Kalastamine välismaal

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Saatsin paarile slovakile meilid välja. Täitsa puusalt lastes mingite blogidest leitud aadressidele. Üks mees vastas, et on ammu eestisse kalale tahtnud tulla.
On nõus mulle Slovakkias nädalaks giid olema, kui ma eestis samaga vastan. Ei tea kas on hea mõte, omalgi vähe püüda :roll: Samas netis tuuseldades olen jõudnud arusaamisele, et ilma giidita läheb raskeks.
Kuradi klubiline majandamine on asja nii segaseks teinud :x Suured jõed nii ära tükeldatud, et iga väikse jupi tagant pead uuele mehele pappi viskama.
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Nonii, nüüd on veel loetud tunnid jäänud stardini Lapimaale. Marsruut siis Läbi Rovaniemi ülespoole Nuorgami peale. Eesmärk peamiselt väikejõed ja järved. kuid paar päeva on plaanis ka Teno Lõhemekas peatuda. Eks ma olen väga palju kasulikku kuulnud mitmete kasutajate käest aga kui kellegil veel Lapimaa kohta miskit hingel kripeldab siis olen üks suur kõrv :D
Putukaid on nagu oleks, kaikaid ka, õlut sai ka igaks juhuks topeltkogus planeeritud, et ehk läheb vaja kohapeal "valuutaks" heade kalakohtade ja tarkuste jaoks. Ilma lubab mõnusat, võib pikalt matkata ilma et higistama peaks. Ei teagi nüüd, äkki ongi kõik vajalik valmis?
Toomas
Postitusi: 15
Liitunud: 05.01.2013, 18:20

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Toomas »

Slovakkias pole kunagi käinud, aga mõnede tuttavate juttude järgi natuke kahtlen nii Slovakkia kui ka Tshehhi ja Poola sihtkohtades. Käinud olen palju Sloveenias ja viimasel ajal Bosnias. Horvaatias on pm üks jõgi (Gacka), mille pärast vist ei ole sinna mõtet sõita. Soovitan Bosniat, kus hinnad ca 70% madalamad, kui Sloveenias ja nii ilusa harjuse kui ka suure forelli püügivõimalused väga head (pole küll uurinud, kas ja kui palju kestvat kahju hiljutised tulvad on teinud). Kui kellelgi Bosnia vastu suuremat huvi, võin aidata info ja kontaktidega.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas AndriPro »

ZiiN kirjutas:Nonii, nüüd on veel loetud tunnid jäänud stardini Lapimaale. Marsruut siis Läbi Rovaniemi ülespoole Nuorgami peale. Eesmärk peamiselt väikejõed ja järved. kuid paar päeva on plaanis ka Teno Lõhemekas peatuda. Eks ma olen väga palju kasulikku kuulnud mitmete kasutajate käest aga kui kellegil veel Lapimaa kohta miskit hingel kripeldab siis olen üks suur kõrv :D
Putukaid on nagu oleks, kaikaid ka, õlut sai ka igaks juhuks topeltkogus planeeritud, et ehk läheb vaja kohapeal "valuutaks" heade kalakohtade ja tarkuste jaoks. Ilma lubab mõnusat, võib pikalt matkata ilma et higistama peaks. Ei teagi nüüd, äkki ongi kõik vajalik valmis?
No viimaste uudiste järgi oleks hea suusad ka kaasa võtta :) Ja ära ellujäämiseks neid 95-aastasi vaata , ikka nooremaid , ikka nooremaid :lol:
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Nonii... kaugelt rännakult tagasi, veel natuke väsinud sest reis oli pikk aga põnev. Ilmad olid enamasti mõnusad külmad, tuulised ja isegi lund sai nähtud. Kala saime palju ja suuri. Eriline tänu Kekkonenile kelle vihje peale me 1 ööks tundrasse sukeldusime aga alles 3 mandal päeval nälginuna ja suu kõrvuni tagasi matkasime :D
Korralik kokkuvõte tuleb peale video ja fotomaterjali põhjalikku läbitöötamist aga seniks mõned pildid tiiseriks :D
11.jpg
22.jpg
33.jpg
44.jpg
77.jpg
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Kekkonen »

ZiiN kirjutas:Nonii... kaugelt rännakult tagasi, veel natuke väsinud sest reis oli pikk aga põnev. Ilmad olid enamasti mõnusad külmad, tuulised ja isegi lund sai nähtud. Kala saime palju ja suuri. Eriline tänu Kekkonenile kelle vihje peale me 1 ööks tundrasse sukeldusime aga alles 3 mandal päeval nälginuna ja suu kõrvuni tagasi matkasime :D
Korralik kokkuvõte tuleb peale video ja fotomaterjali põhjalikku läbitöötamist aga seniks mõned pildid tiiseriks :D
11.jpg
22.jpg
33.jpg
44.jpg
77.jpg

Hea, et reis ônnestus ja ônnitlused hea saagi puhul.
Ausalt öeldes ei tadnud, et seal nii suuri punalihalisi ujub... oleks vôibolla pidanud seda jôge saladuses hoidma :? :D
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

See salakoht on isegi seda teades üsna kättesaamatu enamuste jaoks... sai kaardi peal üle mõõdetud, meil oli "baaslaager" 10 km ja kala enne seda veel eriti ei olnud :D Punamonster oli lihtsalt tööõnnetus harjusepüügi käigus. 5 klassi ja pisikese red tagiga läks 23 minutit enne kui käe kuklale lubas panna. Teno lõhemekas sai ainult üks päev tambitud niiet käsi haige... minul 5 meetri raadiuses 7 korda lõhe hüppas aga vot ei mingit võtmist. Ka paadimeestel ei olnud just erilist pidu. Ühel järvel sai täiesti juhuslikult vikrite peale komistatud, niiet soome nime järgi Kirjulohiga said kõik ikkagi käe valgeks, ei olnud ka kehvad võitlejad :) Ookeani ääres sai ka ära käidud... seal lennukat ei hakanud lahti kerima aga haugiputuka karp kulus marjaks ära, et lipsuga putukas landi ette panna. Tagasisõidul sai peaeesmärgiks seatud kollhaug aga lõpuks andsime ikka alla ja leppisime harjuste ja vikritega.

Liigiliselt sai tabatud: Särg, ahven, haug, kirjulohi, "sittagi" (meile tundmatu liik), lõhe, tamukas, tursk, saida, viidikas, harjus. Kripeldama jäi veel paalia, ühe kohaliku lapi mehe käest sai 3 õlle eest üks järv välja pinnitud aga ilmselt oleks pidanud rohkem andma siis oleks õige kallas ka kätte näidatud :)

Aga videomonteerimisega ilmselt läheb veel aega... täna sai 3 korda vaadatud ühte 26 minutilist harjuserallit... Ausaltöeldes ei oska midagi välja ja lühemaks ka lõigata kui kakutakse selleid 40-55 harjuseid ketti :D
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

õnnestunud reis oli, sa said vist selle haiguse nüüd külge omale, mille soomekeelne nimi on *veri vetää pohjoiseen* :lol: Ma mäletan kunagi peale esimest põhjareisi vadistasin emotsioonisegast juttu telefoni, siis öeldi vastu, et tere tulemast tundraklubisse, jääd käima. :lol: Ära sa sellist asja tee, et tümaka videole taustaks paned, sääsepinin, veevulin ja vandumine kõige parem tümakas.
Sa võiks paar sõna putukajuttu ka teha, et mis alguses piznesplaan oli, mis kaasa sai ja mis tegelikult kõige praktilisemaks ja tegijamaks osutus.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Eks see tundra ikka müüs ennast korralikult isegi nende ekstreemilmadega mis meile pakuti. Juba tekkis palju ideid mida järgmine kord rohkem või vähem kaasa tassida.
Putukatest oli kaasas igasugu pahna aga minu lemmik harjuse pinnaputukaks sai Kajakka. Tegin veel eriti tihke ja pügatud variandi, püsis hästi pinnas ka peale mitmeid kalasid ja on ikka mõnus vaade küll kuidas punane hari mitu meetrit eemal veepeale tõuseb ja putukale lähenema hakkab :D kollharjuste sektoris püüdis sõber ilusti sellise putukaga nagu The Lemming, ka suht uppumatu kraam. Nümfidest kõige paremini kaubaks must ja helepruun Red Tag. Kirjulohi sektoris oli eriti hea veel Red tag koos raske kuldse pronkspeaga. Lõheputukatest ei oska rääkida, need mis kaasas olid ei töötanud, oleks pidanud Nuorgami poest 19 euri tükk õige putuka ostma :D
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Nendest paarist nimest lähtudes pakun, et olete veetnud aega Graylinglandi veebilehel :lol: Minul kajakka ei käivitunud, samuti pörri ja selle variatsioonid aga kokkuvõtvalt märkasin ka seda, et mu eelmise aasta reisi ajal ükski kõrgelt ujuv putuk ei toiminud ja võibolla oli ka asi minus, et metsikult tihedad olin hackled teinud, a toda Graylinglandi lehte ikka kiikan praegu ka, neil moluraamatus ka lehekülg.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta