PUTUKAD 2014

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Madis kirjutas:
AndriPro kirjutas:Õhtune mats ... puhas matemaatika , ei mingit depressiivmelanhooliat. Jõuad jõe äärde , hindad olukorda , seod putuka lipsu otsa . Kui kala võtab , seod kohe teise putuka otsa , et mida sellega teeb . Ei võta . Seod kolmanda , ei võta . Siis seod uuesti selle esimese ja kui kala teist korda ka laksu paneb on tekkinud alus , et seda putukat võtab.
Päris hullud triibikud ei toimi üldse , natuke vähem triibikud toimivad oludes , kus putukal peab olema kontrasti . Mida vesi soojemaks /või selgemaks , seda vähem kontrasti ja väiksem putuk . Ei mingeid teooriad , puhas matemaatika.
Kui kala ei võta , no puhas 0 , siis kiiresti teise jõe peale , kui seal ka puhas 0 , siis tähendab kala ei võtnud. Või kui trehvad kalale sõbraga koos ja mõlemitel 0 , siis võib ka uskuda , et kala ei võtnud. Heh , puhas matemaatika.... :lol: :lol: :lol:
Tjah. Lantimisel küllalt nähtud, et sama lanti korduvalt ühte samasse kohta visates kala lõpuks võtab landi ära. Kunagi ei tea, kas mõnda teist oleks kohe võtnud.
Ja kui peibutise ära vahetad ja kohese võtu saad, siis kunagi ei tea, kas eelmisega oleks ka võtnud kui oleks vaid korra veel proovinud. :D Seega mina olen väga pessimistlik värvide jms osas. Pigem on oluline õige hetk ja presentatsioon.
Mina jälle tunnen erilist sümpaatiat õigel hetkel presenteerivate kalastajate vastu ....kala jääb ju mulle :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Mina arvan, et igal ajahetkel tingimustest lähtudes on parimad värvid ja nende kombinatsioonid ja alati on päeva värv, vahet pole, kas lant või putukas. Juhuslikult võib ükskõik millise värviga midagi saada. Tõestatud värv on selline, et aastast aastasse samadel tingimustel toimib. Ma olen ka leppinud sellega, et väga tihti peale jubedaid ponnistusi ja ajuragistamisi tuleb leppida sellega, et mingeid järeldusi tulemustest lähtudes teha ei saa.
Seoks mõned putukad juurde kasari vesikonna veele, ilmselt hästi hele päev tulemas,ilmselt kas lauspäike, või pilvekribu vahelt ikka täishele päev, kahro küla mees teab vee värvi, särjejõe vahel käredamad lõigud, paar ideed anna. Teeks ühe täispäeva ja ühe õhtuse matsu ennem, kui nädalalõpus uuesti talveks keerab.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas Madis »

Mina üritan mitte üle paari-kolme korra aastas samasse kohta minna. Peaaegu iga kalal käik on uus lõik või uus veekogu. Eelmine aasta oli 50 erinevat veekogu ja korduvate käikude puhul erinev asukoht veekogul (püüan kõigi vahenditega, va võrgud ja surfcasting)
Võibolla kui käiks samal lõigul 100+ korda siis võiks öelda, et seal toimib sellise ilmaga selline värv.
Seda ma teha ega teada ei tahaks, minu jaoks oleks see koht terveks eluks rikutud ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

sellest ma saan aru, kui kalamees teadmatusest kobab pimeduses, sellest ma aru ei saa, kui põhimõte ongi pimeduses kobamine :lol:
Kui sind madis ei huvita üldse loogiline olukorra värv, mis põhimõttel sa siis üldse värve valid ?
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas tuutu »

