Uppuvad putukad.

T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas T.H »

Jah,sellega olen täitsa nõus,et tänapäeval on piirjooned mitte üsna,vaid täitsa ähmased.Striimereid väga #8-#6 suurusest suuremaid ei tehta.No #4 julgeb ka keegi ehk proovida.Märjad (wet fly`d)putukad samuti laias laastus #8,#10 suurustel ja ega lõheka puhul tuleb ka seal#4 juures tavaliselt see piir ette,millest suuremaks minna ei julgeta.Ehk siis ongi keset küla see #4-#8 nii striimerite,lõhekate kui ka märgade puhul,eks nad sellest lähtudes ole ka suht ühte auku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

See putukas ootab suurvett ja sogast vett. Karvu ja sulgi on parasjagu nii palju , et ära peita tina , millest see putuk põhiliselt koosneb.
Manused
Foto0009.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Ikka musta , must ju meie lemmik.... Kevad , isegi kuni poole juulini , õhtused udud , öised udud , hommikused udud , niisugused veepinnal udud....Kehahäkel hall või blue dun.
Manused
Foto0006.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Musta vihmasele ilmale , royal coahmanile konkurentsi , vesi võiks normaalne olla , selge. Kurguhäkel fluoriseeruv roosa.
Manused
Foto0004.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas sepaonu »

Kuna juba mainiti, et maailm on hukas ja sassi aetud, siis minu silmale magenta võib mu poolest ka pink ehk roosa olla. Siukest asja nagu fluoriseeruv pole olemas. Ka siukest asja, nagu mina kasutan - fluorosseeruv pole olemas, no tegelikult on olemas, kuna ma olen seda sõna siia ja sinna kakind. Välismaa keeles ja Londoni murdes on sõna Fluorescence ja kui wikit uskuda, siis maakeelne vaste on Fluorestsents - on valguse kiirgumine ainest, mis on eelnevalt ergastatud UV-kiirgusega või nähtava valgusega. See on luminestsentsi alaliik.
Vahet pole, ilmselt kõik said silmadega aru, millega tegemist.
Sellised sitikad, nagu nümfid, larvad upuvad ka, pupad upuvad juba vähe viletsamalt, emergendid ei taha üldse uppuda, niukestele asjadele uuendusi ei jätkunud ?
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

No eks ma ka ikka vaatasin wikit ja uurisin londoni murret .... ja lõpuks tulin järeldusele ,et kas on sõna olemas või ei , kas on õieti käänatud või ei , aru saadakse ikka millest jutt käib. Kuhugi õigekirja foorumisse oleks selle sõnaga muidugi raske minna.
Kõiksugu mudru , nagu nümfid, larvad , pupad , emergendid lähevad omaette teema alla.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Vesi peab olema vähe kõrgem , küllalt selge või pruunika tooniga,ilus ilm või vahelduv pilvisus.Toiminud aastaringi ... kui ainult see vesi õige on.Tahab nagu veidi tegelemist et aru saada millal see parim hetk on.Esimesed paar tükki sidusin tiivaga , jõe ääres tuli mõte , et sellel putukal on tiib täiesti üleliigne .... nuga kätte ja tiib maha ... nüüd on igati ok.
Manused
Foto0003.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Tulvavete ja sogaste vete putukas.Siiani uppuvatest ainuke millega olen saanud lõhe(#4). Põnev oli ka see kord kui tulvade vool oli tugev , putukas oli täiesti pinnas , jõudsin just vanduma hakata , et ei võinud siis korraliku rasket putukat siduda kui harjus võttis. Ja nii ma siis püüdsingi uppuvaga mis keksis pinnas .Ilm oli jäle , vesi sogane , jõgi veidi üle kallaste.
Manused
Foto0002.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Seda olen lipsu otsa sidunud suvalisel ajal , suvalises kohas ... toimib . Mingit erilist efekti pole veel märganud , aga toimib. Äkki kuskil mujal jõgedes , nt kesk-eesti toimib veel paremini ?
Manused
Foto0005.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uppuvad putukad.

Postitus Postitas AndriPro »

Professor . Parim aeg jääb kevadesse , soojad ja sombused õhtud.Vähevõitu veel püüdnud sellega , aga tunne on, et vesi võiks olla selge .
Manused
Foto0010.jpg
Vasta