Haugiputukad ja rakendused

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Rootsi meeste sidumisvideosid vaadates jäi silma üks "määädsik tuul" millega materjali ühtlane paigutamine dubbing loopi käis mängleva kergusega. Pikalt saanud hakkama ilma selle asjata aga krt võiks ju ikka olla kui on parem kui varem :D Vaatasin siis, et kust tellida saaks. Kui hinda nägin, pidin pikali kukkuma http://www.helsinkispeyclave.com/produc ... l---magnum Ei noh müts maha meeste ees kes küsida oskavad! Minus aga tärkas kohe insener ja asusin probleemi lahendama. Nüüd on mul olemas tõeline "määädsik tuuul" ja mõned 3 minuti prooviputukad seotud.
pf1.jpg
pf2.jpg
Ülemine putukas juba läbis haugikatse
pf3.jpg
Kui vaja võin teistele ka müüa... ainult täna 44,95 :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas sepaonu »

Sa võid müüa neid nii palju, kui tahad, kui patendi eest maksad 8-)
http://www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f ... p=910#p910
teise poole saab asendada paksema foamiga, kuhu on tehtud noaga üks puhas lõige.
Ma siiski suvel ostsin andrei käest regular mõõdus magicu 30ga, mu meelest pole üldse vaja megasuurt, paned kaks korda, peale esimest panemist paned pisikese pesulõksuga kinni. Siukesi lõkse kah ilmunud müüki andreil
http://www.tightline.ee/vi-idoc_edit+i15240421
Fläsa panen üldse näppudevahelt pundiga loopi, siis näperdan laiali.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

nonäe... iga uus asi on ammu unustatud vana, õnneks juba nii vana, et sellel enam patent ei kehti :lol:
Fläsa ma panen ka siiamaani näpuvahel ja normaalsuususes putukatele ongi seda nii parem teha. Aga selliseid pisemaid on hea meisterdada sellise riistapuuga. Teen ühe väiksema veel, sest tõesti on mugav sellega materjali paigutada... läbu tekib ka vähem. Marabuu kasutamisel haugiputukal ilmselt pikka perspektiivi siiski pole. Jube ilus on ta küll ja hästi mängib aga peale esimese kala suust väljakoukimist on teda seal juba poole vähem, mõni päevapäästja võiks siiski karbis olla 8-)
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas Madis »

Äge veealune video, erinevatele haugidele meeldib erinev putukas: https://www.youtube.com/watch?v=TDVqdV-VfyY
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas sepaonu »

See värvisoga on see aasta kenasti kala toonud, üks näriti viimati hõredaks, uus asemele
n1.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas Madis »

Käisin ka mõni nädal tagasi oma haugivarustust esimest korda proovimas, Flexteci Oscar Travel 6/7 klassi ritv ja Airflo Tropical sniper 8 #. Krt olin lennukaga haugipüügi suhtes jube skeptiline, et kas ikka viitsin nii rasket tööd teha. Kompott heidab nii kuradi hästi, isegi vastu tugevat tuult, et mõtted muutusid esimese heitega.
Seega tekkis väike küsimus püügisügavuse saavutamise osas. Kas 1-2m sügavuses püüdmiseks võiks ujuvale nöörile ette panna mingi kiiresti uppuva polyliideri, või peaks nöör uppuv olema (püügikiiruse mõttes)?
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Minu hauginööride värvikood on selline:
pl.jpg
Ehk siis kõigil on paar meetrit uppuvat osa ees. Polyleader vast ajab ka asja ära... uppuvat nööri pole proovinud kuna ei püüa eriti kohtades kus üle 1,5 m sügavust oleks.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas sepaonu »

Meeter on olenevalt mehest kuskil munade ja naba vahel sees olles. Saab püüda uppuva nööriga selles sügavuses, saab pause ka teha, kui otse nööri on pandud poolteist metra fluorot ja trossi pole. Pikki pause teha ei saa. Trossiga nii ja naa, putukast endast sõltub, võib teha sellise putuka, et koos trossiga on suspi. Kogu komplektist sõltub.
Mina tunnen ennast teostatuna, kui saan haugi tõusma ülespoole. Sama võtmasaamisega, nibib ja jälitab, no kõht nii tühi nüüd ka pole, kõht raske alles eelmisest punasilmast, trikitad mängu ja strippamisega, pausi pikkusega, mats, taga. Külma veega on täiesti reaalne saada see mats 4-5sekundi pärast. Sellisteks puhkudeks peab aeglaselt vajuv komplekt olema. Mul on paar putukat sellised, et koos fluoro ja knot2kinky trossiga jäävad ujuma, esimest stripiliigutuste peale upub ja on aeglaselt uppuv.
Putuka enda saab siduda sellise nagu vaja, konksuaas ees sukelduva, täiesti tasakaalus paraleelsena uppuva.
Mul on küll üks lõheleadrist tehtud must ots vestitaskus valmis, a pole kunagi kalapüügiks külge pannud, ujutasin ainult korra, et vaadata, kui kiirelt uputab.
Konksu ja toruputuka vahe on täiesti olemas, toru ise kannab rohkem.
Praegusel muu kala hapukurgihooajal on täishooaeg haugipüügis kuni jääni välja. Ma tööasjus järgmine vahe soomes, teen peale töölupsu mõned päevad haugipüüki, kuigi naine käskis koha tuua. Ma nendel vetel 6 aastat püüdnud, haug oli keelatud kala mu paadis, väljaspool paati pidi vabastama. Lennukaga nüüd oodatud kala, kuna enamasti ka näeb võttu, püük madalas, palju pladinat, käigukasti vahel pole, otsekontakt 8-) Jigi või vobleriga igav kala, mingit toksu pole, vajub otsa, väljavintsimine.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas Madis »

Müttasin eile Ahja alamjooksul, putukat ründasid kaks haugi, esimene ca3kg kanti pani putukast mööda ja rohkem ründama ei saanud.
Teine kala vb natuke üle poole kilo, keset kiirevoolulist kohta sööstis põhjast üles, putukast mööda ja tegi õhus tagurpidi salto :D Proovisin seda kala veel ca 30mintsa kätte saada, ründas veel 8-9 korda erinevaid putukaid ja siis kadus ära. Mängitasin putukat väga aeglaselt, panin väiksema putuka ja krt ikka pani mööda. :shock:
Asja pluss on see, et püük hakkas vist meeldima...

EDIT: Küsimus ka, püüdsin 1m 0.4 monot+ 20cm hiina tross. Kui pikaks on mõtet ajada haugipüügi puhul liidrit, sepp mainis 1.5m, kas see on isiklik eelistus või üldlevinud taks?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas sepaonu »

Põhimõte on minu meelest täpselt sama, mis muude kalade/ritvade/nööride/putukate puhul
http://www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f ... 6108#p6108
ehk maakeeli öeldes pole mingit vajadust pikema, kui paras järgi. Ma ainult fluoroga püüdes (tasapaks, mitte koonusleader, shock leader, mul norra ookeanipüügist lihtsalt jäänud seda, mõõt 0,6) tõmbasin käed laiali seda poolilt, oli närimise ja jätkamise jagu kah kohe olemas, vahetasin uue vastu siis, kui tundus liiga lühike. Praegu püüan selle Knot2Kinkyga, mida kõrvalküla tütarlaps mulle eraldas(esimesel trossil nüüd sellise näoga jonks sees, et kohe läheb krõpsuga katki, ma väga täpselt kalu ei loe, a ju 200-300 kala vahel on number, mis vastu pidas) ja pole vajadust kulumise ja jätkamise jagu jätta. Kui viimane lõpp ei sirgene probleemivabalt, siis on kas leader liiga pikk või liiga peenike. Ma arvan, et #8-10 klassi puhul võiks see tõde olla 0,4-0,7mm vahel. Ma alustasin koonusleadriga püüki, mingist lõheleadrist võtsin sobiva jupi ja sõlmisin otsad ise aga selle semuga, kellega esimesed korrad käisin ikka kuulsin seda, et pole vaja mingit koonust, marvin ainult tasapaksufluoroga püüab , no proovisin, sirgeneb probleemivabalt, mis siin ikka raha raisata, üks pool seljakotis, kogulugu. Väidetavalt see berkley fluoro oluliselt hambakindlam, kui muud
berc.jpg
a mulle tundub praegu, et minu jaoks see k2k on sobivam variant, paar kala/putukat lõksupärast kaotada hooajal on tühine võrreldes muude putukakaotustega.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta