Kahlamisvarustus

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Madis »

Ostsin sõbra käest ära Rapala ProWear kahlakad millega ta 4 korda kalal käis. Kui enda kätte sain oli 2 auku juba olemas. Ise käisin kokku 3 korda nende pükstega kalal ja lekkeauke on 20+, ei hakka isegi kokku lugema. Totaalne rämps, rapala klienditugi ütles, et sorry ja ongi kõik.

Taimenist ostsin uue 2018 River classic koplekti, 200 euri eest nänni ikka kõvasti. Eks saab näha kui kaua uus mudel kestab.
Lisaks võtsin 2 paari vanemaid mudeleid varuks mille vastupidavus on väga hea, nüüd ei pea vast 5a kahlakate pärast muretsema. Kui kellelgi hea hinnaga kahlakaid vaja siis vanemaid STX ja River 2 julgeb kindlalt soovitada, hind on praegu ikka uskumatult hea.
Taimen-River-2018-set-2.jpg
Matu
Postitusi: 26
Liitunud: 22.03.2016, 10:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Matu »

Kiidan ka STX mudelit, 2a ja ikka kestavad. Üks sokk saab päeva lõpuks kergelt niiskeks. Leke nii väike, et pole viitsinud otsida. Ostsin hea hinnaga Vision Ikon hip mudeli ja minu jaoks Taimeni sokk mugavam. Kui peaks vaja olema, siis järgmised kahlad tellin julgelt Poolast. Oli igati hea ost.
Rainer
Postitusi: 1
Liitunud: 22.02.2014, 22:08

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Rainer »

Plaanis sel kevadel uued kahlakad osta, aga ei tea veel täpselt mida valida. Kaldub vaikselt Vision Ikonite poole, sest korra olen omanud ja pidasid isegi enam-vähem ning samas olid väga mugavad. Mingil ajal tulid muidugi kihid lahti ja hakkasid lekkima. Samas nüüd eelmisel hooajal kasutatud Taimen Shishkid hakkasid täpselt samal põhjusel veel kiiremini lekkima. Meie väikesed mudased nired on muidugi hoopis teine asi, kui kuskil põlvest saati kivise põhjaga jões kahlata (või meres)...
Lisaks Ikonitele olen vaadanud ka Gillie pükse, mis ilmselt Eestis varsti müüki tulevad? Äkki targemad oskavad rääkida, kui suur vahe F3,5 kangal ja F4 kangal on? Ikonitel on näiteks 3,5 ja Gilliel F4. Nüüd kui Gillie ja Ikoni pükse võrrelda, siis huvitabki just, et kuivõrd ja kas üldse need 350 eurosed püksid meie tingimustes paremini kestavad?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

sa rainer võid spetsialisti käest küsida
http://www.flyfishing.ee/pood/
las seletab asjad ära
aga müügimehi kuulates peaksid säilitama ka mõtleva maaka valvsuse, ehk tähelepanu vääriv koht on erinevad materjalid , näiteks F4™ fabric versus mingi muu 3,5, mis ei sisalda endas mitte mingit infot, et kas see paksus või materjali kaal mingi ruutühiku kohta või veel midagi muud. Materjalid on erinevad aga ka kihtide arvul tuleb silm peal hoida, ühel mudelil valem 3+5, ühed osad kolmekihilised, teised viiekihilised või näiteks niipalju, kui neid pükse on neljakihilisena. Kõik see kokku viib sinnamaani, et paksemad püksid on vastupidavamad ja samas ka raskemad ja kangemad ja vastupidiselt kergemad on õrnemad ja mõnusamad. Jõuame jälle sinna, et mis kellegi jaoks hea on.
Omal kahed patagoniad, milledest kerged kaaluvad 879g ja rasked 1219g ja 300+g on materjali kaalu vahe ja ühed püksid üheks tegevuseks ja teised teiseks tegevuseks või eriomaduste poolest ühele meeldivad ühed ja teisele teised, ehk minu meelest ei saa öelda, et kummad nendest on paremad.
Veel on mitmeid faktoreid.
Rahafaktor.
Teeninduse ja garantiifaktor.
Tuleks ära lõpetada see leppimine stiilis no sain mõisa kuuris vitsa, no äkki niipea ei saa uuesti. Garantiiga peaks tutvuma ennem ostu, teadma oma õigusi eurokolhoosis ja tegema oma õiged valikud ostes ja pettasaanuna mitte kannatama ja leppima vaid nõudma kompentsatsiooni, tehke korda või vahetage ümber või raha tagasi.
Soome foorumis visioni kvaliteedi kohta 20lehene teema olemas, kohati jääb mulje, et täisrämps, lekivad, vahetati, lekivad jälle jne aga visone müüakse ka palju, julgeks pakkuda, et liider arvukuselt soomes aga minu meelest keegi ei kurda teeninduse üle, suheldakse hästi, vahetatakse, klaaritakse ära jama.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas mast »

sepaonu jutule järjeks mu oma kogemus Visioni kahlakatega. Pidasin ära ühed Kura püksid, need on sihukesed õhemad ja kergemad aga suht õrnakesed ka. Pensionile läksid lõpuks keevisliidete lagunemise pärast teise hooaja keskel (neil enamus kohti ilma õmbluseta kokku keevitatud) aga siin-seal tuli säärte peal augukesi ka varem lappida. Praegu on ühe hooaja trööbatud Ikon Zip kahlakad, need on vähe kangemast puust kraam, jätavad palju toekama mulje ja mingeid pisiaugukesi pole tekkinud. Sügiseks hakkasid lekkima, õige vähe justkui aga raske oli tuvastada kuskohast. Kui vett täis lasin siis selgus, et praktiliselt kõik õmblused kogu pikkuses natuke lekivad - tõmbasin siis kõik õmblused stormsurega üle, kaubanduslik välimus küll kannatas kõvasti aga ilmselt peavad veel ühe hooaja vastu. Muide, selle Zipi luku veekindlus pole ka tuttuuena just päris 100%. Eks vett visata on vähe lihtsam aga kui põiel mahtu on ja võimalus valida siis eelistaksin ise küll ilma lukuta versiooni. Vision muutis 2016 aastal oma kahlakate suurusi, kusjuures mitte kõigil mudelitel ühtemoodi. Jämedama kerega meestelkindlasti soovitaks kindasti jalga proovida või müüjale oma täpsed mõõdud saata, võib juhtuda et omale meeldivat mudelit sobivas suuruses polegi enam saada, küll aga on mingi teine mudel vajalikus mõõdus olemas.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

mast kirjutas: 30.01.2018, 13:29 keevisliidete lagunemise pärast teise hooaja keskel
tagasi poodi oleks pidanud viima need.
Ega see ei loe, kui sitased ja torkeauke täis su püksid on, neid ei katagi garantii aga katab valmistusvead ja lahtitulev või lekkiv õmblus ongi see juhus.
Mul olid samamooodi mäkerdatud, kuni ükskord valgusega vaatasin seestpoolt, et pole mingid torked vaid konkreetselt õmbluse keevis
viewtopic.php?f=1&t=151&p=6545&hilit=gu ... line#p6545
Zipiga sama asi, kui ei pea, siis pole vaja kannatada. Mul on 100% pidanud.
Kuigi mul kahed zipid olnud siis kolmandaid ei ostnud, patagonial siuke traksisüsteem lõkatsitega, et saad venitada niipalju allapoole, et ulatad kraani välja tõsta.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Ostsin omale ühe kuuma ilma särgi juurde
goo.gl/UbDt4v
sellisteks ilmadeks, kui põrgukuumus ja sääsk ka väljas, möksitasin permethriniga ära, õmmeldud korralikult, õhuke, kuumailmatuledviled küljes, ilmselt on kunagi simmsiga pistmist olnud, triljon silti küljes
m8.jpg
aga ilma selletagi lihtsalt hea särk normi hinnaga, äkki kellelegi abiks
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Peale selle vidina ostu kadus igasugune võimalus, et saaks valida, et kas panen siia tasku või panen sinna tasku tamiilijupikesi, lühemat näpuvahelt lastes mõtled, et kas ikka kukub tasku, pikemat rullitad ja väntsutad, et pusa tihedamaks saada. Paar kuud kasutanud nüüd ja olen rahul selle vidinaga, elab mul ühes vestitaskus aga on nööriga kinni, et kui taskust välja tõmban, siis ei kao kuhugi.
j7.jpg
j8.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

sepaonu kirjutas: 10.06.2015, 10:55 Viis aastat kestsid
Simms Rivershed Boot Vibram Streamtread
praegu pratsikus enam kasutada ei saa, tald on jumala slikk
Üldisele konsruktsioonile annan hindeks 5/5, kahe materjali ühenduskohas üks nii ära kulund, et õmblemisega enam parandada ei saa.
Pesin survega ära, kuivatan ära, mäkerdan stormsurega ära, meres võibla liiva peal veel vahest kasutaks.
si1.jpg
si2.jpg
si3.jpg
Uuteks käimadeks võtsin vaporid
simms vapor.jpg
Kolm+ aasta pärast oli siis olukord selline
a9.jpg
mõlemal saapal, mõlemalt poolt, arvatavasti olen ka omapoolse panuse andnud, kuna kuivatan neid puukuuri terrassil ja vahest jäävad päevadeks vedelema sinna päikse kätte. Rapla kingsepp lappis ära, arvan, et võttis umbes 8€ kandis, pani uued sisetallad ka.
a10.jpg
ja üldine natmendamistase on rahuldav
a11.jpg
Talda veel on, kolmandad paelad paninn peale, kokkuvõttes rahul vastupidamisega.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Pole ju võimalik, et jõulude ajal keegi kahlaks ilma coca-cola plekitotsikuta jääsodi vahel. No kuhu sa vaene hing selle plekkpurgi paned, kui korraga ära juua ei jõua.
pk_pro_teline-600x600.jpg
https://www.perhokalastus.fi/tuote/pk-pro-juomapidike/
Igaks juhuks mainin, et õllest pole keegi rääkind.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta