Haugiputukad ja rakendused

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Kuna see haugikraam kipub väga ära hajuma siis selgema/helgema tuleviku nimel tekkis mõte, et võiks selle haugikraami eraldi teemasse panna. Sepaonu vast leiab ka oma rakenduste pildid ülesse kuskilt ja lisab :)
Suur sügis tulekul, niiet tagumine aeg on kahlakad merekindlaks liimida ja hakata putukaid siduma!
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Tõstan putukateema alt posti ümber:

Kui Sepaonu siin teema juba haugiseks tõmbas siis panen mõne idee tandemkonksu osas. Ma loodan, et Sepp sul on veel meeles need rasked merepäevad kus putukat ainult sabast toksiti ja otsa ei jäädud :lol: ma siis lisaks "statsionaarsetele" lahendustele panen 2 varianti mida saab putukale lihtsalt lisada kui asi hapuks kisub.

Idee 1. Titaanist suur loop tandemkonksule ette mille saab siis otse samale aasale kinnitada kuhu tross/floro/tamiil ühendatud... väike kummimuhv stabilisaatoriks põhikonksul.
hook1.jpg
hook2.jpg
hook4.jpg
Idee 2. Lihtsalt lisakonks kummimuhviga sabasse nagu spinnerbait lantidel. Ei tea kas hakkab seal ringi töllerdama ka.. aga kiire ja lihtne lahendus.
hook3.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Pilt ka ühest statsionaarsest lahendusest toruputukale.
tan1.jpg
tan1.jpg (23.76 KiB) Vaadatud 35766 korda
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas Birgit »

Olen mõnda aega otsinud haugi jaoks trossi, mis ei läheks krussi, oleks lihtne parajaks teha, sobiks konksule ja torule. Leidsin Knot2kinky, madeinUSA, reklaam on loomulikult tasemel :), pigem tekitas huvi see, et taani haugipüüdjad kiidavad. Tellisin ühe lihtsama variandi, neid vist kuni 4 erinevat ja proovisin: täiesti sõlmitav, tangid teevad töö lihtsamaks, painutasin ja sikutasin, püsib lolli järjekindlusega sirge. Õhtul teen nokakontrolli ja veekatse, järgmisena proovin trailereid teha.
Kindlasti on kõige odavam kasutada hiina trossi, 4-5 senti/tk, lõksud peab kohe vahetama, mingil hetkel läheb krussi või narmendab, samas peaaegu kogu eelmise sügise sain nendega hakkama aga väga ei meeldinud.
Mul on seda kokku 30ft ehk üle 9m, taanlased ütlesid, et seda üle meetri hooajal ei kulu, mõne meetri võin huvilistele proovimiseks jagada.
K2K
K2K
sõlmed ja toru
sõlmed ja toru
Hiinlane, K2K, 0,6 floro
Hiinlane, K2K, 0,6 floro
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas Birgit »

Veetest K2K’le tehtud, kokkuvõtteks võiks öelda, et enne läheb ritv krussi kui see tross. Hambatest jäi tegemata, need paar nokka oleks võinud ka 4x lipsuga kaldale tõsta :) Seni olen väga rahul.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas T.H »

Pildil püsimiseks märgiks ära,et konksude poolest meeldivad mulle haugikate puhul klassikalised 4/0 Aberdeenid. Lihtsalt on head konksud.
Manused
IMG_2807.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas AndriPro »

Talvel tuli hileveli kaubaga niisugust nänni kaasa . :roll: Mõtlesin , et peaks proovima , mitu heidet kestavad.... haugi pildid peal .... snäp tested ...ja puha :lol:
Manused
Foto0008.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Seda Wolframi 2,5 kg ja 5 kg versiooni olen kunagi ammu testinud... jube hästi läheb krussi ja siis murdub ka jube hästi :D Haugihammast pidas ilusti ja krusse sai välja tõmmata tulemasinaga punaseks ajades. Mina leidsin neile ainukeseks normaalseks kasutuseks talvel jääpüügi vahendite haugikaitseks.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas sepaonu »

Seda K2K-d noriks omale jupi proovimise pärast.
Titaanil ja titaanil on vahe samasuur, nagu noal ja noal. Ma eelmine aasta ostsin peenemaid valmis titaantrosse, esimesega sain pool tundi püüda, teisega tegin ühe heite, mingid pakendatud valmis trossid. Mul kunagisel jergihulluseperioodil on jergile sobivad BFK vms trossid olnud, no sirgenemisvõime peale hauginätsutust oli ulmehea. Titaan praegu popp sõna, ju neid segusi tuhandeid, mul näiteks titaanist gaasipõleti, matkalusikad, risupõleti ehk puuküttega pliit.
igasugu asju tahaks proovida aga kui ma mõtlema hakkan, siis fluoroga püüdes läks mul eelmine aasta vast 2 putukat ära meres. Kättesaadud kalade puuduses ei vaevlenud, putukapuuduses kah mitte.
Ega trossiga püügil samamoodi päris 100% ei saa kindel olla, kõige nõrgem koht on landilõks, kalarohkel päeval olen vahest õhtul lõksu ära vahetanud uue vastu, venib lihtsalt välja lõks. No ja siis need mõnusad hetked, kui ise korralikult lõksu kinni ei pane 8-) , eff tähega sõnad lendavad :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Haugiputukad ja rakendused

Postitus Postitas ZiiN »

Sepaonu juba vana mees ka ja kõik "Elukalad" ammu välja vinnatud, võib ka kalakaotamisega riskida :lol:
Mul veel nii hea seis pole, pärast vaja pikalt põdeda kui elukala ära läheb. Landilõksud unustasin juba üleelmine aasta kuna need ikka andsid väga kergelt järele... ühtegi traagilist kalakaotust ei meenu aga oli küll napikaid kus lahtise landilõksuga kala ikkagi kätte tuli. Lisaks on haugipüügil tuulekäes palju jõulist ja "koledat" heitmist, mis tapab igasugused nõrgad kohad ruttu ära. Siiamaani on Loop to loop ühendused ilusti vastu pidanud ja kunagi selle ühenduse kohast järgi andnud. Hiina trossid mida siiani kasutanud olen annavad tavaliselt järgi kuskilt loopi liitekohast, õnneks on seda juhtunud ainult heitmisel ja kuskil põõsas rapsimisel. Kuna nad on nii odavad siis vähimagi kahtluse korral vahetan kohe uue vastu... Karmidel võtupäevadel kulub neid päevas vast 2-3.
Nüüd siis eksperimenteerimised titaaniga, konks otse loopiga külge, loop kinni seotud, liimitud ja igaks juhuks veel termorüüs peale. No krt peab pidama! :D
loop.jpg
Vasta