Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

T.H kirjutas:Ridvamaterjalide valikust minu poolt niipalju, et viimasel kalalkäigul tõmbasin nööri rulli pealt maha ja viskasin nööri koos putukaga käega vette. Hetke pärast oli 30cm millegagi forell otsas, tirisin kala käsitsi nööriga veest välja ja lasin lahti. Kuna ritva ei kasutanud, siis ilmselt ka ükspuha, mis materjalist see vibu seal kaldal heina peal vedeles.


:roll: Võtsid nööri , heitsid putukaga vette , tirisid käsitsi kala välja..... Tegid ühesõnaga lendõngest tonka ja tegelesid "röövpüügiga" :)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Andri, sina vana kalana peaksid kõikki seadusi ja nende keerdkäike väga hästi teadma. Lendõng koosneb ridvast, rullist, nöörist ja kunstputukast. Kõik need komponendid ilusti olemas ja seadusega kõik jokk. See, et heitetehnika na nadi ja ridvaga suurt midagi peale ei oska hakata on valus küll ja sellepärast tulebki nöör käest vette visata. :oops: :oops: :oops: Aga seadusega on ikka endiselt kõik jokk. Võrdluseks tonka kohta veel niipalju, et on olemas selline püügivahend nagu lihtkäsiõng, mis koosneb ridvast, poolteist ridvapikkust tamiili, kork, raskus ja konks. Kui kõrgele sa rakendusel korgi kisud, igamehe enda asi. Tead ju väga hästi, kus selliste "lihtkäsiõngedega" forelle püütakse. Seadusega jällegi kõik jokk ja proovi sa igamehe õigust kasutava lihtkäsiõngega püüdja kohta öelda tonkamees :evil: :evil: Andri, Andri austa ikka seadusi :lol: :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nojaaa....läti piiri peal kalal käies on kuidagi välja kujunenud , et see seaduste austamine ei ole mul just kõige tugevam külg. Ok , võib öelda et seaduse austamisele toetudes vabandasid ennast välja. :) ......aga mingi tonka maitse on asjal ikka küljes :lol:
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Kõik peaks arenema paremuse poole ja nii ka meie sinuga. Kui looja annab, saab ükskord ka sellest tonka maitsest lahti ja siis võivad meist saada päris korralikud (kala) mehed. Lootust vähemalt on, sest see pidi kaduma viimasena. :D :D :D
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Sai siin väheke nalja visatud aga nüüd tagasi teemasse ja tõsisemate asjade juurde. Minuarust võiks need rekkatäied bambust ära tellida küll. Andri ja Madis võiksid sõjakirve maha matta, ühe rahupiibu teha, oma töökojad ühendada ja luua ühisettevõtte "Jolkin-Palkin" . Uskuge mind,mõne aja pärast kuulume bambusritvade poolest viie rikkaima riigi hulka. :lol:
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Andri,
Ära moonuta minu kirjutisi. Sa ikka mõtle ka mida kirjutad!
1. Sina oleks pidanud vastama, juba esimeses vastuses- "kahjuks ei saa ma Sulle seda infot avaldada." NB!- oleks olnud konkreetne. Loe läbi, mida Sa esimeses vastuses kirjutasid...
2. Mina pole soovinudki mingit rekka täit bambust. Seda kirjutas Vii Sinu "kaitseks"..., et "üks mees peab rekka viisi bambust tassima". Millest ajendatult Vii selle rekka võttis, mina ei tea, küsi temalt
3. Mina pidasin silmas "kas ärile oleks halb, kui "rekka viisi bambust Eestisse tassida" ???", seda sama saladuslikku ühe mehe äri. Ma ei pidanud enda äri silmas, sest mulle ei ole see äri.
3. Pean Sind täpsustama, et ma pole teinud elus paari ritva vaid ainult ühe kuuekandilise ridva bambusest :), sest ma tahangi teha nüüd juba õigest materjalist. Parem üks ja korralikum...
4. Tõele au andes ja ette vabandades, olen sunnitud Sulle meelde tuletma, et Sa pole veel ühtegi kuuekandilist valmis saanud.

Andri, ennem mõtle, siis ütle

T.H- ühisfirma nimeks sobiks paremini "Bambusest Pajuni"
;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Muudkui aga tõlgendan sinu juttu valesti....Ja mõelda ka ei viitsi....On ikka paha lugu kül :lol:

Ennem , kui ma foorumis ridvategemisest kirjutama hakkasin , olin juba paar aastat neid põlve otsas nikerdanud , nii öelda "teemasse süvenenud" , sealhulgas ka neli kuuekandilist teinud , igasugu klaasfiibreid ja muud janti.Siis oli "kondikava " nagu läbi mõeldud ja hakkasin foorumis ka kirjutama sellest . Kui kellelegi huvi pakub on minu lähenemine ritvadega "mängimisele " ikka sama....alustuseks mõni süsinikfiiber , kui heitmine juba sujub proovida mida iganes. Fast -süsinikritvu , medium klaasfiibreid , bambust . Kui poe ritvadega jääb mängumaa kitsaks , siis julgelt ise katsetama. Katsetusteks parim on minu meelest klaasfiiber . Bambusega võib ka igasugu katsetusi teha , aga eeldusel , et see toime meeldib ....selle tunneb ära.
Ei ole kunagi pürginud selle poole , et teha midagi jube korralikku.... Korralik ritv teeb murdudes täpselt samasuguse prõksu , kui mittekorralik. Teen neid nii , nagu pähe tuleb ...põhirõhk ikka sellel ridva toimel. Teiste meeste ritvade koopiad mulle ei meeldi teha , nende mõõte kasutan , aga siiamaani olen igasse ritva pannud midagi omalt poolt. Praeguseks on endale meele järgi ainult kolm ritva ...üks kuuekandiline bambus , millele tegin katsetades 4 tipuosa ja viimasega hakkas meeldivalt heitma ....üks neljakandiline bambus #4 8-jalane . Isegi minu heiteoskuste juures lendab rio trout välja , rääkimata , kui mõnus on kalal käia. Sellest üritan praegu teha kuuekandilist versiooni ... kuidas õnnestub , ei tea. Ja üks klaasfiiber , mille tegin mingisuguse hetke ajendil .... noh ühesõnaga plätserdasin kokku. Seisis rida aega , kuni ühel hetkel panin peale rio goldi.....ja oi saadanas , küll võib ikka meele järgi olla.

Madisega võiks muidugi mingi jolkin-palkini teha küll , aga siis pean kellegi palkama , kes mulle Madise jutu õieti lahti seletab ....no ikka selleks , et ma õieti aru saaks. .... ja veel kellegi , kes mulle mõtlemist õpetaks .....Ja siis veel kellegi , kes Madisele metsamehe huumori lahti seletaks. Ja ma ei ole üldse kindel , et peaks ainult bambusritvu tegema ....on ju siin ilmas igasugu huvitavaid materjale , millest ritv on võimalik teha. See , et ma praegu bambusega jändan , ei tähenda seda , et ma ...no kasvõi juba sellel talvel ...uuesti klaasfiiberritvu kokku ei "nikerda"

Tegelikult peaks T.H sinuga tegema hoopis putukasidumisühisfirma Muuha :lol:
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Andri- kuidas need aastad Sul niikiirelt lähevad? Mäletan, et eelmise aasta varakevadel, ennem seda kirjutist, mille alla kopisin, pakkusid mulle, et ehk ma aitaks taastada Su ostetud kasutatud ritvu.... Ütlesin siis, et Sina saaksid ka ise hakkama, et see on mõnus tegevus. Sama kõne ajal kirjeldasin bambuse liike jne. ja millega ma tegelen. Sa vahetasid rõngaid ja muud remondid. Võib-olla sain mina valesti aru... :)
Andri- SA läksid üle piiri!!!! Ja oma naljasoont ära ettekäändeks too. See pole sama mis Läti piir , seal võid teha mida tahad. Suhtluspiirid on teised teemad.
Lisasin alla koopia Su enda kirjutisest- palun loe
....................................................................................
idvad , rullid , nöörid...
PostitusPostitas AndriPro » 19.04.2012, 20:02

Olen nähtavasti jõudnud sellesse ikka , kus peab enda eest hoolt kandma ja dieeti pidama....... Lendõngitsejad ütlevad , et bambusedieet.....
Seoses sellega on Hans Pöögelmanni nim. Kahro Lauawabrik (aadress -minu tagahoovis)lisaks palkhoonetele ja saematerjalidele hakanud tasapisi tegelema ka puust lendõnge ritvadega.Esimene ritv perfomance-sarjast Sision on kokku liimitud , ootab testimist ja lakkimist.
Teine ritv on ka testimisel #5 Wulff . Õigemini , räägitakse , et algupärand on ikkagi Sharpes of Aberdeeni Midge.
Kolmanda , #8 Golden Compac`i koopia, pilt on seal putukate osas , tapetud forelli all.

