EKS

Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: EKS

Postitus Postitas Madis »

sepaonu kirjutas:Jah, ma sinu sõnavara kasutades ainult sõiman ja targutan.
Kust kohast sa nüüd selle targutamise jutu omale meelde jätsid.
Ega sa ometi seda ei mõelnud oma mälule lootes - Ma pole kedagi omaarust sõimanud, mu meelest igaühe oma asi millest ja kuidas ta midagi teeb, muretsema peaks hoopis selle üle, kui keegi midagi ütlematta jätab.
Võimalik :D Ega seda targutamise-sõimamise juttu ei ole ka väga tõsiselt vaja võtta, niisama targutan :)

Jürgenstein kirjutab kalale.ee-s et EKS-i ideedki polnud kui tema ajakirja artiklit paar kuud enne avaldamist kirjutas.
Meil oli sellel ajal juba EKL-i põhikiri koos, plaan paigas, hakkasime rahvast kokku kutsuma.
Kohe pärast seda toimusid kiirelt EKS-i esimesed koosolekud, meie tegemistesse ilmusid ootamatud takistused ja tehti asi kiirkorras ära. Huvitav millest kardeti siis ilma jääda, et oli vaja selliselt toimetada?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: EKS

Postitus Postitas AndriPro »

Kuule Madis , ära nüüd eilesündinuks hakka . Teie ajasite omi asju , jäite võib-olla korraks ennast imetlema ja sepp tegi oma sõpradega teile "lilled" . Tahad tagantjärele nutta , nuta kusagil omaette , aga mitte siin avalikus foorumis . Ja kõva sõna oleks kui sa sellest midagi õpiks.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: EKS

Postitus Postitas Madis »

Ei nuta, imestama pani lihtsalt. Ja õpitud on sellest väga palju ;) Aga eks sul ole ka õigus, tuleb harjuda.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: EKS

Postitus Postitas AndriPro »

Mis sellesse kiirkorras tegemisse puutub , siis sellega mehed näitasid ju selgelt ära mis meestega tegemist (kalastajate arvamus neid lihtsalt ei huvita). Ja arvan , et näidati ära ka kuidas tulevikus asjad käima hakkavad (meie otsustasime , teie võite nüüd poolt hääletada).
Aga muidu tundub , et päris kõva "firma" sai . Info saamise poole pealt on riigikogu ja keskkonnaministeerium käpa all . Rahavoogudest on käpa all eelkõige kalakola kaubandus , tsirkuse tegemine , KIK-i positiivsed rahavood . Veekogudest saadavad positiivsed rahavood on esialgu serveeritud "eraisiku nägemusena ", aga selle nägemuse ümbervormistamine seltsi nägemuseks ei peaks mingi probleem olema.
Nii et kalastajad , viiekas ja teid teenindatakse ( väikese lisatasu eest muidugi) .
Huvitav kuidas kalastajad kokku saadakse ..... :roll: liikmeksastujate vahel tuleb nähtavasti mingi Daciate loosimine :lol: :lol: :lol: ,mille KIK kinni maksab 8-)

Igal juhul jõudu.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: EKS

Postitus Postitas sepaonu »

Madis kirjutas: Meil oli sellel ajal juba EKL-i põhikiri koos, plaan paigas, hakkasime rahvast kokku kutsuma.
Kohe pärast seda toimusid kiirelt EKS-i esimesed koosolekud, meie tegemistesse ilmusid ootamatud takistused ja tehti asi kiirkorras ära. Huvitav millest kardeti siis ilma jääda, et oli vaja selliselt toimetada?
AndriPro kirjutas:Mis sellesse kiirkorras tegemisse puutub , siis sellega mehed näitasid ju selgelt ära mis meestega tegemist (kalastajate arvamus neid lihtsalt ei huvita). Ja arvan , et näidati ära ka kuidas tulevikus asjad käima hakkavad (meie otsustasime , teie võite nüüd poolt hääletada).
Aga muidu tundub , et päris kõva "firma" sai . Info saamise poole pealt on riigikogu ja keskkonnaministeerium käpa all . Rahavoogudest on käpa all eelkõige kalakola kaubandus , tsirkuse tegemine , KIK-i positiivsed rahavood . Veekogudest saadavad positiivsed rahavood on esialgu serveeritud "eraisiku nägemusena ", aga selle nägemuse ümbervormistamine seltsi nägemuseks ei peaks mingi probleem olema.
Nii et kalastajad , viiekas ja teid teenindatakse ( väikese lisatasu eest muidugi) .
Huvitav kuidas kalastajad kokku saadakse ..... :roll: liikmeksastujate vahel tuleb nähtavasti mingi Daciate loosimine :lol: :lol: :lol: ,mille KIK kinni maksab 8-)

Igal juhul jõudu.
Mina pole EKL põhikirja näinud, millistel alustel see põhineb, mis on eesmärgid jms,(seega ma ei oska ka kommenteerida versus eks) mainiks lihtsalt juurde, et mitte kumbki nendest ei hakanud mingist referendumist või suurest asutamismiitingust tardo või tallinna suurtel avaratel väljakutel, kus kõik läbisegi saaksid karjuda, et mida peaks tegema või tegematta jätma ja igaüks võiks ettepaneku teha, kes ja kuidas peaksid seda juhtima, milline peaks olema põhikiri. Madise kommentaarist selgub, et samamoodi olid plaanid ja põhikiri tehtud, hakkasime juba rahvast kutsuma :lol: Naiivne oleks loota, et ükskõik millise kalaorganisatsiooni ümber ei tiirutaks kalakolaäriga seotuid inimesi, nad on aktiivsed tegelased. Aktiivsed tegelased teevadki midagi. KIK-i rahadega tehakse igasuguseid asju, jagatakse infot, korraldatakse, õpetatakse, nomidavaid, ka nende toimumiste juures alati leidub rahalugejaid, info ju avalik, eraldati niipalju, kas see ongi see, et mis te selle raha eest tegite, samuti kalakolakaupmehed hüppavad iga toimumise ümber ja lehvitavad oma plagudega. Olümpiamänge korraldavad coca-cola jms monstrumid, kalaspordivõistlusi korraldavad kalakolakaupmehed, katavad niiöelda (auhinna)laua.
Mul isiklikult jumala poogen, kes lõpuks ohjad oma kätte saab, kes kooleb liikmetevaesuses, ebapopulaarsuses. Mingi esindatus võiks kalameestel siiski olla, et väga lolle seadusi vastu ei võetaks, väga lolle liigutusi ei tehtaks, läbi mingi organisatsiooni oleks dialoog toompeatobukestega. Minu ajumaht, ajalimiit ja elukogemus ei luba midagi ennustada, mina käin kalal ja vaatan kuidas asjad arenevad.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: EKS

Postitus Postitas AndriPro »

Mis seadusloomesse puutub , siis kord on ikka olemas . Kõigepealt võetakse vastu seadused , mis on kasulikud suurärimeestele ja sealtkaudu laekuvate maksudena riigile . Kalastuses oleks kasulik ainult kutseline kalur , kes püüab , maksab maksud , tekitab töötlevale tööstusele töökohad ja lõpuks saab tarbija maksta ja oma kasu riigile anda . Harrastuskalamehed on ainult tüliks jalus. Mõni loodust kaitsev seadus juhtub ka tulema , seda peale avalikkuse survet , tsirkust , kohtuprotsesse jne,jne.... No ja kui midagi kaitsta tahetakse , siis looduse sealhulgas ka kalakaitsmise ainuke variant nende ajudele on keelamine ja veelkord keelamine.
Mingi esindatus , see ongi probleem . Kuidas saada harrastuskalastajatelt kätte piisavalt , et neid oleks mõtet esindada kuidas saada kätte piisavalt , et neile tsirkust teha ja lõpuks võiks nende käest kätte saada niipalju , et tekiks juba riigi huvi ja et loodus saaks "silutud".
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: EKS

Postitus Postitas AndriPro »

Sepp , ma ei saa aru ..... sina kui asutaja , kas sa ei pea (olema lausa kohustatud) reklaami tegema , et astuge kõik üksi või kambakesi EKS-i . Või loodad , et ma ise oma lolli peaga sinna astun? Kui astun , siis esimene avaldus on kaebus , et sepp ei tee reklaami . Või loodad , et keegi hakkab sinu eest reklaami tegema ? Ma ei saa aru... :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: EKS

Postitus Postitas sepaonu »

