Putukad 2013 hooajaks

Vasta
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas vii »

Eks ikke ülemisel pildil olevad kaks putikut. Foralli aeg on juba eilsega läbi. Nüüd tuleb hakata talvele mõtlema. Kust püüda ja millega püüda. Millega püüda ma juba enam-vähem uduselt tean, värvi valik on vaja selgeks teha aga kust püüda vatttt selles on küsimus. Kas kala, mis kala forell ikka kolib sügavasse või jääb samasse madalasse vette kus ta elutses suvel??? Muideks olen seda korra küsinud aga vastust too kord ei saanudki.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Forelli tuleb talvel otsida sõltuvalt veetasemest , temperatuurist ja kuigipalju ilmast.

Talvine värvivalik putukal sõltub jõest , veetasemest , temperatuurist , ilmast , kas jõepõhi on kivine (sammaldunud) , kruusane või nagu ilus rannaliiv.


See on täpseim vastus , mis Vii küsimusele anda saab. :) (isegi ehmatasin ära kui targalt võib vastata :lol: )
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Küsimus Vii`le . Ütled , et tead , millega püüda.

Kirjeldan . ....Veebruari algus , veed on nii madalad kui üldse olla saavad , selged , kristallsed. Ilm on nii ilus kui veel saab , pilvitu , päike särab , silmad jooksevad vett. Jõepõhi on nagu rannaliiv , mõned üksikud närbunud heinatutid ..... Vot sealt tahan forelli saada , ilusat forelli ..... Mis putuka lipsu otsa seon?
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Vaata , Jarlo , siin kohal on nüüd see point. Mida sa siis tahad ?
Eks see eluke kipub ikka selline olema, et paljud tahavad, vähesed saavad.... seega elame, näeme...
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Küsimus Vii`le . Ütled , et tead , millega püüda.

Kirjeldan . ....Veebruari algus , veed on nii madalad kui üldse olla saavad , selged , kristallsed. Ilm on nii ilus kui veel saab , pilvitu , päike särab , silmad jooksevad vett. Jõepõhi on nagu rannaliiv , mõned üksikud närbunud heinatutid ..... Vot sealt tahan forelli saada , ilusat forelli ..... Mis putuka lipsu otsa seon?
Kirjutasin, et enam-vähem tean ja et värvidest ei jaga midagi. Arvan, et kõlbavad kõik kuulpead ja kõik putukad kellel tagumik tina täis ja muidugi sinu seotud kunstiteosed lõhe konksul. Värvid võiksid vist olla rohelist, oranž, valge. Tean et saadad sellise kirjutisega mind jämejalga aga mis mina teha saan, et selline olen.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Vii , nii odavalt sa Jämejalga küll ei saa... :lol:

Proovime siis uuesti... Veed madalad ja selged , kristallsed....Et kas ikka peaks valima kuulpea kui vett vaevalt kummikujagu? Mina valiks kergel konksul lõheputuka.

Päike särab , pilvitu (vesi selge). Siin kohal ei ole katsetada midagi . Peab lihtsalt teadma , et sellise päikese värvid on valge -kollane.

Veebruari algus , loogiline , et veed külmad ja kala liigutused tuimad. Külmade vete putukal peab olema kontrast. Kui võtta nüüd ja siduda putukal keha kollaseks (soovitavalt selline metallik-kollane) ja tiib valgeks oleks vaja kontrasti ....lisame tiiba punast (ilusat punast , mitte kärtspunast) .Keha -tiib olemas , kontrast ja päike olemas , ülejäänud putukas neutraalseks ...sabaalune see sama keha kollane , kurk pärlkana (naturaalne).
Kala on talvel tuim oma liigutustes....... aga jälgige .... kass koduõuel sätib ennast päikese kätte , koer läheb tuulevarju ja venitab ennast päikese käes pikaks....tihane keerab kõhu vastu päikest ja laseb silma vilukile..... Kala sätib ennast samamoodi päikese kätte .Võtad nüüd oma valge -kolla -punase putuka ja rahulikult , pikema maa pealt (kuna vesi jube selge) püüad kõik need närbunud rohututid läbi ...ühe korra ja teise korra ..... viienda korra .... ja siis kerkib sealt rohututist , nagu maa alt, korralik forell ja aegluubis võtab su putuka....