See värviteema on muhe teema. Selle üle saab kohe tülligi minna, kui on piisavalt hasartsed tüübid... :evil: Mina midagi ei tea. Olen varemgi öeld, et mida rohkem ma kalal käin ja mõtlen, seda lollimana ma end tunnen. Aga ma panen teile lugemiseks ja mõlgutuseks ühe väikse lõigu siia. See jutt on pärit somm Pertti Kanerva teadmistepagasist, tema olla omakorda toetunud mingitsorti uurimustele.....et on vist teada, et lõhel värvide eraldusvõime kahaneb jões. Kevadel jõkke tõusnud kala tavaliselt ju ei söö. Seetõttu kaotab lõhe suvekuude jooksul palju vitamiine, kaovad ka need, mis värvide eraldumisele mõju avaldavad. Seega, sügisel tugevad kontrastid?
Selges ja jahedas vees eralduvad värvid sellises järjekorras: sinine, roheline, kollane ja punane. Sügavas ja selges vees on sinine kõige paremini eraldatav ja punane kõige kehvemini nähtav.
Pruunis vees pöördub värvipalett vastupidiseks. Punane on näha kõige paremini ja sinine kõige viletsamalt. Seega, selges vees toimivad paremini sini-rohelised kombinatsioonid ja pruuniks värvunud vees puna-kollased peibutised?
Eks putukates on muidki mõjuavaldavaid tegureid, nagu suurus, siluett, mängitamine, jne. Eelkõige on aga putuka koht vees. Teiseks teguriks on kala viibimine sealsamas lähedal...ükskõik, mis värvi putukas ka poleks...
A muide, merika kohta ei pidavat kehtima, see raip sööb jões küll. Lisaks pidid lõhe ja merikas teinekord üleaisa lööma. Ja sellise hübriidi puhul pole üldse selge, kuidas käitub...ja vahet pidi saama teha aint asjatundja. Vot siis....
Aga mu isiklik lemmik on tume putik, et mitte öelda – must. Kui see kala seal on, küll ma siis ta võtma ka saan...
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas tuutu »

Aga see sepaonu väide päeva värvi kohta...tundub õige.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas Madis »

sepaonu kirjutas:sellest ma saan aru, kui kalamees teadmatusest kobab pimeduses, sellest ma aru ei saa, kui põhimõte ongi pimeduses kobamine :lol:
Kui sind madis ei huvita üldse loogiline olukorra värv, mis põhimõttel sa siis üldse värve valid ?
Ma seda päris pimeduses kobamiseks ei nimetaks, pigem huvi säilitamine teatud koha vastu. Mis huvi mul peaks olema minna kohta kust ma tean, et seal tuleb täpselt seda teha. Selle asja nimeks on tööl käimine :D
Värve väga ei vali, tooni ja kontrasti valin, üritan teha nii, et peibutis vees silma paistaks. Värvid muutuvad vees sõltuvalt päikese nurgast, sügavusest jms. Kahtlen, et roheline vs kollane kala jaoks eristatav on.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas Madis »

tuutu jutt on õige jutt minu jaoks. Sama juttu räägivad paljud tuntud tegijad. Netis omajagu videosid ka katsetustest fotosilmaga, kuidas vees osad värvid ära kaovad ja teised esile tulevad. Sinine on kindel tegija. Ülejäänud muutuvad mustaks enamustes tingumustes. Vee all on valguse tase ikka hoopis teine. Silueti efekt on ju endale ka näha kui vastu tugevat valgust midagi vaadata, näed ainult musta siluetti, värvid pole eristatavad.
Minu loogika ütleb, kala näeb ka enamasti ainult siluetti, eriti pinnas olevate asjade puhul
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Mis on see õige ?

Peale 15-aastast landitegemist hakkasin siduma putukaid . Minu putukakogus on põhjala kõvemate meeste putukad koos selgitustega , et miks just nii ja miks just need värvid , jne , jne. Kõik selle olen ma ära testinud siin eesti jõgedel. Minu enda putukaid on 3-4 tk , mis aastaid on toiminud nii siin kui seal . Seotud ja testituid putukaid on tuhandeid. Võin öelda , et asjast on tekkinud mingi nägemus...... See nägemus lahtikirjutatuna mahuks ära umbes paarisajale järgnevale leheküljele. Võiks ju sõna sekka öelda ? Aga arvan , et vara veel. Natukene läheb veel aega ...... :roll: nii aastakene -teine.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Minu jaoks on eneseteostus ja tõestus leida olukorrale sobivaim peibutis nii kiiresti, kui võimalik ja kontrollida, et see polnud juhus. Paanikahoos vaid hakkan lollitama ja katsetama millegaiganes, kui mõistus juba munadega triiki. Mitte kunagi ma ei alusta mingi suvalisega vaid ikka sellega, mida arvan olevat parima võimalikuna. Ma kummiga palju püüdnud, standartne vormist tulev identne silikoniplönn ja värv on tähtis, ma seda endale ja teistele miljon korda ära tõestanud, sellest teadmisest lähtudes mind värviteooriad, et kuhu nad kaovad ja kuidas arvatakse, et kala neid näeb jms absull ei huvita.
Mul pole mitte midagi selle vastu, kui keegi arvab, et värvil vahet pole, mu poolest võib keegi ainult sinisega ja keegi ainult tuumapõrsaroosaga püüda, peaasi, et ise õnnelik oleks.
Selle väitega, et oluline on igaühele oma teooria ja usk sellesse on vist kõik nõus ? :lol:
Hommikune putuk
pun.jpg
saab ülehomme ujumisaega.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta