PUTUKAD 2016

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Ja üks kollase kurguga RC. Tegija oli mul seotud #10 klinkhameri konksu peale millegipärast , kala sain imelike kohtade pealt ja ilusaid . Seekord mõtlesin , et wet fly konksule.Aaa äkki toimib sama hästi :)
Manused
Foto0016.jpg
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

Roosa on minu jaoks paras trikivärv, vahest toimib ülihästi aga niisama pole mõtet roosahullusega kaasa minna, võib suure pettumuse valmistada. Eelmine aasta püüdsin terve veebruari ja pool märtsi roosadega http://www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f ... t=50#p5366, pidin vahepeal juurde tegema, olid viletsalt tehtud, ei pidanud hammastele vastu, no paar tükki riputasin teistele näidiseks toomingatesse kah. Eelmine kevad oli ilma poolest üldse imelik või roosalik, mis sellel aastal saab… ehk õnnestub üle mitme aasta vähemalt siin põhjas ka suurvett näha. Hallile putukale olen sidunud roosa kaelasulise, seegi on sobivaks tunnistatud.
Sepaonu, Su lingitud tumedaid roosatage suurustes 8-12 olen seni kasutanud põhjavetes, teisi värve ka siin, roosat peab olema parajalt vähe, on tunnistatud kõlbulikeks ja mõni on alati karbis.
Üks teema on täissulelised ehk liidetud sulgedega lõheklassikud (mis oleks eesti keeles õige nimetus „married wing“ kohta?) ja teine teema pisikesed sulelised, need pisikesed kuuluvad minu lemmikute hulka - need on lihtsalt nii nunnud :), no vaata või viimast kolme pilti ja püüavad ka nunnusid kalu.
Kui keegi on suuremate, sulgedega lõheklassikalistega Eestis edukalt toimetanud võiks jagada oma teadmisi, kogemusi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

Aaa või et roosa ... ja mitte palju ... no nii täpike saba all. No miks mitte sepa koer roosa sabaalusega .... Lõheputukana tappis forelli ja harjust siin ja rootsis ja lätis ...miks mitte sihuke pisut klassikalisema väljanägemisega wet fly.
Manused
Foto0003.jpg
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas ZiiN »

Birgit tee siis roosasid rohkem, ma neid ise siduda ei oska, lihtsam oli neid puuotsast korjata :lol:

[attachment=1]p2.jpg[/attachment]
[attachment=0]p1.jpg[/attachment]
Manused
p1.jpg
p2.jpg
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Birgit,ei usu,et keegi oleks eestis suurte suleliste lõheputukatega püüdnud,tulemusi saanud või üldse tegelenud. :roll: :roll: :?: :?:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

Ma mõne sidusin , siis kui hakkasin siduma neid vanu soome lõheputukaid . Võrdluseks , või nii . Aga kuna need soome tüüpi putukad olid forellile ikka pikalt paremad , siis loobusin .Hiljem olen mõelnud , et kui siduda ja enne püüki ilusti lahti harjata jne , jne , või kui siduda jupp maad väiksemate konksude peale .... Aga pole need mõtted teoks saanud , ju ei ole usku neisse.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

T.H kirjutas:
> Kui juba vanasõnade peale läks,siis tasuks sügavalt mõtiskleda nende kahe
> üle. Esiteks 'Ega inimene enne tark pole,kui ta loll ära pole olnud'.Ja
> teiseks 'Kui õpilane on valmis,siis tuleb ka õpetaja'.Kõik muud variandid
> on minu arust ebaolulised ja ei tööta.Ise olen endale sõna andnud,et vägisi
> kedagi õnnelikuks teha ei ürita, sest sellel pole absoluutselt mingit
> mõtet.Samas pole ma kunagi abist keeldunud,kui seda on palutud ja olen
> tundnud, et oskan ja saan aidata.

Mõtlesin selle jutu üle . Jep , kedagi abistada ei ole olnud probleem . Samas .... kui on ikka selgelt näha , et jumal on kusagil juutuubis , on see täiesti mõtetu . On see putukatega nii , on see ritvadega nii ... millega iganes.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

Katsetus - proovisin segatud-harjatud sulgede varianti. Poolel teel sain aru, et lollakas, oleks võinud lõhekonksu võtta, ei hakanud lahti harutama, ikka kangelaslikult lõpuni :) Mõtlesin, et on lihtsam kui liidetud suled - ei olnud. Arvestasin materjali ühte- ja teistpidi, segasin-harjasin, panin tiiva konksule paari keeruga kinni, jube paks sai, sikutasin peaaegu pooled suleribad ükshaaval välja. Vette läheb niikuinii, tulemustest oskan rääkida kunagi suvel, no kui üldse on millest rääkida :roll:
Manused
Soperdis s.doc põhjale
Soperdis s.doc põhjale
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

See segatud - harjatud... Kõige korralikumalt peab harjama seda kohta , mis läheb niidi alla. Ja ehita tiib fiibri kaupa... ikka keere ja fiiber , keere ja fiiber. Lahe teraapia ja kuidas tulemus kala püüab , sellest ma parem ei räägi. Pardisulge , st katet ei ole vaja harjata.Saba on liiga pikk . Kui surud tiiva vastu konksu peaks tiib olema sabast 2-3 mm pikem . Striimerikonks , st hea striimerikonks ei tee lõheputukat grammigi halvemaks .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Ah jaa , sellel fiibri kaupa sidumisel on veel üks eelis . Saab teada täpselt millal tiib on paras ... 20 fiibrit . :roll: Kahekümneni lugeda oskad ? :)
Vasta