PostitusPostitas AndriPro » Reede Apr 20, 2012 8:52 am

Sellest perfomance - Sisionist pikemalt. Lugesin kusagilt teooriat , et õige pinnakabambus on 9`6" pikk. Tekkiski mõte , et ok , proovin järgi. Muretsesin turult Sharpes`i "Scottie" plangud (armetus olukorras) , rõngad, käepide , rullisadul on Lefti Kreh`i vabrikust.Nüüd on saanud jupp aega mässata , tulemus hakkab juba paistma. Käepidet venitasin natu pikemaks , see peaks andma võimaluse kasutada veidi kergemat rulli. Normaalne ridva - rulli kaalusuhe bambusel on 1 : 1,5.Kuna ritv kaalub 230 grammi oleks vaja kergemat rulli. Selle käepideme venitusega olen saanud nii kaugele , et võib kasutada ridvaga üherasket rulli.
Kui testitud saab , eks siis kirjutan , kuidas tunne oli.

Andri esimesed lõhestatud bambuse liistud
PostitusPostitas AndriPro » Kolmapäev Okt 24, 2012 10:29 pm

2013 a. hooaeg on ju kohe käes..... Seekord algas see niimoodi....
MANUSED
PA240014.JPG
PA240014.JPG (82.6 KB) Vaadatud 211 korda
AndriPro


flyfishing.ee-forum: AndriPro
liitunud: 03.03.2006
sõnumeid: 525

sõnumpostitatud: 17:57, 22.05.11 postituse pealkiri: Madis , aeeeee........
Mul lemmikridval ( GT four #6 8-jalane) korgist käepide peaaegu lahti . On seda võimalik parandada või asendada ? Kunagi jäi silma , et sa käepideme meisterdasid.

...........................................................................
kes ajalugu ei mäleta, elab tulevikuta... :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kui aus olla , ei saa ma sinust nüüd päris hästi aru..... Oli just tekkinud see foorum ....see flyfisher. Otsus , et hakkan ritvadest kirjutama oli sündinud natuke varem...Ja kirjutama hakkasin siis , kui oli kokku liimitud esimene ritv PERFOMANCE-SARJAST "SISION". Selle sisioni sarja esimese ridva tegemiseks ostsin ühed vanad plangud.Pakkusin sulle , et sa aitaks taastada ajasime pikalt juttu... Ei oleks pidanud pakkuma või? Praegu otsin , kes hööveldaks mulle ühe bambuse ....Mõtlesin päris tõsiselt seda ka sulle pakkuda. Ei peaks pakkuma või? Ja veel vaatan ringi , et kes mulle ühe klaasfiibri seoks.Silma on jäänud üks soome ridvategija. Siis oleks üht scotti ritva vaja "kohendada" Ei suuda otsustada , kas teen ise , või lasen teha. Siis tahaks veel paari putukakarpi , Villu aeee....
Millega algab hooaeg 2014....seda ei oska öelda.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Sinu kirjutis: Ennem , kui ma foorumis ridvategemisest kirjutama hakkasin , olin juba paar aastat neid põlve otsas nikerdanud , nii öelda "teemasse süvenenud" , sealhulgas ka neli kuuekandilist teinud , igasugu klaasfiibreid ja muud janti.Siis oli "kondikava " nagu läbi mõeldud ja hakkasin foorumis ka kirjutama sellest .
Foorumis hakkasid Sa kirjutama 19.04.2012. Ehk siis põlve otsas tegid Sa ritvu juba 2010- saab sellest kirjutisest aru !?
2011 palud Sa minult abi, käepideme remondiks.
2012 1. kvartali sees said Sa valmis kombineeritud ridva.
Planguks nimetad Sa armetus seisus ritva.
Esimesed planguliistud said sa pildile 24.10.2012
Kuidas see paar aastat enne foorumisse riputamist välja tuleb?
Ja nüüd oma viimases vastuses kirjutad Sa juba enamvähem reaalsusega sobivamalt, kuid see jutt ei sobi ju Su eelnevate vastustega üldse kokku, ja Madis on ikka süüd... :D
näide: ".Ja kirjutama hakkasin siis , kui oli kokku liimitud esimene ritv PERFOMANCE-SARJAST "SISION". (liimise all mõtled sa käepideme ja hülside liimimist, sest planku Sa ise hööveldatud liistudest ei teinud)

Andri, ma pole hulluarst või analüütik. Ole ikka mees ja vastuta oma sõnade eest ise.
Ära vääna fakte.
MA TUNNUSTAN SU TEGEMISI JA TEOSTUSI!!!! AUSÕNA! sest see on LOOMING
Aga ma ei tunnista sõnadega vassimist ja ebaviisakat suhtumist!!!
Ja ma pole kunagi kedagi abist ilma jätnud, kui see sõltub minust. Vähemalt pakun välja alternatiivi ja vabandan.
Vasta