Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas andur »

Tuu Cortland peaks olema klaasfiiber ritv. Entusiastid koguvad siukseid, parandavad, hooldavad ja muudkui püüavad. Järelturu väärtus rahaliselt kõrge ei ole, niiet müüa ei tasu. Püüda võiks ju täitsa tore olla. Kas heita oled proovinud?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Seda cortlandi ritva müüdi komplektina koos rulliga . Soovitatav nöör #8 . Aastad peaks ka selguma , mingi jutt oli 1969.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas andur »

Kihvt restaureerimisprojekt oleks kõik puhtaks lõigata ja täpselt samasugusena tutikana taastada!
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

"Restauraatori" käes see ritv paistab , et on käinud juba . Liited , vähemalt pildil ei ole need , rõngaste arv (8,5 jalane ,7 rõngast :shock: ) on kuidagi vääääga imelik. Originaalis peaks olema sellel alumiiniumliited .Neid alu liiteid ei saa maha ei leotades ega keetes ega vandudes . Järelikult võib olla nii , et ritval on keskelt jupp "kadunud".Kui niisugune vanake oleks Fisheri plankudel tuleks see igal juhul taastada. Aga Fisheri plankudele ei viita miski . (Fisheri plangud on siledad) . Siis võiks pakkuda , et plangud on nt. Heddonilt . Kui taastamisprojekt ette võtta , siis ruttu teist samasugust otsima , 2-st teha 1 on kõige kindlam moodus saada endale asjalik asi .
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ZiiN »

Liited tunduvad küll alumiiniumist olema:
cort1.jpg

Parandatud on seda ritva küll aga kas ritv on Meistri või "meistri" käes taastatud on üks küsimustest millepärast ma pole veel julgenud seda nööriga katsetada :roll:
cort2.jpg
cort2.jpg (13.87 KiB) Vaadatud 10130 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Võin muidugi eksida , aga mulle tundub , et seal liidetel on üks detail puudu , mis on nagu vabrikuritvadele omane . Niisugused vanad klaasfiibrid saab pooleks ainult kui ise "õnnestunult" peale kukud , auto ukse vahel ... kalaga on neid võimatu pooleks saada , ritv on viimane mis järgi annab.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Täna oli kirjutamise päev :) , viimane paranduste /kaltsulaki päev . Valmis said siis
Manused
Eelmisel  aastal  tehtud  ridvale  sai  lisaks  veel  üks  tipp  ja  veel  lisaks  sama  ideed  kandev  vähe  tugevam  klaasfiiber
Eelmisel aastal tehtud ridvale sai lisaks veel üks tipp ja veel lisaks sama ideed kandev vähe tugevam klaasfiiber
Kui  alguses  oli  plaan  et  tuleb  üks  ehtne  ja hea , siis  tegelikult  tulid  mõlemad ,  nii  ehtne  kui ka  hea...
Kui alguses oli plaan et tuleb üks ehtne ja hea , siis tegelikult tulid mõlemad , nii ehtne kui ka hea...
Kolm  bambust  said  ka  kirjad  peale  ja  valmis . Kevad  hakkab  kohale  jõudma  ja  jäänud  on  veel  kolm  bambust  millel vaja  käepidemeid  ja  rõngaid  sättida , lakiga  katta  ja  ongi  selleks  talveks  kõik . Minu  pärast  võib  hakata  tegelema  kalalkäimisega.
Kolm bambust said ka kirjad peale ja valmis . Kevad hakkab kohale jõudma ja jäänud on veel kolm bambust millel vaja käepidemeid ja rõngaid sättida , lakiga katta ja ongi selleks talveks kõik . Minu pärast võib hakata tegelema kalalkäimisega.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ma üritaks rääkida mõne sõna ritvade kaalust .
Kogu selle ridvategemise aluseks on tegelikult nöör. Missuguse profiiliga nöörile hakkad ritva tegema , sellele nöörile vastava profiili pead sa ka ridvale valima . See annab nagu aluse , mis paindega ritv peab olema.
Nööri klass ( aga see tähendab raskust ) hakkab määrama kui raske peab ritv olema . Ridvas toimivad jõud on suurelt kolme sorti . Ristipidi murdvad jõud , pikkupidi kokkusuruvad ja venitavad jõud ja siis see kõige suurem võlujõud , mille kohta öeldakse inerts. Inertsjõud on otseselt seotud ridva kaaluga . Mul on juba õige mitu näidet tuua , kus tehtud ridvale nöör ei sobi , liiga kerge .... võiks ju valida klass raskema nööri ... aga ... suurendan hoopis ridva kaalu ja kõik on korras , ridva ja nööri koostöö on paigas.Eriti hästi tunneb ja märkab seda kaaluvärki suurematel ritvadel , ütleme # 7 ja suurematel.
Kui selle inertsjõu ridvale tegemise käigus kätte saad hakkab juhtuma imelike , vahepeal üllatavaid asju . Nt . 6-jalane ritv töötab 14-15m heitepeaga nööriga vabalt , ei pea heitmisel punnitama , ega rapsima . Või sama pika heitepeaga teed rullheite . Liigutad veidi ridva otsa , lased selle rulli minema .... ja rullib , kõik selle pika heitepea . Vahepeal on niisugune tunne , et asja juures tuleb nagu loogikast puudu veidi .
Kokkuvõteks . See ongi ridvategemise juures kõige tähtsam . Panna koos "mängima " nööri kaal , ridva kaal , rulli kaal . Ükski ei saa olla suur ega väike , vaid kõik peavad olema vastavale klassile parajad.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Õhtul ikka tunnike töökojas . Viimased 6 bambust letis . Nokitsemine käib ... natuke siit ja natuke sealt .Hea julge tunne on selle poole pealt , et kevadeks on need kõik valmis . Siis hakkan jälle inimeseks ja inimese moodi kalal käima :D
Manused
Foto0734.jpg
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Andri, kas varsti on nii, et saad kõik kalalkäigu korrad aastas teha selliselt, et iga kalalkäigu peale eraldi ritv seina pealt...? :) Ehk nagu igal endal lugupidaval daamil ei sobi presidendi vastuvõtule minna varasemalt kasutatud kleidiga, ikka iga korraks moodne disainerkleit... igaks kalalkäiguks iseloomuga disainerritv... :)
Vasta