Kahlamisvarustus

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Madis »

sepaonu kirjutas:kõlab täpselt samamoodi, nagu kommentaarid pükste lingi all, kus kõige positiivsem on - so far so good , they fit really well , but haven't had them wet yet ja kõige vinguvam - The biggest complaint I have is the upper straps have too much slack and not enough velcro section to tighten them up. If I were to wear a heavy flannel shirt and a coat I may be able to fill in the loose area but for summertime use that is not practical.
Kas see, et *materjal on hoopis teine, oluliselt paksem kui tüüpilised hingavad* on positiivne märkus ?

Seal kommenteerijad ilmselt ei mõelnud välja trikki mis vaja teha on. Need velco strapsid saab poole lühemaks teha, viies krõpsuga ots kaks korda selja pealt läbi. Muutuvad täpselt poole lühemaks.
No vastupidavuse kohapealt peaks nagu hea olema jah. Eks see selgub reaalselt sügisel. Üldiselt 3 kuuga tuleb õhemaid juba lappida, äkki neid ei pea.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas T.H »

Rapala kahlukad on piisavalt odavad ja üliõhukesed, ometigi pidasid nad mul kaks aastat ilma lappimata vastu, nii et kolme kuud eluiga õhukestele kahlukatele ennustada on ilmselgelt ülekohtune. Kui mõne orgi otsa joosta, siis rikud mistahes püksid ära.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas andur »

Nikwaxi tooted (Nt TX direct), mida impregneerimiseks kasutatakse on ka Eestis saada. Lugesin väljamaa foorumitest, et kui kahlakaid kenasti õrnalt pesta ja vahepeal spreiga Nikwaxi lasta, siis saab hää ja hingav ja veekindel. Matkaspordist http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ni ... bivahendid vist leiab neid tooteid, äkki mujaltki. Kirjutati nii, et kui kangas märguma hakkab (mitte väiksed veekuulikesed kanga pinnal), siis hingavus kõvasti väheneb ja lekkimise tõenäosus suureneb ja võiks spreitada. Kogemus puudub, aga proovin enda omade spreimise ära millalgi, kõvasti okste otsas ronitud juba.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:Rapala kahlukad on piisavalt odavad ja üliõhukesed, ometigi pidasid nad mul kaks aastat ilma lappimata vastu, nii et kolme kuud eluiga õhukestele kahlukatele ennustada on ilmselgelt ülekohtune. Kui mõne orgi otsa joosta, siis rikud mistahes püksid ära.
See oleneb püügist. Mul põhiline püük toimub võsas, 2-3 km matkad läbi võsade, metsade jms, eriti karm on tuulemurd millest tihti üle tuleb ronida. Ei käi eriti seal, kus teerada ees on :)
Eelmine aasta oli kordi, kus võsa oli nii tihe, et ei näinud kuhu liikuda, pidi gpsi kasutama et läbi 2ha tihniku minna. Mitu üritust toimus öösel ja mitte sittagi ei näe kuhu astud. Nii võib paari tunniga kahlakatest ilma jääda :D
Rapala püksid, dami püksid, visioni püksid, kõik vajavad võsas matkates pärast 3 kuud natuke lappimist, kindel värk. Selleks eraldi parandamiseks vahendid isegi ära ostetud :)

Shoe Goo, jube hea asi kahlakate, jalatsite jms parandamiseks, müüb SurfHouse nii Tallinnas kui Tartus.

Andur, väga hea info, mõtlesin seda asja just otsima hakata. Orvis soovitab seda oma kahlakatel kasutada:
http://www.orvis.com/intro.aspx?subject=744
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas AndriPro »

Madis kirjutas:
T.H kirjutas:Rapala kahlukad on piisavalt odavad ja üliõhukesed, ometigi pidasid nad mul kaks aastat ilma lappimata vastu, nii et kolme kuud eluiga õhukestele kahlukatele ennustada on ilmselgelt ülekohtune. Kui mõne orgi otsa joosta, siis rikud mistahes püksid ära.
See oleneb püügist. Mul põhiline püük toimub võsas, 2-3 km matkad läbi võsade, metsade jms, eriti karm on tuulemurd millest tihti üle tuleb ronida. Ei käi eriti seal, kus teerada ees on :)
Eelmine aasta oli kordi, kus võsa oli nii tihe, et ei näinud kuhu liikuda, pidi gpsi kasutama et läbi 2ha tihniku minna. Mitu üritust toimus öösel ja mitte sittagi ei näe kuhu astud. Nii võib paari tunniga kahlakatest ilma jääda :D
Rapala püksid, dami püksid, visioni püksid, kõik vajavad võsas matkates pärast 3 kuud natuke lappimist, kindel värk. Selleks eraldi parandamiseks vahendid isegi ära ostetud :)

Shoe Goo, jube hea asi kahlakate, jalatsite jms parandamiseks, müüb SurfHouse nii Tallinnas kui Tartus.