Mina ei saa ega taha kedagi innustada kuhugi sisse või välja astuda lihtsalt sellepärast, et olla sees või väljas. Eksi üle ei saa ka mitte midagi praegu otsustada, astuastu andri, jube hea, äraära, jube sitt, mille põhjal seda otsustada, loodud organisatsioon, kes pole veel mitte midagi teinud.
Ma ei näe mingit põhjust, miks ma peaksin seda eksi ringkirja oma sõnadega ümber jutustama või tegema iseseisvalt mingi kokkuvõtte.
Kavas ongi korraldada nõukoja esimene kogunemine, mis leiab aset
teisipäeval, 15. aprillil, algusega kell 15:00 Maa-ameti saalis, Mustamäe
tee 51, Tallinnas ning kestab orienteeruvalt kuni kella 18:00-ni. Loodan,
et kõik asutajad saavad tulla. Päevakava saadame välja lähiajal, aga
etteruttavalt võib öelda, et teemaks tuleb nõukoja kui seltsi muu organi
moodustamine, uute liikmete kaasamine ja töögrupi kokku panemine
harrastuskalastuse strateegia väljatöötamiseks (mille loogiline osa on ka
harrastuskalanduse arengukava).

Küllap olete tähele pannud avalikkuse erinevaid reaktsioone EKS-i
loomisele. On nii pooldajaid kui vastuseisjad ja äraootaval positsioonil
olijaid. Nagu oleme rääkinud saab EKS-i õnnestumises olema suur osa
selles, kui olulisel määral suudame endaga kaasata kalastajaid kogu
Eestist. Et seda protsessi alustada ja anda võimalus eemalt virisemise
asemel ise käed külge lüüa, oleme kavandanud nõukoja esimese koosoleku nö
avatuna. See tähendab, et kutsume sinna kõigi Eesti kalastusklubide
esindajaid jt nö arvamusliidreid, kellelt esialgu ei eelda nõukoja töös
osalemiseks EKS-i liikmeks astumist. Seega rääkige palun kõik ka oma
tutvusringkondades asjalike inimestega ja kutsuge neid sellesse avatud
nõukotta. Mingis mõttes saabki see olema esimene EKS-i põhjalikuma ja
vahetu tutvustamise koht.

Hea oleks kui kõik, kes plaanivad tulla, registreeruksid eelnevalt
meiliaadressil [email protected] Asi selles, et Maa-ameti ruum mahutab kuni 90
inimest ja kui meid ähvardab koguneda rohkem, peame võib-olla viimasel
hetkel midagi ringi mängima ruumi osas.


Lootes teid kõiki varsti taas näha, lugupidamisega

Jaanus Tamkivi
Juhatuse esimees


Ehk minu soovitus oleks, et kui huvi tunned, siis huvitu ja tule kohale, esinda näiteks kõigi lennukameestejanaiste ühist muret, et tahaks teada, mis toimub ja mõtle kaasa.Sisse või väljaastumist see osalemine ei eelda ehk saad peale käiku öelda omi arvamusi neutraalse, eksi mittekuuluva inimesena, kes oli kohapeal, mitte ei kuulnud kogu lugu kuskilt NSR uudisteagentuurilt.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: EKS

Postitus Postitas AndriPro »

Ok. Pane siia ka veel sisse ja väljastumise kord , kuhu viiekas maksta ... otse sepale või mõnele arvele. Siis hakkab juba enam-vähem tulema..... Minul siin kaugel Liivimaal on elu suuresti netipõhine , paljas mõte , et ma pean kuhugi linna minema , millegi pärast, on juba vastumeelt . See peab ikka midagi jube head olema , et ma Tallinnasse viitsin ennast vedada . ( nt. Savoy ball estonias)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: EKS

Postitus Postitas sepaonu »

Sul ikka see viiekas rahu ei anna.
AndriPro kirjutas:Nii et kalastajad , viiekas ja teid teenindatakse ( väikese lisatasu eest muidugi) ./Ok. Pane siia ka veel sisse ja väljastumise kord , kuhu viiekas maksta ... otse sepale või mõnele arvele.
Mina või sina või keegi kolmas võib mingi lennukajämmiga seotud kulud vaikimisi ise ära klaarida kas laiskusest, et ah ei viitsi mingeid kahekaid või viiekaid korjata või hirmust, et aiai, kui nüüd keegi kuuleb seda kolmeka juttu, äkki tulematta jätab. Eksilaadsete mtü-ga natuke teine asi, esiteks ongi mingid otsesed kulud, koosolekute ruumide rent, kus mõni maakas, kes kolm tundi sõitnud võtaks lonks kohvigi ja näriks silguleiva, raamatupidurdus jms, teiseks ei saa ju küsimusele a kust te raha saate vastata ahkletead me siin leidsime ühe ümbriku ja vahest on keegi ise maksnud, mille peale saab ju NSR uudisteagentuuri süüdistuse materjaalsest huvitatusest ja megamastaapsetest mahinatsioonidest KIK-i rahadega.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta