Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas sepaonu »

Tom kle kui sul on ükskord üks sobiv moment , siis seo üks kollarohevalgetiib ja pane siukesed pildid, et saaks aru kuidas siduma peaks.
Ameerikas pidid kõik asjad suuremad ja paremad olema, isegi vanasti olid rammusad
mf2.JPG
pilt on siit võetud
https://www.perhokalastajat.net/keskust ... &mode=view
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas T.H »

Järgnev jutt suht igav nagu tavaliselt,aga... sellele libedale,et kuidas peaks,või kuidas on õige midagi siduda ma kindlasti ei astu.Toetudes kogemusele ja sisetundele seon oma putukaid sellistena nagu nad on just sellepärast,et minuarust toimivad nad sellistena hästi ja meeldivad ka kaladele.Sepaonu pildil olev MF on väga heaks näiteks.Putukal pole midagi viga,hea tiib ja pea,samas mina seoks tiiva kolmandiku võrra õhema - on see õigem või mitte? Pea on minuarust selline detail,mis on sidujale tähtsam kui kalale.On ta suurem või väiksem,koonuses või mitte jne - see kalu väga ei huvita ja putuka mängu tegelikult ei riku.Pea ilu on kõige tähtsam sidujale endale.Samas tiib on üks tähtsamaid elemente putukal.Tiivaga kuhugile poole puusse panna tähendab seda,et putukas on vees nina püsti,külili,lohiseb pinnas jne.Liiga kohev ja tihe tiib ongi tihti selle põhjuseks.Sellepärast eelistangi õhemat tiiba,mis minuarust püsib ja mängib paremini.On ka hea teada,et näiteks sellesama MFi suurim fänn ja propageeria hr.John Alden Knight rõhutas juba pea saja aasta eest,et üritage siduda hõredamapoolsemat tiiba ja väiksemat pead,toimib suurepäraselt.Ja eks putukaid võib ju siduda mitut moodi.Võib siduda ilusaid,toimivaid aga ka ilusaid ja toimivaid. ;)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas T.H »

Üks MFi sidumine,kus juurde lisatud punane täpp sabasse ja silmad,mis eeldavadki suuremat pead.Seotakse ka variante millel junglecock silmad,nagu lõheklassikal ja materjalina saab kasutada bucktaili kõrval ka vasikat ja rebast.http://www.flysandguides.com/how-to-tie-mickey-finn
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas sepaonu »

T.H kirjutas: 13.12.2018, 20:11 ... sellele libedale,et kuidas peaks,või kuidas on õige midagi siduda ma kindlasti ei astu.
no väljendusin valesti, öelda tahtsin, et saaks aru kuidas tehtud on.
Ühe käe näppudel on vast need korrad, kui naine on maininud, et putukawärgendusest ka miskit kasu on. Umbes 50+ aastat vanad jõuluehted ja siit ja sealt katki ja osad jubinad kadunud jms ja ühel linnul siuke saba kadund
d12.jpg
ja üsna sarnane microfiibritega, mis päeviku sabas käivad aga kellel neid peoga on ja siukest pinslit kah ei leidnud
ja maakas leiab ju ikka mingi lahenduse
d13.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas AndriPro »

Mickey Finn... lemmikute hulka see putuk mul ei kuulu.Võib-olla nendes jõgedes kus mina kolan pole MF eriline tegija. Mõned on meelde jäänud....8-10 uppuva konksu peale seotud kevadine kurguhäkliks kollane punane segatud ja saba silver doctor sinine, suveõhtuteks sama ilma saba ja kurguta.Striimerikonksule olen neid teinud igas suuruses .Silmadega ja ilma.Silmade efekti nagu ei tabanud , ilma toimis sama hästi.Striimeri konksule seotutest on meeles veel MF raspuutini kehaga... oli hetkeks nagu tegija , sai otsa , uut pole sidunud.Isegi 4/0 aberdeenile on seotud , kevadel , päikesetõusu hommikutel paar haugigi saadud.Sidumisel ainus asi mida olen jälginud ja mida ka targemad on soovitanud , on tiiva värvide vahekord . Tiib jagada pooleks ja alumine pool veel pooleks. Alumisest poolest pool kollane pool punane ja ülemine pool kollane. Samas olen kala saanud MF-ga millel oli segatud tiib... nii et , mine sa tea kuidas on hea....
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas T.H »

Vesi jões minimaalselt tõusnud,püüdsin nii või naa,see ei ütle mulle mitte midagi.Poolemeetrises vees vea põhjast või strippa pinnast,või tee mida tahes,kui kala vähegi aktiivne, võtab põhjast pinnani.Mind ei kõiguta absoluutselt,et sina tead ja teed kõike õigesti ja teised kõik ,kaasaarvatud mina valesti.Kõike, mida teised teevad eitada on ka seisukoht.Arvata,et mina püüan ainult alamõõdulisi tänu oma teadmiste piiratusele... no palun väga.Aga arvata,et jões istuvad igal pool suured ja väikesed kalad kõrvuti ja olenevalt siis millest iganes valid putuka ja "püügistiili" ja korjad siis kas suuri või väikeseid... noh jällegi,olgu pealegi-proffide rida.Keegi ei kahtlegi,et seod ja püüad ja oled eesti lendõngenduses A ja O,aga äkki püüab keegi veel ja mis kõige hirmsam,äkki on veel inimesi,kes sellest kõigest midagi veel teavad............????????
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Kuna seal eelneva sõnavõtu lõpus on hulgaliselt küsimärke siis püüan vastata. Vesi kus ma täna püüdsin on 1,5-2,5-3 m sügav. Mind huvitab oma sõnavõtudes kõige vähem (õigem oleks öelda , et üldse ei huvita) sinu kõigutamine.Räägin oma kogemusest niipalju kui seda on. Teised püüavad oma kogemustega .Ja neid kogemusi on. Meil on küllalt mehi ja naisi kes püüavad ja seovad , igal ühel omad trikid ja nipid . Mõni neist on vägagi osav , mõni seob putukaid niisugusi , et kadedaks teeb. Minu põhitegevus on õppimine , ühelt saan putuka idee , teiselt püüdmise triki , kolmandalt heitmise triki . See foorum peaks olema koht kus neid jagatakse . Kes on A ja O ei huvita mind üldse . Kui T.H tahab olla , aga palun.Kui veel keegi , aga palun. Oma tegemistest olen viimasel ajal peaaegu mittemidagi rääkinud , ritvadest , putukatest , kalalkäimistest.....paistab , et pean seda rida jätkama . Aga teistele foorumi liikmetele soovin edu , kirjutage ikka rohkem , näidake putukaid , rääkige kõik vigurid välja kuidas kala saab ...suuri ja väikeseid.

Parimat. Andri.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas T.H »

Andri,sinu antisümpaatia minusuhtes ei kõiguta mind karvavõrdki ja minu viimaseaja tegemistest pole sul samuti halli aimugi.Nii,et sellepoolest oleme võrdsel pinnal.Olen ma A või B või X või Y pole minujaoks üldse tähtis.Teen omi asju oma parima äranägemise järgi ja mida olen kogenud ja õppinud ,olen alati olnud valmis teistega jagama.Selles,et minu kõigutamine sind üldse ei huvita,no muiga ise ka sellepeale,oleksid vähemalt aus.Olen endale kogu aeg aru andnud,et lendõng on elukestev õppimine ja tasapidi tuleb midagi kogu aeg juurde.Kindlasti ei saa ma kunagi ütelda,et nüüd tean ma sellest kõike.Samas on asju,millest ma olen selles vallas aru saanud,mis on kinnistunud ja mida kellegi teise arvamus kunagi ei muuda.Sinujaoks võin ma olla sellel maastikul ümar null,kuid mul on rõõm ja au,et nii mõnigi püüdja on saanud julgust midagi katsetada ja leidnud minu soovitustest endale midagi püsivalt toimivat.Selge see,et ma ei loodagi sult mulle mingit edu soovimist,aga soovin samuti kõigile foorumist osalejatele edu ja tegelikult sulle ka.Ise naudin jätkuvalt ka väikeste ja mõtetute kalade püüdmist,sest püügi protsess ja nauding sellest ei muutu kala liigist ega suurusest karvavõrdki.Ühte soovitaks veel kõigile,et võtke ikka sõna,avaldage oma arvamust julgelt,aga tuleb alati meeles pidada,et kellegipoole sügavalt kummardudes,tuleb paratamatult kellegile ka tagumikku näidata ;)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas T.H »

Tänud foorumi juhtkonnale,sain vihjest aru,aga pole enne,ega kavatse ka tulevikus pasalaos sõna võtta.Et foorumit mitte reostada,siis edaspidi võtan sõna ainult selles teemas.Kui kellelgi on minule küsimusi,siis juhul kui oskan,vastan kindlasti.Kõigile ilusat aastalõppu!
Mikk
Postitusi: 78
Liitunud: 14.12.2016, 08:45

Re: Uus mäng - tähelepanuvõime,järeldused ja teadmised.

Postitus Postitas Mikk »

Kurat kurb, et selline nn vaba foorum on, et kui keegi julgeb oma arvamust avaldada, siis kohe pasalasu. Kirjutasin pika jutu ja siis mõtlesin, et kurat kellele ma kirjutan.. Kes tahab vedagu hiirt suurveega ja kes tahab püüdku talvel 3m sügavuselt ükskõik mis surfikaga..jumala ükskõik. Kahju on sellest, et paljud, kes võib olla tahaks midagi kasulikku küsida ei julgegi. Igatahes loodan siiralt, et kui kellelgi on asja vastu tõsine huvi, siis leiab ta tee ja võimalused oma armastatud hobiga tegeleda. Õnneks on endal süda rahul ja esimesel võimalusel kalale. Head vana lõppu!
Vasta