Kui samas situatsioonis on midagi teisiti , nt vesi pisut hägune või jõepõhi sammaldunud või veel midagi tuleb jälle hetkeks mõelda , mis putuk .... Vii , selle rohelise oranž -valgega võiks proovida samblase jõepõhja peal...nojaa voolu võiks vähemalt olla , kui kuulpea valid.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Maadlen soft hackle kuulpeadega, tahan suht väikse konksu peale siduda, nu #12-14. Kana olen ostnud mõned, fiiber nagu sobiva suurusega sule juures liiga tihe ja liiga peenike. Tahaks nagu rohkem sellist, nagu tenkara kärbsed soft hackle põldpüüst seotud, fiiber harvem ja tugevam tundub piltidel. Küsiks ennem tervete nahkade ostmist, et palju sealt põldpüü nahast(hungarian partridge) sellist sulge leiab, mis väiksele konksule sobib? Komistasin ka kuldnoka naha otsa, palju väikseid sulgi softi hackle jaoks kõlab reklaamist. Aidake õigele teele.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Terves nahas seda kraami ikka on . Aga ...terveid nahku ostavad kokku need , kes putukaid kaubaks seovad. Omatarbeks ....no ikka väga kõvasti pead tarbima.Hõredama häkli saamiseks lõika sulel üks pool ära ( nt lõheputukate sidumisel tehakse peaaegu kõik selle pooliku sulega). Kui mingeid kaelasulgesid (väiksed nahatükid , odavamad) osta , saab selle sule kätte küll. Teine versioon , kõvasti kallim , on osta neid spets pinnaka nahku.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Andri, aga kuidas selle valge värviga on vihmase ilma putukate puhul.... et kas on nii, et mingil aastaajal töötab valge tiib päiksepaistelise ilmaga ja siis teine aastaaeg hoopis vihmase ilmaga? Mul lõi silme ette Royal Coachman oma valge tiivaga, mis on ju üldjuhul vihmase ilmaga lipsu otsas. Et siis kuna talvel lumi maas, siis lumega valge tiib + kollakas keha = ilusa ilma putukas, aga suvel või sügisel valge tiib pigem vihma sobib?
lauri
Postitusi: 82
Liitunud: 20.04.2012, 11:10

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas lauri »

sepa, 12-14 pole veel midagi nii väike suurus, probleemsem on hoopis 16-18 soft hackle putukad. püünahast saad neid väikseid sulgi hulgi, nagu Andri ütles, siis piisab lausa kaubanduslikuks sidumiseks. kui sa tahad klassikute abi, siis vaata http://archive.org/details/brookrivertrouti00edmorich (muuseas, seal saidil ringi kolades saad kätte enamuse digitaliseeritud klassikast, lõheputukatest jahipidamiseni). videotest tasub vaatamist Oliver Edwardsi Waterhen Bloa sidumis- ja püügivideo; lisaks oli tal paaris Flyfishing and Flytying numbris pikad ja asjalikud artiklid nii sulgede valikust kui putukate sidumisest. minu FFFT arhiiv on Tartus ärapakitud, kui sa tunned huvi nende lehitsemise vastu, siis peaks olema võimalik see kast üles otsida (järgmise aasta lõpus tahan tagasi, enne seda kiriet pole). ma vaatan ka oma pildid üle, äkki on mul see ja mõni artikkel veel maha pildistatud, pead ei julge küll anda.

ning lõpetuseks, ühelt nüüdseks kadunud saidilt võetud 'põhjamaa ämblikute' retseptid.
Yorkshire Spider Flies4.pdf
(12.92 KiB) Allalaaditud 587 korda
Yorkshire Spider Flies3.pdf
(36.93 KiB) Allalaaditud 531 korda
Yorkshire Spider Flies2.pdf
(33.47 KiB) Allalaaditud 536 korda
Yorkshire Spider Flies.pdf
(25.45 KiB) Allalaaditud 542 korda
Vasta