Uppuvad putukad.

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Seda alustaks rahva lemmikutega , kõikvõimalike mustadega....Esimene must oleks siis päris must , aastaringi käigus olnud , erinevatel jõgedel erinevaid kalu saanud. Forellid , harjused ,turvad , säinad , sekka mõni ahven või "äraeksinud" hauginolk.On selges vees olnud ja päris sogases.Mõnes jões on kohe tegija , mõnes jões vähem tegija ja mõnes hooajaline.
Manused
Foto0002.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Järgmine must ....kunagi seotud Siidisaba , vahepeal nagu veidi unustatud , paar viimast aastat jälle kohal.Sama mis eelmine , saba vahetatud cresti vastu.Võib seda solgutada millal aga tahad kuid parim aeg on öösel (päike ikka metsa taga juba) või vihmaga . Lisaks sellele peab olema soe.Ühesõnaga suveööd ja suvised soojad sombused, vihmased ilmad.
Pikka aega arvasin , et Siidisaba on nagu minu seotud .Tegelikult ei ole , soome putukates on lõheputukas , täpselt samasugune, toimib samamoodi , nimeks Korppi , sidujaks Pertti Säisa. Sellel talvel leidsin.
Manused
Foto0004.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Järgmine must. Kui juhtub , et jõe ääres satub olema ilus päikeseloojang .... või mõnel varajasel kalastajal päikesetõus on hea proovida musta punase kehahäkliga.
Kurguhäkliks on parem olnud neil putukatel , mis valgel ajal toimivad, looduslik must (kergelt pruunika varjundiga) ja ööputukatel värvitud läikivmust sulg.
Manused
Foto0003.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Black Gnat . Karbist võtsin , pisut räsitud. Kalale kasvõi hommepäev.Päris sogases vees ei ole püüdnud, selge ja lumesulahägune vesi on hea olnud.
Manused
Foto0017.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Veel üks karbist . Black Chost. Ilusamad kalad on tulnud sügisel , talvel , varakevadel .Ilm on olnud sihuke vastik , pilvealune , külm , tuuline , aeg-ajalt mingit vihma tibutanud.
Manused
Foto0023.jpg
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas T.H »

Ootasin huviga,et mis uuendused siis putukate teemas tulemas on.Nüüd on nad olemas.Kui asi on läinud nii peeneks,siis on minul küsimus,millisest hetkest muutub uppuv putukas striimeriks ja vastupidi?Küsin seda selle teema,ehk uppuvad putukad,esimese putuka näite puhul.Kellelegi võib ta olla üks volli variant,keegi näeb temas liidsi-ehk siis striimerite hulka kuuluvad putukad,kellelegi on ta uppuv putukas (wet fly).Tahaks pilti selgemaks saada,kui võimalik.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Segadus võib tekkida väga lihtsalt. Esimene segadusetekitaja on siluett . Uppuval siis saba reeglina keha pikkune ja tiib poole saba peale.Teine segadusetekitaja on konks . Uppuva konks on lühike .Aga on ka uppuva konks nn lure long .Mina kasutan neid lure long konkse .Kolmas segadusetekitaja on materjalid. Kes seob uppuvale putukale marabou saba ? Kes siis seob uppuvaid putukaid karvatiivaga? Sellele ei oska muud vastata kui mina seon .Klassikaline tippetsaba on alles jäänud praeguseks vaid kahele putukale.Klassikaline suletiib on paljudel.On ka ilma tiivata uppuvaid , nt red tag , zulu jne , iiri uppuvad on enamus ilma tiivata.Ja lõpuks .... kui keegi tahab mõnda putukat nimetada uppuva putuka asemel striimeriks või lõhekaks , milles asi , las aga nimetab kuidas tahab.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Ja veel üks asi... see on püügitehnika. Kui lõhekatel , striimeritel,jne on mingi oma kindel tehnika püüdmiseks, siis uppuva putuka tehnika on nn "kõik lubatud". Võid püüda nagu lõhekaga ,võid stripata , võid püüda vastuvoolu nagu nümfiga ja võid seda putukat heita nagu pinnakat,selle vahega , et vette kukkudes käib mulks . Kõik toimib kui tead missuguse putukaga ja kuidas.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas T.H »

No sellega ma nagu ei tahaks väga nõus olla,et vahet pole,kas seotud putukat nimetada uppuvaks (wet fly),striimeriks või lõhekaks.Päris "maitseasi"see ka nagu pole minuarus,olgu see püügitehnika siis milline tahes.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

No ma ka ei tahaks nagu sellega nõus olla , aga need piirjooned on aja jooksul läinud ju küllalt ähmaseks.Uppuva putuka puhul jah .... kui siluett on uppuva oma , konks ka.... ei olegi asi nii hull . Aga nt lõheputukateks nimetatakse küll juba igasugu "krokodille" ja ainult selle pärast , et tehnika on nagu lõhekaga püügil ja püütakse lõhet.
Vasta