Putuka vahetus e. fly swap

ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas ZiiN »

Minul ka putukad käes, küll ma välja mõtlen ja vajadusel küsin järgi millal neid otsa panna. Igatahes kiidan seda üritust ja eestvedajat! Sepaonule võib veel öelda, et näiteks minul oli karbis kaasas ka salaümbrik kus oli putukate kasutusjuhend :D Aga nagu juuresolevalt pildilt näha siis on minu kevadine püügihooaeg selleks korraks peatatud... Eks näis kas leidub sõpru kes mind ritv käes õigesse kohta tassivad. Väike lisaülesanne veel teravsilmadele... mitu ritva on pildil?
flyswap.jpg
NB! ühe minu putuka kohta, see on mõeldud kasutamiseks koos trossiga, selle unustasin kaasa pakkida...
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas sepaonu »

Tõelise eestlasena teen siukese :D näo, et üks konkurent kalade konksutamises rivist väljas.
Ma võiks sulle pakkuda võimalust, et näed ka tööpäeval jõge kasutades ära haigusleheolekut, pole raske kilulinna ja tagasi ja koju sõita, isegi siukese koha võin valida, kus üksjalal mugav keksida ja kribu püüdmiseks pole metsikuid vahemaid vaja läbida.
kalalt kirjutas: 12.04.2017, 10:13 Hmmm...pointless? Huvitav, et õige tihti satub seda asjade parandamist tagantjärgi :P Üleskutse osaleda ja huvitavaid ideid asja põnevamaks läbiviimiseks rippus ju üleval enne reegleid...paraku ei tulnud sest midagi. Sellest vaikusest tingituna ei pannudki ma mingit väga konkreetset teemat a'la harjus lõuna-eestis või lõhe püük norras. Otsustasin teema laiana hoida, et selle võrra kaasata ehk mõni siduja, kes muidu oleks spetsiifikat peljanud! Korra ma üldse mõtlesin, et panen ainult üleskutse osaleda siia ja ķõik muu oleks jäänud kulisside taha, aga jällegi, et tekitada inimestes rohkem huvi ja näidata, et asjad siiski toimuvad, otsustasin ka reeglitesse panna tingimuse, et tehtud töödest teen pildi ja riputan siia üles! Sinna ju lisasin ka lause, kel küsimusi see saab seda teha ja iga osaleja saab omi putukaid ise kommenteerida... Püssi ma sellegi poolest veel põõsasse ei viska :P Seda teema asja on juba arutatud telefonitsi....järgmine kord tuleb kindlasti juba ka konkreetne teema. Eks siis paistab, kuidas asjad sujuvad...kas ennem või pärast reeglite välja kuulutamist ;)
Ega me erinevaid asju ei räägi, ma lihtsalt ütlesin, et selline otsus laia teemana hoida kellegi kaasamiseks on elevus ja meelelahutus. Ühtegi ekraanitagust vähki kivi alt välja ei roomanud. Enamvähem samasuguse tulemuse on andnud ka eelmise aastate niiöelda sidumisvõistlused, kuigi eelnevates sidumisvõistlustes on olnud ka õpetlikku osa.
Tagantjärgitargutuse jutu peale mainiks, et otsus laiana hoida tuli peale T.H kommentaari, et mis mökutate, hakake arutama mida siduda. Sa kalalt võid igasuguseid asju telefonis arutada, samamoodi võin mina seda teha, ilma igasugu swapita võib iseseisvalt kogu info siitsamast foorumist üles leida, õlekõrrena kellelegi helistada, paluda sett siduda ja seda kopeerida ja arenedes ka täiendada ja sõbra juurde kohvile minnes võib ka paar putukat koos koogiga anda, no need päriselu asjad.
Et kõik siinsamas foorumis läbi arutada ja hääletada ja otsustada, no selleks on kannatust vaja.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas kalalt »

Minu jaoks pointless praegu "tõrvikuid põlema" tõmmata! TH postitus ei mänginud mingit rolli teema valikul, vaid andis mulle tõuke ikkagi asi ära proovida, see, millepärast teema jäi "vaba valik", ma juba kirjeldasin. Ei usu, et see teema valik, oli kellelegi takistuseks mitte osa võtta...siin ikka põhjused teised!
A nagu öeldakse: " mis s.....i, see uuesti!" :P
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas T.H »

Olin pikalt kahevahel,et jah või ei aga jah-mõned mõtted siis.Kõigepealt,kalalt,pealehakkamist ja edu kui viitsid taoliste asjadega tegeleda.Kui on huvilisi ja osavõtjaid,siis tuld!Aga soovid ja tahtmised ja huvid on inimestel erinevad.Sellest lähtudes saan sepa jutust täielikult aru ja igati nõus ka tema vaatenurgaga.Arvan,et olen ka ise võimeline 10 nii ühesugust kui ka erinevat putukat siduma aga miski jättis ka mind sellest tegelikult toredast ettevõtmisest eemale.Loomulikult tean ka endajaoks neid põhjuseid.Nii,et kui keegi julgeb otse välja ütelda,et temale selline asi või sellisel kujul huvi ei paku on täiesti normaalne ja selles pole kindlasti midagi isiklikku kellegi vastu.Minu jaoks on tähtis (nagu sepp ütleb)kahepoolne liiklus,ehk tagasiside ja jätkuv arutelu.Mul pole õigust spekuleerida sellega mis peale antud üritust saama hakkab aga elu on näidanud,et enamus jagatud infost ja putukates kaob ja jookseb tühja.Võibolla ei satu mõni putuk üldse vettegi.Siit ka minu kõhklused,et mida annab see mulle,kui seon kellelegi putuka mis on toonud ja toob mulle ka edaspidi kala ja millest ma võin pikalt sära silmas jahuda , jääb parimal juhul kuhugi karbinurka.Nii uskumatu kui see ka ei tundu aga ainult edevusest selliseid asju enam ei tee.Ei välista,et järgmisel korral osa ei võta kui üritus uuesti päevakorda kerkib ja läbi arutatud saab.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas AndriPro »

Mõni mõte minu poolt ka... Igasugu "põdemist" asja juures on rohkem kui küll.Arutada vaja , sidet vaja , seda vaja , teist vaja , ühele vaja , teisele vaja. Oma kogemusest võin öelda et õppida on vaja.Ideed tulevad sealt kust neid oodatagi ei oska.Kuidas keegi neid ideid kasutab on ta enda asi.Näiteks...T.H annab mulle putuka , mina näen seal huvitavat värvilahendust või sidumistehniliselt on mingi omapärane liigutus...see putukas ei lähe tavaliselt kunagi vette , see läheb ideede "arhiivi" .Kui mõnikord pusin mõne putuka kallal , siis vaatan sealt arhiivist ... näe see mees tegi nii , teine mees naa ...kasutan ma siis midagi või ei või teen mingi oma lahenduse , see oleneb olukorrast.Kui ise annan midagi , olgu see putukas või ritv või lihtsalt paljas idee ei oota ma mingit tagasisidet .Kui tuleb tagasiside on hästi , ei tule , ei ole hullu.Kõik asjad , mis annan, ei jõua ju kohe kohale , mõni asi jõuab kohale võib-olla aastate pärast.....Ei pea ju põdema ja ootama. Ei pea lootma , et tuleks igast üritusest massiüritus, väiksemas seltskonnas on tulemus tihtipeale kordades parem.Ürituse puhul ei ole üldse tähtis kas meeldib või ei ..... tähtis on , kas oskad leida endale midagi kasulikku või ei oska. Ja kui ei leidnud endale midagi kasulikku .... see ei tähenda veel seda , et seda kasulikku seal polnud.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas T.H »

Vaevalt,et mina või keegi veel siin nii väga just põeb ja ilma tagasisidetta ja arutusteta kaotaks see foorum ju ka igasuguse mõtte.Üritustega on ikka nii,et valid kuhu lähed või millest osa võtad. Selle swapi kohta pole mul midagi iriseda.Lihtsalt ei köitnud mind piisavalt ja kõik.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas sepaonu »

Ei usu, et see teema valik, oli kellelegi takistuseks mitte osa võtta...siin ikka põhjused teised!
Mulle absoluutselt see oligi. Mind see vaba teema ei huvita. Ma olen samuti nagu kõik teised alustanud igasugu laia teemaga, sidunud kõike ohjeldamatult, mida näed, kohe seod. Ma otsida ei viitsi aga Andri kunagi mainis, et kle aasta või kahe pärast sa seda sodi ei seo enam. Ilmselt mingis faasis keegi teine ka küsis, et kle miks, kuhu, kellele.
Õpetlik osa ongi see, kui esitatakse küsimusi või soovitatakse või mainitakse midagi, seo hõredam, pikem, lühem, vähem. Loomulik on ka mitte uskuda või protesteerida, mkm, eiei, mina tean. Igaühel oma areng. Valikuid palju, kokkuvõttes saaad sellega, mis otsa seotud ja kala saad täpselt niipalju, kui sellele putukale sellistes oludes vastavalt sinu püügioskustele on ette nähtud.
Loomulikult mingi kindlama teemaga tekib takistusi, lihtsalt pole keegi algaja võimeline siduma, näpud töntsid, materjale pole, kõike pole mõtet kohe alguses siduda, mulle sõber ütles esimesel aastal, et osta stimulaatorid, osta mõned rohkem, kuna keenia vms käsitöö laguneb, kui võimed puuduvad, pole mõtet kohmakat susserdist teha. Huvi võib ka puududa. Pole näiteks huvi turba püüda. Üldse vähene huvi. Ma ühe aasta porgandi ürituse eelsel ööl telkisin koos ühe kalamehega, tegi reisisidumiskohvri lahti, pink, niidirullihoidja, pakk konkse, pakk kuulpäid, lakipudel, sõlmeriist, pakk maraboud, pakk lahtiseid kukesulgi.
Pole loomulikult vaja oodata mingit massiüritust. Võtavad osa need, kellel huvi on. Arvatavasti on ka õpetajate, kellel on midagi ka õpetada kohatine leigus tingitud sellest, et neid üritusi ikka on ju olnud, tuleb keegi, külvab küsimusi, kaob, tuleb teine plärtsutab miskit foorumis, kaob, osad jäävad, nendega koos me siin elamegi, nii lihtne ongi.
Eile oli muideks salajane 0-swap, läksin sõbra poole asjatama ja kohvile, võtsin kaks putukat kaasa, rääkisin ausalt loo ära, anti kolm putukat vastu, ühest loobusin, kaks võtsin näidiseks, peale kohvi ja loba ja sahmimist panin putukad tasku, täna hommikul tahtsin uurima hakata, rsk, oma putukad olin tasku pannud 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas kalalt »

"Eks elu õpetab" nagu öeldakse...sain mingi kogemuse ja õppetunni. On mida "kõrva taha panna"! Ju tulevik näitab, kas see ettevõtmine hääbub (olgu selle põhjuseks kas teema valik, osalejad või midagi kolmandat) või hakkab vaikselt veerema...
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas Madis »

Räägi siis mida õppisid ja mis uue swapi puhul teisiti teeksid (loodetavasi mitte see, et enam ei maksa jamada)? Lugesin teema läbi kuid mulle jäi küll enamuse tükimusta mõte arusaamatuks. Minuarust pole rockimehel mõtet minna jazziklubisse karjuma, et teil mängib jama muusika.
Swapi mõtet on, kui endal huvi on. Kui putukatel nimed juures, siis igaüks saab ju ühendust võtta autoriga ja küsida, mis värk sellega tuustiga siis on.Kahjuks ma pole putukasidumise kunsti veel ära õppinud, aga kui õpin siis võtaks osa küll. Kui järgmine swap toimub ja on temaatiline, siis soovitaks teemaks nümf, siin foorumis kolades juttu/pilti nümfidest ja nendega püüdmisest kohtab suht harva....
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: Putuka vahetus e. fly swap

Postitus Postitas kalalt »

Tead mis....ma ei näe tõesti vajadust siin lahkama hakata, mis järeldused ma tegin. Suures plaanis jäin siiski üritusega rahule ja eks ma üritan ikka veel. Lõppude lõpuks, ega see "mööda külgi maha jookse!" Mis puudutab seda va trükimusta...usun, et see läks asja ette, kuigi jah... kogu see "pidu" oleks võinud toimuda enne "kontserti", mitte pärast! Kogu selle vahetuse teema mõte oli ja oleks kas siis info, mõtete või uudishimu rahuldamise( no ükskõik kuidas keegi seda tõlgendab) võimalus ja seda ikkagi sõbralikus võtmes!
Vasta