga lõpuks lagunesid jällegi päris ära.Siis ostsin veel ühed saapad ja ......................
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas ZiiN »

aa et faktidest jäi väheseks... nooo kunagi mõtlesin, et näe üks kiidab "kahkalad juba 5 aastat olnud ja ei leki kuskilt" ja mees käib vees 10 korda aastas. Niiet ei anna see aastamääratlus suurt miskit. Hopperid on olnud 4 aastat, loikkad 1. Aastas näevad nad vett pakun 100 päeva ringis, nii jaht kui kalapüük. Ehk on nüüd natuke määratletum informatsioon? :roll:
T.H mis puudub lappimisse siis see on sama loominguline tegevus nagu putukasidumine.... Mina naudin seda! ;)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas T.H »

Eks minagi näitan oma kahladele ja saabastele aegajalt vett aga ainult ilusa ja kuiva ilmaga ja kui vette ei pea ronima.
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Kimps »

Mul Loikad nüüdseks 2,5 aastat vanad ja kandmist saanud oma jagu. Enamasti ikka läbi suure padriku ja rägu, mis tõttu ei saaks öelda, et nad kehvasti vastu oleks pidanud. Need kohad, mis Ziin välja tõi murenevad jah ära. Materjal on selline imelik, et kui ära kuivab, siis tõmbab väga jäigaks ja kui enne kõndimist niiskeks ei tee, siis murrab (vähemalt mulle on jäänud selline mulje). Lisaks on paeltelt tulnud maha ilus kollae kiht, kuid selle all paela sisu, mis kestab veel siia maani. Kummiserv, mis on kulumise kaitseks pandud kipub ka lahti tulema, kuid selle liimin ma mingi mööbliliimiga tagasi ja jälle korras (olen teinud mõlemale saapale korra). Miinuseks võib tuua nende raskuse, kuid jalas seda väga ei tunne (ka pikemal matkamisel) ning kui saapad on uued, siis tald on koolutatud üle nina, mis tõttu ninaosas olevad mustrijunnid kipuvad erinevatesse taimedesse (näit. kassitapp) väga hästi kinni jääma takistab sujuvat kulgemist (ise lõikasin need ära ja sellega oli mure murtud). Nüüdseks on hakanud läbi kuluma võrkriie, mis saapale pandud (ka Ziin'i pildil seda kulumist väheke näha) ning kohati on talla serv vahetalla küljest lahti, aga seda nii vähe, et isegi liimida ei ole veel mõtet. Ise olen käimadega rahul ja pakun, et kestavad veel sama palju.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

No üks asi on see, et kuidas kogu saabas koos püsib, mingeid pisinarmendusi saab kenasti ise lappida, ma pole oma Simms Rivershede siiamaani ära visanud, keegi esivanematest oli vast ikka mulk, a tald oli omadega vast juba 4dal aastal suht läbi, no venitasin 5 aastat täis aga uute ostmise juures arvestasin, et milleks maksta pealmise osa mingist paremusest, kui tald järgi ei jõua. Mina seda nüüd kokkuhoiuks ei nimetaks, kui talla pidamise pärast ükskord selili kärestikus ja vaatad oma ebaloomulikus asendis kätt või jalga. Mul vanadel ülemine pool kah ikka läbi, a ma olen mõelnud selle peale, et kui saabas põhimõtteliselt terve, äkki kingsepp vahetab tallad ära mõistliku raha eest ? Äkki teab peast kohta kah, kust tellida sobivad tallad.Aga ma ei üllatuks eriti, kui ei leiaks sobivaid taldasi ja jääbki selle taha asi toppama.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Jarlo »

Mul Hopper Gummil tald praktiliselt jooksu pani. Viisin kingsepale, viskas paari hõberaha eest liimi vahele. Aga ütles juba ette, et tõenäoliselt väga pikaks ajaks pidama ei jää ning lubas järgmisel külastusel läbi õmmelda. Eks siis näis, kaua kestavad. Muidu hopper hea kerge saabas ja Gummi tald naastudega pidamise osas väga hea.
Vasta