Andur, väga hea info, mõtlesin seda asja just otsima hakata. Orvis soovitab seda oma kahlakatel kasutada:
http://www.orvis.com/intro.aspx?subject=744
Kindel värk on see , et Visioni Extremed on mul mingi X aastat vanad ja terved , ei ühtegi lappi . Kindel on see , et Magaziinist ostetud vene kahlukad Lexpa peavad kaks aastat kõva kasutust . Tõsiselt kõva kasutust 0 hoolduse ja 0 lappimisega.
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas ZiiN »

Ma olen ka tähele pannud et "noorematel" miskipärast kuluvad need kahlakad kiiremini läbi. "Vanad kalad" ilmselt nii palju pöösasse ei poe ja ekstreemsusi ei tee, eks elutarkus õpetab :)
Minu kahlakate kurb kronoloogia:
noname neopreenid: ~3 aastat mõned kopra kaika augud põlvedes ja rebenenud hargivahe.
Oceani kahlakad: ~5 aastat peamiselt jahti ja merepüüki. lõpuks lihtsal oli aquasuret rohkem kui hingavat pinda.'
Norfini kummikutega kahlakad: 3 kuud enam-vähem kuiva olemist, edasi kulusid õmblused lihtalt läbi.
Vision Rapidorid - natuke üle aasta seljataga, neopreensokidelt teibid lahti, tõmbasin kõik maha ja käisin aquasurega üle. Kuskilt jalapealt veel natuke lekib aga täpselt pole viitsinud veel tuvastada kust täpsemalt. Ehk kestavad hooaja lõpuni
Kõik vanad kahlakad on muidugi alles, sest on ju tore vahest sõpru "aidata" ja lekkivate kahlakatega merre saata :)
escucha
Postitusi: 2
Liitunud: 25.03.2014, 18:38

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas escucha »

Madis, äkki oled nõus ka sellest tellimise trikist rääkima. Kirjuta privasse.
Tekkis plaan tellida. Siiamaani hingavatega kogemus puudub. Vaja oleks neid merest merikapüügiks. Siiamaani olen neopreenidega hakkama saanud. Pidasid koos liimimisega u 3 hooaega, nüüdseks lappimisest kopp ees.
Ei tea kas need allenid suudaksid meres sama kaua vastu pidada?
Tänud!
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Madis »

escucha kirjutas:Madis, äkki oled nõus ka sellest tellimise trikist rääkima. Kirjuta privasse.
Tekkis plaan tellida. Siiamaani hingavatega kogemus puudub. Vaja oleks neid merest merikapüügiks. Siiamaani olen neopreenidega hakkama saanud. Pidasid koos liimimisega u 3 hooaega, nüüdseks lappimisest kopp ees.
Ei tea kas need allenid suudaksid meres sama kaua vastu pidada?
Tänud!
Ziin, noorusega pole siin midagi pistmist, minu põhiline kalastusseltsiline on mingi 45+, müttab mööda tuulemurdu nii, et raske sammu hoida. Lihtsalt osad mehed vajavad ekstreemi ja pidevalt uut mittekäidud kohta. (tuletan meelde, et lennukas pole maailmas ainuke püügiriist)

Ei oska öelda kaua Allenid vastu peavad, pole ju need mul veel vett ega võsa näinud. Aga näpuvahel tunduvad väga kvaliteetsed.

Kirjutan siiasamma, äkki tahab veel keegi tellida.
Hetkel tuleb teha nii: Regritreerida omale konto sierratradingpost.com-is. Mõistlik oleks panna kasutajanimeks oma meiliaadress. Asukohamaaks panna FINLAND, aga eesti indeks, tänavanimi ja maja nr.
Siis tuleb välja printida rahvusvahelise tellimuse Faksi blankett: http://www.sierratradingpost.com/lp2/in ... al-orders/ - seal väike allajoonitud tekst " International Order Form" avaneb PDF.
See vorm tuleb käsitsi ära täita, seekord siis kirjutada aadressiks õige eesti aadress, PDF-ina sisse scannida ja meilile saata - [email protected]
Faksidaida ei soovita, faksisin 3 korda, kohtale ei jõunud aga kusagile mu krediitkaardi andmed läksid :)
Asi toimib neil 24h, 10 minutit peale faksi saatmist ilmub veebilehele tellimus kus siis juba saatmise ja arve esitamise aadress on eesti vms aadress mille blanketile kirjutasid.
Edasi tuleb päeva oodata kuni krediitkaardilt raha kätte saadakse ja pakk teele pannakse.
Krediitkaardi tagumist turvanumbrit ei pea faksi blanketile kirjutama, nad on enamuste krediitkaardifirmade lepinguline partner.

Kirjutasin sellele portaalilie, et eestissse saatmine veebi kaudu ka võimalikuks tehtaks. Lubati tegeleda sellega, ilmselt saab varsti ka otse veebist tellida.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

See printimine ja scännimine tundub iseenda ja kogu maailma ülekavaldamisena. Ma tellisin paar päeva tagasi ühest uk poest kola, kus maana polnud eestit nii, et valisin maaks soome, panin märkuste lahtrisse, et vaheta maa eestiks, ülejäänud aadress õige, see jutt hiire külge ja igaks juhuks meiliga ka veel, kuna mõni poodnik võib märkuste lahtri maha magada. Ennem ka korra sama valemit kasutanud.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Madis »

Kes Sind ära kiita jõuab sepp :D
Paljude jaoks on netist tellimine täielik müstika, isegi google otsingumootor ei ole tuttav asi. Neti.ee ja sealt hiirega klõpsitakse edasi :roll:

Kahlakate test tehtud. Vett peavad ja jalas mugavad. Ainuke niiskus mis tekkis oli talla all, aga ilmselt natuke liiga kitsad saapad jalas. Suht kiiresti hakkas varvastel külm.
Võib see jalgade külmetamine ja higist niiske tallaalune sellest kitsast saapast tulla? Peaks olema spets sokid kahlamiseks?
Vasta