Pinnaputukad.

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Pinnaputukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Alustaks seda teemat ka kõikide lemmikuga . Minul on see ühepäevik just sihuke , proovinud olen mida iganes....
Manused
Foto0008.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Koiliblikas . On toiminud kevadel , suvel , sügisel . See , et kala pinnas ei käi , see ei sega .Koiliblikas veepinnale ja küll see kala ta sealt pinnast võtab.
Manused
Foto0005.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Caddis .Minu karbis just niisugune. Suurused 8-20 vastavalt vajadusele.Kevadest hilja sügiseni välja tegija.
Manused
Foto0005.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas sepaonu »

Ma olen sul karbis mingit caddisetingu näinud kunagi kommentaariga, et lätakad andsid aga ilma vajaduseta seo niisama jutujätkuks üks caddis #20 peale, äkki kunagi läheb vaja 8-) Ma ise ei saa isegi proovida, sest mul pole olemas üldse väiksemaid konkse, kui #18(tmc#19)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas AndriPro »

See läti meeste näidis on vast praegugi kusagil alles .Tiib oli cdc-st tehtud .... sain neile mainida muidugi , et cdc-st tiiba teevad "nõrgad".Sügiseti kui vesi seal läti piiril madal ja harjus pirtsutab tulevad need caddisetingud kohe meelde...Peab konksutagavara üle vaatama , äkki on midagi alles veel #20-22.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas sepaonu »

AndriPro kirjutas: 11.03.2018, 22:07 sain neile mainida muidugi , et cdc-st tiiba teevad "nõrgad"
Sellest ma aru ei saa, et milles see nõrkus seisneb. Minu meelest pole hirvekarvast tiiva sidumine mingi kunst omaette, kui sidumist ennast vaadata. Väiksed nüansid on peale tiiva kinnitamist ja materjali mahalõikamist, et kas ülejäänud materjali konts maha siduda või jätta või katta millegiga. Sisuliselt sama putukas on ju populaarne kolme materjaliga - elk hair caddis kerehäkliga või ilma, f-fly/cdc caddis /cdc tiib, Rakkelhanen /polypropüleen kere ja tiib.
Äkki on alles 20-22 viitab sellele, et reaalne vajadus siukeste tingude sidumiseks vist meie oludes puudub ja mina ise ei näe mingit mõtet caddisega minna väiksemaks, kui #14
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Ei saa aru milles see nõrkus seisneb .... maakas. Mingi põhjus peab ju olema et läti mehi tögada.#14 caddisega nullitad sügisel läti piiril , muidugi kui seal kalal ei käi , siis pole vististi vaja ka väiksemaid.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Klinkhamer #16. Klinku siduja ei ole mitu aastat lasknud mind oma karpi sobrama ...tuleb ise teha ....
Manused
Foto0002.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas sepaonu »

Ma ei usu, et ma siukesi cdc prügisi väga palju siduda viitsin ja hea võtu korral pole ta ka mingi hea püügiputukas, kuna sisuliselt 1-2 kalaga ta perses on ja vajab tõsisemat pesu ja kuivatamist aga karbis võib neid olla, mõne probleemse kala ärarääkimise käigus vahendeid ei valita 8-)
m13.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Pinnaputukad.

Postitus Postitas sepaonu »

Metsavaht tüüpi lennuk oranzi persega.
m18.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta